Lütfen Bekleyiniz...
Ücretsiz Hizmet Ücretsiz Hizmet   Anında Karşılaştırma Anında Karşılaştırma   Güvenilir Güvenilir   Hızlı Başvuru Hızlı 1 Dakikada Başvuru
  1. Ana sayfa
  2.  > 
  3. Enerji
  4.  > 
  5. Ucuz Elektrik

En Ucuz Elektrik Tarifesini Hemen Bulun!


Karşılaştırın, En Ucuz Elektrik Tarifesini Bulun

EnCazip FacebookEnCazip TwitterEnCazip Google+EnCazip Whatsapp

 Fikirleriniz Önemli
 Sayfaya puan verin ya da yorumunuzu yazın

Ucuz elektrik kullanmak pek çok tüketici için yeni bir kavramdır. Çünkü yıllar boyunca elektrik piyasası devlet tekeli altında kalmış ve elektrik enerjisi tedariği uzun yıllar boyunca tek bir kurum tarafından gerçekleştirilmiştir. Ancak 2001 yılında Avrupa Birliği uyum süreci kapsamında elektrik piyasasında da yeni bir yapılanma süreci içine girilmiş, bu sürecin esas amacı da tüm tüketicilere daha kaliteli ve daha ucuz elektrik enerjisi tedariği sağlayabilme olarak belirtilmiştir.

 

Elektrik tedarikçilerini karşılaştırıp Ucuz Elektrik kullanabilirsiniz!

 

Bu doğrultuda hem elektrik üretimi alanında, hem de elektrik tedariği yani bir başka değişle elektrik satışı alanında rekabetin önü açılmaya, bir taraftan da devletin sahibi olduğu kurumlar yavaş yavaş özelleştirilmeye başlanmıştır. Bu amaçla da Enerji Piyasaları Düzenleme Kurulu (EPDK) kurulmuş, enerji piyasalarının regülasyonu ve denetlenmesi bu kuruma verilmiştir.

 

Tüketicilerin ucuz elektrik kullanması ile ilgili olarak öncelikle elektrik enerjisinin daha ucuza üretiliyor olması gerçekliğinin yanı sıra, rekabetin de önünün açılarak şirketlerin etmekte oldukları kar marjlarının piyasa koşulları çerçevesinde düşürülerek ticaretten en büyük menfaati tüketicilerin sağlaması hedeflenmiştir. İlk olarak 2001 yılında oluşturulmuş olan serbest tüketici yönetmeliği uyarınca, belirli bir tüketime sahip olan kurumlara elektrik tedarikçisi değiştirme ve böylelikle de daha ucuz elektrik kullanma hakkı verilmiştir.

 

İlk başlarda elektrik tedarikçisi değiştirmek suretiyle ucuz elektrik kullanma hakkı yalnızca yüksek tüketimi olan tüketicilere verilmiş, böylelikle de enerji gibi stratejik ve milli güvenlik açısından kritik öneme sahip bir sektörün daha sağlam temeller üzerine oturması hedeflenmiştir. Asıl amaç tüketicilere ucuz elektrik kullanma imkanını sağlamak olduğu kuşkusuz bir gerçek olsa da, bu olanağın yavaş yavaş ve sağlam temeller üzerine atılması için piyasanın sertbestleşmesi yavaş yavaş ve kademeli olarak yapılmıştır. Ucuz elektrik kullanabilecek tüketicilerin elektrik tüketimlerinin ne kadar olması gerektiği EPDK'nın almış olduğu kararlarla belirlenmiş ve 2001 yılından günümüe kadar ulaşan zaman zarfında cazip elektrik kullanmak için belirlenen serbest tüketici limitleri git gide düşmüştür.

 

82 TL ve üzerinde fatura ödeyen herkes ucuz elektrik kullanabilir!

 

2017 yılı itibarı ile Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK)'nın ilgili kanun ve yönetmelikler uyarınca almış olduğu kararla beraber elektrikte "telefon operatörü değiştirir gibi" elektrik tedarikçisi değiştirme ve bu doğrultuda ucuz elektrik kullanma hakkı senelik 2400 kWh elektrik tüketimi olan ve mesken ya da ticarethane ayrımı yapılmaksızın, istisnasız her tüketiciye verilmiştir. Bu da daha anlaşılabilir bir dille şu anlama gelmektedir: Aylık olarak 82 TL ve üstünde elektrik faturası olan tüm tüketiciler artık elektrik tedarikçilerini değiştirebilir ve ucuz elektrik kullanmaya başlayabilir. Bu şekilde milyonlarca kişi ucuz elektrik kullanarak elektrik faturalarında tasarruf etme hakkını elde etmiş oldu.

 

TedarikçiBirim Fiyatİndirim OranıYıllık Tasarruf 
Aksa Elektrik
Aksa Elektrik
0,190512 TL%11262 TL
Elektra Enerji
Elektra Enerji
0,199074 TL%7167 TL
Kolen Enerji
Kolen Enerji
0,200144 TL%6,5155 TL
Sepaş Enerji
Sepaş Enerji
0,21 TL%1,945 TL
Akedaş
Akedaş
0,211917 TL%124 TL

*Aylık ortalama 300 TL ödeyen bir ev tüketicisi için öne çıkan cazip elektrik tarifeleri ve yıllık tasarruf tutarlarıdır.TedarikçiBirim Fiyatİndirim OranıYıllık Tasarruf 
Aksa Elektrik
Aksa Elektrik
0,190526 TL%11867 TL
Elektra Enerji
Elektra Enerji
0,199089 TL%7552 TL
Kolen Enerji
Kolen Enerji
0,200159 TL%6,5512 TL
Age Enerji
Age Enerji
0,2086 TL%2,56202 TL
Sepaş Enerji
Sepaş Enerji
0,21 TL%1,9150 TL
Akedaş
Akedaş
0,212136 TL%,9171 TL

*Aylık ortalama 1000 TL ödeyen bir işyeri tüketicisi için öne çıkan cazip elektrik tarifeleri ve yıllık tasarruf tutarlarıdır. 

Tedarikçilerin Sunduğu Birbirinden Avantajlı Ucuz Elektrik Fırsatlarını Kaçırmayın!

 

Tüketicilere indirimli elektrik kullanma avantajı sağlayan tedarikçiler birbirinden farklı kampanyalar sunmaya başladı. Ancak tüketiciler, tedarikçi değiştirmeye karar verdiklerinde nereye başvurmaları gerektiği, neye göre tedarikçiler arasında seçim yapmaları gerektiği, tedarikçi değiştirme işlemlerini nasıl sonlandıracakları hakkında yeterli bilgiye sahip değil. Bu yüzden cazip elektrik kullanmak tüketicilere biraz zor gelse de EnCazip tüketicilerin uygun fiyata elektrik kullanmalarını hiç olmadığı kadar kolay bir hale getirdi. Cazip elektrik tarifelerine geçiş sürecinde her adımda koşulsuz şartsız tüketicilerin yanında olan EnCazip ile tüketiciler, çok kolayca ve güvenle elektrik tedarikçisi değiştirmek suretiyle uygun elektrik tarifeleri kullanabiliyor ve güvenle tasarruf etmeye başlıyor.

 

En Ucuz Elektrik Tarifeleri Tek Bir Adreste

 

Artık serbest tüketici olan herkes ucuz elektrik satan firmaları tek tek arayarak teklif istemek yerine, internetten Türkiye'nin önde gelen elektrik tedarikçilerinin sunduğu avantajları hemen kıyaslayıp zahmetsizce elektrik tedarikçilerini değiştirebiliyor ve indirimli elektrik kullanmaya çok kısa bir sürede başlayabiliyor. EnCazip'te Türkiye'nin en prestijli ve önde gelen elektrik tedarikçilerinin indirimli elektrik tarifelerini kolaylıkla karşılaştırabilirsiniz.

 

Ucuz Elektrik Tedarikçilerini Kıyaslayın!

 

Enerji piyasasında; elektrik tedarikçisi şirketler arasındaki rekabet artmaya başladı. Böylelikle tedarikçiler arasında müşteri kapma yarışı hızlandı. Her tedarikçi sunduğu avantajların yanında müşterilerine daha ucuz elektrik fiyatları ile daha rekabetçi kampanyalar sunuyor. Siz de bu kampanyaları EnCazip'te kıyaslıyor ve tasarruf etmeye başlayabiliyorsunuz!

 

İndirimli elektrik tedarikçilerini tek tek arayıp da teklif istemenin ne kadar zor olacağını bir düşünün! EnCazip'te böyle bir zorluk yaşamazsınız, çünkü girdiğiniz bilgilerle sizler için ülkemizin en büyük elektrik tedarikçilerinin tarifeleri anında hazırlanır. Böylelikle bir sürü tedarikçiyi aramak, çağrı merkezlerinde beklemek yerine en ucuz elektrik tarifesini hangi tedarikçinin sunduğunu hemen bulun. Siz zahmet etmeyin, EnCazip size teklifleri hemen göstersin, tarifeler arasından tarife beğenin, seçiminizi yapın ve hızlıca elektrik tedarikçinizi değiştirin.

 

En Ucuz Elektrik Tedarikçisini Bulun!

 

Aslında ucuz elektrik kullanmak çok kolay. İndirimli elektrik tedarikçilerini kıyaslayıp tedarikçinizi değiştirmek için EnCazip Elektrik sayfasında yaşadığınız bölgeyi ve elektrik fatura tutarınızı belirtmeniz yeterli olacaktır. Sistemde belirttiğiniz bu bilgilerle sizlere farklı tedarikçi şirketlerin sunduğu tarifeler listelenecek, siz de kolayca bu listeden en uygun elektrik tarifesini seçebileceksiniz. EnCazip'te Türkiye'nin en büyük ve en prestijli elektrik tedarikçilerini karşılaştırmak ve elektrik tedarikçinizi değiştirmek için yalnızca 5 dakika yeterli. Elektrik tedarikçinizi değiştirmek ve yalnızca 3 kolay adımda en cazip elektrik tarifesini kullanmaya başlamak için:

 

1. Mevcut elektrik tüketim bilgilerinizi belirtin.

 

- Yaşadığınız şehri, abone grubunuzu ve kullanım alanınızı belirtip devam edin.

 

- Daha önce elektrik tedarikçinizi değiştirip değiştirmediğinizi (indirimli elektrik kullanıp kullanmadığınızı) belirtin.

 

- Elektrik fatura tutarınızı belirtin.

 

2. Cazip elektrik tarifeleri arasından kendiniz için en cazip olanını seçin.

 

- Türkiye'nin en prestijli elektrik tedarikçilerinin ucuz elektrik tarifeleri, geçiş yapmanız durumunda bir yılda edeceğiniz yaklaşık toplam tasarruf meblağları, yıllık fatura tutarları, tarife koşulları ve fiyatları gibi önem arz eden tüm koşullar aynı anda sizlere listelenecektir. Listede tedarikçilerin tarifeleri arasında hemen bir karşılaştırma yaparak kendiniz için en cazip elektrik tarifesi olduğunu düşündüğünüz tarifeyi seçin.

 

3. Bilgilerinizi girin, belgelerinizi sisteme kolayca yükleyin ve tedarikçi değişikliği işleminizi tamamlayın.

 

İşte bu kadar kolay!


Tasarruf fırsatlarını kaçırmayın!


EnCazip tasarruf fırsatlarından haberdar olmak için bize e-posta adresinizi bırakabilirsiniz!
E-Posta
× 
Elektrik tedarikçinizi değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz ?

Aylık 83 TL ve üzerinde elektrik faturası ödüyorsanız cep telefonu operatörü değiştirir gibi elektrik tedarikçinizi değiştirebilirsiniz. Daha az elektrik faturası ödemek ve tasarruf etmek için hangi elektrik tedarikçisinin en cazip elektrik tarifesini verdiğini EnCazip'te hemen bulabilir ve tedarikçinizi kolayca değiştirebilirsiniz.

× 
Elektrik tedarikçinizi değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz ?

Aylık 83 TL ve üzerinde elektrik faturası ödüyorsanız cep telefonu operatörü değiştirir gibi elektrik tedarikçinizi değiştirebilirsiniz. Daha az elektrik faturası ödemek ve tasarruf etmek için hangi elektrik tedarikçisinin en cazip elektrik tarifesini verdiğini EnCazip'te hemen bulabilir ve tedarikçinizi kolayca değiştirebilirsiniz.