Ücretsiz Hizmet Ücretsiz Hizmet   Anında Karşılaştırma Anında Karşılaştırma   Güvenilir Güvenilir   Hızlı Başvuru Hızlı 1 Dakikada Başvuru

En Ucuz Elektrik Tarifesini Hemen Bulun!


Karşılaştırın, En Ucuz Elektrik Tarifesini Bulun

EnCazip FacebookEnCazip TwitterEnCazip Google+EnCazip Whatsapp


Elektrik tedarikçinizi hemen değiştirebilirsiniz!
Ucuz elektrik kullanmak için tedarikçileri EnCazip'te anında karşılaştırın!
EnCazip Elektrik İlinizde
EnCazip Elektrik Abone Grubu

Ucuz elektrik kullanmak pek çok tüketici için yeni bir kavramdır. Çünkü yıllar boyunca elektrik piyasası devlet tekeli altında kalmış ve elektrik enerjisi tedariği uzun yıllar boyunca tek bir kurum tarafından gerçekleştirilmiştir. Ancak 2001 yılında Avrupa Birliği uyum süreci kapsamında elektrik piyasasında da yeni bir yapılanma süreci içine girilmiş, bu sürecin esas amacı da tüm tüketicilere daha kaliteli ve daha ucuz elektrik enerjisi tedariği sağlayabilme olarak belirtilmiştir.

Bu doğrultuda hem elektrik üretimi alanında, hem de elektrik tedariği yani bir başka değişle elektrik satışı alanında rekabetin önü açılmaya, bir taraftan da devletin sahibi olduğu kurumlar yavaş yavaş özelleştirilmeye başlanmıştır. Bu amaçla da Enerji Piyasaları Düzenleme Kurulu (EPDK) kurulmuş, enerji piyasalarının regülasyonu ve denetlenmesi bu kuruma verilmiştir. 

Tüketicilerin ucuz elektrik kullanması ile ilgili olarak öncelikle elektrik enerjisinin daha ucuza üretiliyor olması gerçekliğinin yanı sıra, rekabetin de önünün açılarak şirketlerin etmekte oldukları kar marjlarının piyasa koşulları çerçevesinde düşürülerek ticaretten en büyük menfaati tüketicilerin sağlaması hedeflenmiştir. İlk olarak 2001 yılında oluşturulmuş olan serbest tüketici yönetmeliği uyarınca, belirli bir tüketime sahip olan kurumlara elektrik tedarikçisi değiştirme ve böylelikle de daha ucuz elektrik kullanma hakkı verilmiştir.

İlk başlarda elektrik tedarikçisi değiştirmek suretiyle ucuz elektrik kullanma hakkı yalnızca yüksek tüketimi olan tüketicilere verilmiş, böylelikle de enerji gibi stratejik ve milli güvenlik açısından kritik öneme sahip bir sektörün daha sağlam temeller üzerine oturması hedeflenmiştir. Asıl amaç tüketicilere ucuz elektrik kullanma imkanını sağlamak olduğu kuşkusuz bir gerçek olsa da, bu olanağın yavaş yavaş ve sağlam temeller üzerine atılması için piyasanın sertbestleşmesi yavaş yavaş ve kademeli olarak yapılmıştır. Ucuz elektrik kullanabilecek tüketicilerin elektrik tüketimlerinin ne kadar olması gerektiği EPDK'nın almış olduğu kararlarla belirlenmiş ve 2001 yılından günümüze kadar ulaşan zaman zarfında cazip elektrik kullanmak için belirlenen serbest tüketici limitleri git gide düşmüştür.

82 TL ve üzerinde fatura ödeyen herkes ucuz elektrik kullanabilir!

2017 yılı itibarı ile Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK)'nın ilgili kanun ve yönetmelikler uyarınca almış olduğu kararla beraber elektrikte "telefon operatörü değiştirir gibi" elektrik tedarikçisi değiştirme ve bu doğrultuda ucuz elektrik kullanma hakkı senelik 2400 kWh elektrik tüketimi olan ve mesken ya da ticarethane ayrımı yapılmaksızın, istisnasız her tüketiciye verilmiştir. Bu da daha anlaşılabilir bir dille şu anlama gelmektedir: Aylık olarak 82 TL ve üstünde elektrik faturası olan tüm tüketiciler artık elektrik tedarikçilerini değiştirebilir ve ucuz elektrik kullanmaya başlayabilir. Bu şekilde milyonlarca kişi ucuz elektrik kullanarak elektrik faturalarında tasarruf etme hakkını elde etmiş oldu.

Ekim 2017 için öne çıkan ucuz elektrik tarifeleri 

Ekim 2017 dönemi için EnCazip’te piyasada sundukları ucuz elektrik tarifeleri ile tüketicilere en çok tasarrufu sağlayan tedarikçileri sizleri için derledik. Ekim ayında EWE Enerji ucuz elektrik tarifesi ile tüketicilere en yüksek tasarrufu sağlayan elektrik tedarikçisi olarak EnCazip’te öne çıkmaktadır.

EWE Enerji’nin 24 Aylık tarifesine geçiş yapmak, yüksek faturalarınızı hafifletmek oldukça karlı bir işlem olacaktır. 2017 yılının Ekim ayı itibarıyla EWE Enerji’nin en yüksek tasarrufu sağlayan ucuz elektrik tarifesi ile 2 yıl boyunca indirim oranınız sabit olmak üzere sizlere aktif enerji birim fiyatınız üzerinden %6,01 oranında indirim aylık olarak faturanıza yansıtılır. Bunun yanı sıra EWE Enerji bu ucuz elektirk tarifesinde güvence bedeli almazken, eski tedarikçinize ödemiş olduğunuz en düşük 99TL tutarındaki teminat bedelini de EWE Enerji’ye geçişinizin tamamlanmasının ardından kısa bir süre sonra geri alırsınız. Böylelikle daha ucuz elektrik birim fiyatı ile ucuz elektrik kullanmanızın yanında teminat bedelinizi de geri alarak elde edeceğiniz tasarrufu artırmış olursunuz. Bunun için ayrıca başvuruda bulunmanıza da gerek yok, yeni tedarikçiniz sizler için bu işlemi de gerçekleştirip, tutarı sizlere çeşitli ödeme kanalları ile teslim edeceklerdir. EWE Enerji ile yapacağınız sözleşme 2 yıllıktır ve 2 yıldan önce sözleşmenizi feshedip bir başka ucuz elektrik tedarikçisine geçiş yapmak istediğinizde cayma bedeli ödemeniz gerekir. Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun uyarınca tüketiciler için cayma bedeli, yalnızca tüketicilere sağlanan fayda kadar olabilir. Yani eğer EWE Enerji’nin ucuz elektirk tarifesinden 2 yıllık sözleşme süresinin bitiminden önce çıkış yapmak isterseniz sizlerden ceza bedeli olarak yalnızca sağlanan indirim tehsil edilecektir. Bu da aylık oranda elde etmiş olduğunuz %6,01’lik tasarruftur. Bu durumda sanki hiç ucuz elektrik kullanmamış gibi olursunuz.

Ekim ayında en yüksek tasarrufu sağlayan tedarikçi EWE Enerji olarak öne çıkmıştır
  • - EWE Enerji 24 Aylık Ucuz Elektrik Tarifesi ile 300TL'lik faturanızda yıllık 143TL tasarruf edersiniz.
  • - Teminat (Güvence Bedeli) ödemezsiniz ve eski tedarikçinize ödediğiniz yaklaşık 99TL teminatı geri alırsınız.
  • - 24 Aylık sözleşme süresince sabit %6,01 oranında indirim alırsınız.
  • - 24 Aylık sözleşme süresinde tekrar tedarikçi değiştirirseniz size sağlanan indirimleri geri ödeyerek dilediğiniz gibi tedarikçi değiştirebilirsiniz.

Ekim ayında tüketiciler için en yüksek tasarrufu sağlayan elektrik tedarikçisi ise Aksa Elektrik’tir. Aksa Elektrik, Ekim ayı ucuz elektrik tarifeleri ile piyasa şartlarına göre en yüksek tasarruf fırsatını tüketicilere sunan elektrik tedarikçilerinden birisidir. Aksa Elektrik’in Ekim ayındaki en yüksek tarifesi olan 24 Aylık tarifesi ile 2 yıl boyunca birim fiyatınız ulusal elektrik tarifeleri üzerinden %6 oranında aylık indirim uygulanarak faturalandırılır. Teminat bedeli olarak ise sadece Aksa Elektrik’ten çıkacak ilk faturanızın %10’u kadar ödeme gerçekleştirirsiniz. Bu tutar 2 sene boyunca sadece ilk faturanıza yansıtılmaktadır.  

Ekim ayında en yüksek tasarrufu sağlayan diğer tedarikçi Aksa Elektrik'tir
  • - Aksa Elektrik 24 Aylık Ucuz Elektrik Tarifesi ile 300TL'lik faturanızda yıllık 143TL tasarruf edersiniz.
  • - İlk faturanızın %10'u kadar teminat bedeli ödersiniz ancak eski tedarikçinize ödediğiniz yaklaşık 99TL teminatı geri alırsınız.
  • - 24 Aylık sözleşme süresince sabit %6 oranında indirim alırsınız.
  • - 24 Aylık sözleşme süresinde tekrar tedarikçi değiştirirseniz size sağlanan indirimleri geri ödeyerek dilediğiniz gibi tedarikçi değiştirebilirsiniz.

Bu iki ucuz elektrik tedarikçisi dışında EnCazip'te öne çıkan ucuz elektrik tarifelerini aşağıdaki tabloda görebilirsiniz.

TedarikçiBirim Fiyatİndirim OranıYıllık Tasarruf 
EWE Enerji
EWE Enerji
0,203112 TL%6,01144,6 TL
Başvur
Aksa Elektrik
Aksa Elektrik
0,203134 TL%6144,4 TL
Başvur
Aksa Elektrik
Aksa Elektrik
0,205295 TL%5120,3 TL
Başvur
Kolen Enerji
Kolen Enerji
0,209617 TL%372,2 TL
Başvur
Elektra Enerji
Elektra Enerji
0,209617 TL%372,2 TL
Başvur
Sepaş Enerji
Sepaş Enerji
0,212725 TL%1,5637,6 TL
Başvur
Limak Enerji
Limak Enerji
0,2161 TL%00 TL
Başvur

*Aylık ortalama 300 TL ödeyen bir ev tüketicisi için öne çıkan cazip elektrik tarifeleri ve yıllık tasarruf tutarlarıdır.TedarikçiBirim Fiyatİndirim OranıYıllık Tasarruf 
EWE Enerji
EWE Enerji
0,203175 TL%6,01478,3 TL
Başvur
Aksa Elektrik
Aksa Elektrik
0,203197 TL%6477,5 TL
Başvur
Aksa Elektrik
Aksa Elektrik
0,205359 TL%5397,9 TL
Başvur
Age Enerji
Age Enerji
0,2086 TL%3,5278,6 TL
Başvur
Kolen Enerji
Kolen Enerji
0,209682 TL%3238,7 TL
Başvur
Elektra Enerji
Elektra Enerji
0,209682 TL%3238,7 TL
Başvur
Sepaş Enerji
Sepaş Enerji
0,212725 TL%1,59126,7 TL
Başvur
Limak Enerji
Limak Enerji
0,216167 TL%00 TL
Başvur

*Aylık ortalama 1000 TL ödeyen bir işyeri tüketicisi için öne çıkan cazip elektrik tarifeleri ve yıllık tasarruf tutarlarıdır.Tedarikçilerin Sunduğu Birbirinden Avantajlı Ucuz Elektrik Fırsatlarını Kaçırmayın!

Tüketicilere cazip elektrik kullanma avantajı sağlayan tedarikçiler birbirinden farklı kampanyalar sunmaya başladı. Ancak tüketiciler, tedarikçi değiştirmeye karar verdiklerinde nereye başvurmaları gerektiği, neye göre tedarikçiler arasında seçim yapmaları gerektiği, tedarikçi değiştirme işlemlerini nasıl sonlandıracakları hakkında yeterli bilgiye sahip değil. Bu yüzden cazip elektrik kullanmak tüketicilere biraz zor gelse de EnCazip tüketicilerin uygun fiyata elektrik kullanmalarını hiç olmadığı kadar kolay bir hale getirdi. Cazip elektrik tarifelerine geçiş sürecinde her adımda koşulsuz şartsız tüketicilerin yanında olan EnCazip ile tüketiciler, çok kolayca ve güvenle elektrik tedarikçisi değiştirmek suretiyle uygun elektrik tarifeleri kullanabiliyor ve güvenle tasarruf etmeye başlıyor.

En Ucuz Elektrik Tarifeleri Tek Bir Adreste

Artık serbest tüketici olan herkes ucuz elektrik satan firmaları tek tek arayarak teklif istemek yerine, internetten Türkiye'nin önde gelen elektrik tedarikçilerinin sunduğu avantajları hemen kıyaslayıp zahmetsizce elektrik tedarikçilerini değiştirebiliyor ve cazip elektrik kullanmaya çok kısa bir sürede başlayabiliyor. EnCazip'te Türkiye'nin en prestijli ve önde gelen elektrik tedarikçilerinin cazip elektrik tarifelerini kolaylıkla karşılaştırabilirsiniz.

Ucuz Elektrik Tedarikçilerini Kıyaslayın!

Enerji piyasasında; elektrik tedarikçisi şirketler arasındaki rekabet artmaya başladı. Böylelikle tedarikçiler arasında müşteri kapma yarışı hızlandı. Her tedarikçi sunduğu avantajların yanında müşterilerine daha ucuz elektrik fiyatları ile daha rekabetçi kampanyalar sunuyor. Siz de bu kampanyaları EnCazip'te kıyaslıyor ve tasarruf etmeye başlayabiliyorsunuz!

Cazip elektrik tedarikçilerini tek tek arayıp da teklif istemenin ne kadar zor olacağını bir düşünün! EnCazip'te böyle bir zorluk yaşamazsınız, çünkü girdiğiniz bilgilerle sizler için ülkemizin en büyük elektrik tedarikçilerinin tarifeleri anında hazırlanır. Böylelikle bir sürü tedarikçiyi aramak, çağrı merkezlerinde beklemek yerine en ucuz elektrik tarifesini hangi tedarikçinin sunduğunu hemen bulun. Siz zahmet etmeyin, EnCazip size teklifleri hemen göstersin, tarifeler arasından tarife beğenin, seçiminizi yapın ve hızlıca elektrik tedarikçinizi değiştirin.

En Ucuz Elektrik Tedarikçisini Bulun!

Aslında ucuz elektrik kullanmak çok kolay. Cazip elektrik tedarikçilerini kıyaslayıp tedarikçinizi değiştirmek için EnCazip Elektrik sayfasında yaşadığınız bölgeyi ve elektrik fatura tutarınızı belirtmeniz yeterli olacaktır. Sistemde belirttiğiniz bu bilgilerle sizlere farklı tedarikçi şirketlerin sunduğu tarifeler listelenecek, siz de kolayca bu listeden en uygun elektrik tarifesini seçebileceksiniz. EnCazip'te Türkiye'nin en büyük ve en prestijli elektrik tedarikçilerini karşılaştırmak ve elektrik tedarikçinizi değiştirmek için yalnızca 5 dakika yeterli. Elektrik tedarikçinizi değiştirmek ve yalnızca 3 kolay adımda en cazip elektrik tarifesini kullanmaya başlamak için:

1. Mevcut elektrik tüketim bilgilerinizi belirtin.

- Yaşadığınız şehri, abone grubunuzu ve kullanım alanınızı belirtip devam edin.

- Daha önce elektrik tedarikçinizi değiştirip değiştirmediğinizi (cazip elektrik kullanıp kullanmadığınızı) belirtin.

- Elektrik fatura tutarınızı belirtin. 

2. Cazip elektrik tarifeleri arasından kendiniz için en cazip olanını seçin.

- Türkiye'nin en prestijli elektrik tedarikçilerinin ucuz elektrik tarifeleri, geçiş yapmanız durumunda bir yılda edeceğiniz yaklaşık toplam tasarruf meblağları, yıllık fatura tutarları, tarife koşulları ve fiyatları gibi önem arz eden tüm koşullar aynı anda sizlere listelenecektir. Listede tedarikçilerin tarifeleri arasında hemen bir karşılaştırma yaparak kendiniz için en cazip elektrik tarifesi olduğunu düşündüğünüz tarifeyi seçin.

3. Bilgilerinizi girin, belgelerinizi sisteme kolayca yükleyin ve tedarikçi değişikliği işleminizi tamamlayın.

İşte bu kadar kolay!


× 
Elektrik tedarikçinizi değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz ?
83 TL faturası olan tedarikçisini değiştirebilir!
Ayda 83 TL üzeri faturası olan artık cep telefonu operatörü değiştirir gibi elektrik tedarikçisi değiştirebilir.
EnCazip tedarikçiyi bulun!
Tedarikçinizi kolayca değiştirerek daha az elektrik faturası ödemek için hemen karşılaştırma yapın, hangi tedarikçinin en cazip tarifeyi sunduğunu anında bulun.
× 
Elektrik tedarikçinizi değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz ?
83 TL faturası olan tedarikçisini değiştirebilir!
Ayda 83 TL üzeri faturası olan artık cep telefonu operatörü değiştirir gibi elektrik tedarikçisi değiştirebilir.
EnCazip tedarikçiyi bulun!
Tedarikçinizi kolayca değiştirerek daha az elektrik faturası ödemek için hemen karşılaştırma yapın, hangi tedarikçinin en cazip tarifeyi sunduğunu anında bulun.