Ücretsiz Hizmet Ücretsiz Hizmet   Anında Karşılaştırma Anında Karşılaştırma   Güvenilir Güvenilir   Hızlı Başvuru Hızlı 1 Dakikada Başvuru

Zamlanmayan Sabit Fiyatlı Elektrik Tarifeleri


Elektrik tedarikçinizi hemen değiştirebilirsiniz!
EnCazip Elektrik İlinizde
EnCazip Elektrik Abone Grubu

EnCazip FacebookEnCazip TwitterEnCazip Google+EnCazip Whatsapp

 ( 1 Oy )Elektrik fiyatlarındaki artışlar tüm tüketiciler için en önemli konu başlıklarından biridir. Bu nedenle pek çok tüketici merak etmektedir: “Sabit fiyatlı elektrik tarifelerine geçersem nasıl bir avantaj elde ederim?”

Zamlanmayan elektrik tarifesi, sözleşme süreniz boyunca aktif enerji birim fiyatınızın sabit olarak kaldığı tarifedir. Piyasadaki elektrik fiyatları ne kadar artarsa artsın zamlanmayan sabit fiyatlı tarifelerde birim fiyatlara zam yapılmamaktadır. Bu tarifeler sabit birim fiyatlı tarifeler olduğundan dolayı ulusal elektrik fiyatlarındaki artış ya da düşüşler önemli olmayacaktır.

Zamlanmayan Elektrik Tarifelerinin Avantajları ve Dezavantajları

Zamlanmayan elektrik tarifeleri ile ilgili tereddütleriniz varsa bu tarifeler için aşağıda paylaştığımız avantajlar ve dezavantajları inceleyebilir, gerekli bilgilere sahip olabilirsiniz.

Avantajlar

- Elerktrik fiyatlarındaki artışından etkilenmeyeceğiniz için gönül rahatlığıyla bu sabit fiyatlı elektrik tarifelerini seçebilirsiniz.

- Cayma bedeli olan veya olmayan, uzun süreli ve en ucuz olan seçeneği tercih edebilmeniz için zamlanmayan elektrik tarifelerini diğer adıyla sabit birim fiyatlı tarifeleri seçebilirsiniz.

- Neredeyse tüm elektrik tedarikçilerinin tarifeleri arasında zamlanmayan elektrik tarifeleri de bulunmaktadır. Siz de sabit birim fiyatlı tarifeleri kullanmak isterseniz bu tarifeler arasında hemen bir karşılaştırma yapabilir ve tedarikçinizi seçebilirsiniz.

- Tüm tarifelerde olduğu gibi özellikle sabit birim fiyatlı tariflerde de bir rekabet söz konusudur. Bu nedenle bu tarifeler arasından yapacağınız bir seçim daha cazip bir seçenek olabilir.

Dezavantajlar

- Elektrik fiyatlarında gerçekleşen bir düşüş sizin beklediğinizden daha fazla fatura ödemenize neden olabilir. Ancak eğer cayma bedeli almayan bir tarife kullanıyorsanız, tarifenizi değiştirmek tercihinize kalmıştır.

- Elektrik fiyatlarının artış göstermediği durumlarda zamlanmayan elektrik tarifelerinin fiyatlarında hiçbir değişiklik olmayacağı için avantajınız olmaz ve tasarruf edemezsiniz.

- Sözleşmenizi erken sonlandırdığınızda veya iptal etmek istediğinizde cayma bedeli ödemek durumunda kalabilirsiniz. Bu tutar kullandığınız süreye kadar olan size sağlanan faydaların iadesi şeklinde olabilmektedir.

Kullandığım Zamlanmayan Elektrik Tarifesi Sona Erdiğinde Ne Yapmalıyım?

Kullandığınız zamlanmayan elektrik tarifenizin ne zaman sonlanacağını bilmeniz önemlidir. Aksi taktirde bitmeden önce kendinize yeni bir elektrik tarifesi seçmeye vaktiniz olmayabilir. Bu nedenle mevcut tedarikçinizin tarifesini kullanmaya devam etmek zorunda kalabilirsiniz veya cayma bedeli ödemeniz gerekebilir. Güncel tarifelere göre kullandığınız tarifeniz daha yüksek fiyatlı bir tarife kullanıyor olabilirsiniz.

Yüksek fiyatlı elektrik tarifelerini kullanmak istemiyorsanız hemen bir karşılaştırma yapabilir, en cazip elektrik tarifenizi seçebilirsiniz.

Zamlanmayan elektrik tarifenizin sözleşme süresi dolmadan yaklaşık 2 ay önce tedarikçinize haber verirseniz, hem tarifenizi seçtiğiniz başka bir tarife ile değiştirebilirsiniz, hem de cayma bedeli ödemek durumunda kalmazsınız.


ÖNERİLEN DİĞER SAYFALAR