Unit Elektrik Hakkında
Elektrik tedarikçinizi hemen değiştirebilirsiniz!
EnCazip Elektrik Abone Grubu
Hemen Tasarruf Etmeye Başlayın
EnCazip İçerik Ekibi  
 ( 2 Oy )

Unit Elektrik Hakkında

Unit Grup bünyesi altında kurulmuş olan Unit Elektrik Enerjisi Toptan Satış İhracat ve İthalat A.Ş, yurtiçi ve yurtdışında elektrik ticareti alanında çalışmalar yapmak amacı ile Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’na (EPDK) başvurarak 17.03.2055 tarihine kadar geçerli olacak şekilde toptan satış lisansına sahip olmuştur.

Unit Elektrik, güçlü finansal altyapısı ve elektrik piyasası mevzuatına ve dinamiklerine hâkim olan uzman kadrosu ile tüm elektrik tüketicilerine en uygun fiyatlı ve kesintisiz elektrik tedarikini sağlamak amacı ile sektördeki çalışmalarını devam ettirmektedir.

Unit Elektrik Tarihçesi ve Yatırımları

Unit grup, 1974 yılında Brüksel’de kurulmuş, yıllar içinde yükselmeye devam etmiş, enerji sektöründe yatırım, proje finansmanı, proje geliştirme, proje yönetimi, proje tasarımı ve tam anahtar teslimi elektrik santrali inşası alanlarında ilk akla gelen firmalardan biri olarak bilinmiştir.

Öncelikli olarak 1980’li yılların başlarında enerji sektörüne anahtar teslim elektrik inşası müteahhiti olarak giriş yapmış ve İran’da yaklaşık olarak 4000 MW’lık santrallerin anahtar teslim inşasını gerçekleştirmiştir. 1990’lı yılların sonunda Unit’in bağlı olduğu kuruluşu Uni-Mar, 480 MW kapasiteli doğalgaz elektrik santralini tamamlamış ve Türkiye’nin ilk özel sektör yap-işlet-devret adı altında santralini ülkemize kazandırmıştır.

Sektördeki bu başarısını sürdürmeyi hedefleyen Unit, yurtiçinde ve yurtdışında devam etmekte olan yatırımları ve projeleri ile kaynaklarına göre enerji üretimini çeşitlendirerek çalışma alanını geliştirmektedir. Ayrıca Türkiye’deki çalışmalarının yanı sıra Yunanistan, Bulgaristan ve Romanya’da kurmuş olduğu şirketler ile sınır ötesi mevcut elektrik ticareti alanında da bu sektörün lider kuruluşu pozisyonunda çalışmalarını sürdürmektedir.  Şirket, operasyonlarını genişletme faaliyetleri içerisinde Türkiye-Avrupa Elektrik İletim Şebekesi sınırındaki hâkim pozisyonunu güçlendirmeyi, aynı zamanda takip eden yıllarda Avrupa Enerjisi Borsası’nda (EEX) yer almayı hedeflemektedir.

En Cazip Elektrik Tarifeleri İçin Hemen Bir Karşılaştırma Yapın.

EnCazip serbest tüketici hakkına sahip olan abonelere, en uygun elektrik tarifelerini ücretsiz bir şekilde ulaştırmaktadır. Dolayısıyla siz de hemen EnCazip’te elektrik tedarikçileri karşılaştırarak birçok elektrik tedarikçisinin ucuz elektrik tarifelerine kolay bir yolla ulaşabilirsiniz. Unit Elektrik dışında farklı elektrik şirketlerinin tarifelerini de, aşağıdaki tablo üzerinden hızlıca karşılaştırabilirsiniz.

Tedarikçiİndirim OranıYıllık Tasarruf 
Yıldırım Enerji
Yıldırım Enerji
%00 TL
Atlas Enerji
Atlas Enerji
%00 TL
Tek Elektrik
Tek Elektrik
%00 TL

*Aylık ortalama 300 TL ödeyen bir ev tüketicisi için öne çıkan cazip elektrik tarifeleri ve yıllık tasarruf tutarlarıdır.


Tedarikçiİndirim OranıYıllık Tasarruf 
Yıldırım Enerji
Yıldırım Enerji
%00 TL
Atlas Enerji
Atlas Enerji
%00 TL
Tek Elektrik
Tek Elektrik
%00 TL
Tek Elektrik
Tek Elektrik
%00 TL
Tek Elektrik
Tek Elektrik
%00 TL

*Aylık ortalama 1000 TL ödeyen bir işyeri tüketicisi için öne çıkan cazip elektrik tarifeleri ve yıllık tasarruf tutarlarıdır.

Güncelleme : 20.09.2020 00:49


Bu içerik yalnızca tüketicileri bilgilendirme amaçlıdır. İçerik konusu firmadan herhangi bir reklam ücreti alınmadığı gibi, firma ile Cazip Enerji Ticareti A.Ş.'nin herhangi bir ticari ilişkisi bulunmamaktadır. İlgili firma ile Cazip Enerji Ticareti A.Ş.'nin herhangi bir tedarikçi sözleşmesi bulunmadığından EnCazip güveni ile tüketicilere elektrik tedariği sağlamamaktadır.

Daha fazla bilgi alabilirsiniz...

    • Anında elektrik şirketi değiştirme

    • Elektrik aboneliği taşıma işlemleri için gerekli evraklar nelerdir?

    • Elektrik faturası ödeme ve borç sorgulama işlemleri