Sepaş Enerji İndirimli Elektrik Tarifeleri
Elektrik tedarikçinizi hemen değiştirebilirsiniz!
EnCazip Elektrik Abone Grubu
Hemen Tasarruf Etmeye Başlayın
EnCazip İçerik Ekibi  
 ( 6 Oy )

EnCazip tedarikçileri arasında uzun zamandır yer almakta olan Sepaş Enerji, ülkemizde gün geçtikçe gelişen ve aynı ölçüde büyümekte olan enerji sektörünün, özellikle de tüketicilere satış bölümünde genç ancak en eski olarak nitelendirebileceğimiz şirketlerden biri olarak dikkat çekmektedir. Sepaş Enerji, ülkemizin en büyük sanayi gruplarından Akkök Şirketler Grubu ile Avrupa’nın en büyük enerji gruplarından biri konumunda olan CEZ Group’un oluşturduğu ortak bir girişim olan AkCEZ bünyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

Sepaş Enerji, bir görevli elektrik tedarikçisi olarak tüketicilerine güvenle elektrik tedariği sağlamaktadır.

Faaliyete başlama tarihi uzun bir süre önce olsa da Sepaş Enerji, Enerji Piyasaları Düzenleme Kurumu tarafından 1 Ocak 2013 tarihinde yayınlanan yönetmelik uyarınca dağıtım şirketinden ayrılmış ve elektrik tedarik faaliyetlerine Sepaş Enerji markası ile devam etmeye başlamıştır. Bir görevli elektrik tedarikçisi olarak Kocaeli, Sakarya, Bolu ve Düzce illerinin görevli elektrik tedarikçisi olmasının yanısıra, yüksek sermayesi ve dinamik yapısı ile Türkiye’nin 81 iline elektrik tedarik hizmeti vermektedir.

Hedef: Türkiye'nin en büyük elektrik tedarikçisi olmak

Türkiye’nin öncü ve lider elektrik tedarikçisi olma hedefi ile ticari faaliyetine devam etmekte olan Sepaş Enerji, elektrik satış sektörlerinin liderleri arasında gösterilmektedir. Belirli illerde görevli olarak elektrik tedarik hizmetine devam etmekte olan Sepaş Enerji, portföyünde bulunan elektrik üretim tesisleri ile tüketicilerinin daima en cazip koşullarda elektrik kullanmalarını sürdürülebilir hale getirmek için yapmakta olduğu yatırımları sürekli olarak artırmaktadır.

Sepaş Enerji, CEZ Group ve Akkök Şirketler Grubu Ortaklığı ile Yüksek Sermayeye Sahiptir.

Ülkemizde faaliyet göstermekte olan elektrik üretim şirketlerinden bir tanesi konumunda olan Akenerji ile arasında organik bir bağ bulunan Sepaş Enerji böylelikle gücüne güç katmakta ve tüketicilere büyük bir güven vermektedir.

Sepaş Enerji hissedarlarından AkCez konsorsiyumunun ortaklarından biri olan Akenerji, 388 MW yenilenebilir enerji kaynağına dayalı üretim kapasitesi ile toplamda 1.551 MW’lık kurulu elektrik üretim kapasitesine ek olarak, şu anda projelendirmede bulunan 198 MW üretim kapasitesine sahiptir. Akenerji üretim kapasitesi ve piyasa öngörüsüyle birçok kurumsal şirketin elektrik enerjisini uzman bir kadro ve kaynak çeşitliliği güvencesiyle sürekli olarak tedarik etmektedir. Sepaş Enerji, arkasına aldığı Akkök Holding ve CEZ Grup’un gücü ile Kocaeli, Sakarya, Bolu ve Düzce'de elektrik enerjisi dağıtımı faaliyetlerini 5 yıldan bu yana başarıyla yürütmektedir. Sepaş Enerji, 1.5 milyonun üzerinde tüketiciye aboneye güvenle hizmet vermektedir.

Sepaş Enerji Abonelik İşlemleri

Sepaş Enerji Kocaeli, Sakarya, Bolu ve Düzce illerine servis sağlayan görevli elektrik şirketidir. Eğer yeni taşındığınız ev veya iş yeriniz bu illerden herhangi birindeyse, abonelik işlemlerinizi Sepaş Enerji ile anında yapabilirsiniz. Elektrik abonelik işlemleri yapmadan önce evraklarınızın eksiksiz olduğundan emin olmanız gerekir. Elektrik abonelik başvuruları bir ile beş iş günü içinde sonuçlandırılmaktadır. Buna yeni abonelik açtırma, elektrik bağlatma gibi işlemler de dahildir.

Sepaş Enerji Abonelik İşlemleri İçin Gerekli Belgeler (Bireysel)
- Kimlik Fotokopisi Bireysel (Şahıs) Başvuruları İçin
- İkametgah
- Daha Önce Kullanılan Tesisat Numarası
- Vergi Kimlik Numarası Fotokopisi (Aslı ile birlikte)
- Vatandaşlık Numarası
- Ev Sahipleri İçin Tapu
- Kiracılar İçin Kira Kontratının Fotokopisi (Aslı ile birlikte)

İlk abonelik işlemleri, perakende satış şirketleri aracılığı ile gerçekleştirilebileceği gibi bu bölgedeki görevli elektrik dağıtım firması Sepaş Enerji ile de irtibata geçebilirsiniz.

Elektrik aboneliği yasal olarak kullanıcı üzerine olmalıdır!
Tapu sahibi ya da kiracı farketmeden tüm elektrik abonelikleri kullanıcı adına kayıtlı olmalıdır. Örneğin kiracıysanız elektrik aboneliğinin sizin adınıza olması gerekecektir. Aksi haller kanuna aykırı olduğundan cezai yaptırıma tabiidir.

Sepaş Enerji Elektrik Abonelik Ücreti 2020

Elektrik abonelik ücreti tüm elektrik tüketicilerinden bir defaya mahsus alınan bir bedeldir. Bağlantı yapmış olduğunuz kullanım yerinizin bağlantı gücüne göre hesaplanmaktadır. Ülkemizde elektrik piyasaları EPDK tarafından yönetilmektedir. Geçerli kanunlar, EPDK yönetmelik ve kararları uyarınca ilk defa abonelik başvurusunda bulunacak tüketicilerin belirli bir abonelik ücreti ile yine aynı şekilde belirlenen güvence bedellerini ödemeleri gerekmektedir. 2020 yılı içiresinde ödenecek ücretler aşağıdaki tabloda gösterilmiştir.

Abone Grubu (Sözleşme Gücü) Damga Vergisi Güvence Bedeli Açma Kesme Ücreti Dosya Bedeli
Mesken (5 kW) 1,56 TL 165 TL

Alçak Gerilim: 37,3 TL

Orta Gerilim: 189,8 TL

Tedarikçiye göre değişebilir
Mesken (6 kW) 1,88 TL 198 TL
Mesken (9 kW) 8 TL 843,3 TL

*Bu birim fiyatlara göre ücret en az 5kW üzerinden hesaplanmaktadır. Bu fiyatlar 2020 yılı için geçerli bedellerdir.

Sepaş Enerji İndirimli Elektrik Başvurusu

EPDK tarafından belirlenen limit üzerinde elekrik tüketiminde bulunan elektrik kullanıcıları serbest tüketici olma hakkına sahiptir. Sepaş Enerji ile serbest tüketici sözleşmesi imzalayan ve EPDK tarafından belirlenen serbest tüketicilik koşullarını sağlayan elektrik kullanıcılarını ödedikleri fatura tutarına göre Sepaş Enerji tarafından oluşturulan ayrıcalıklı tarifelerden yararlanablirler. Ancak sahip olduğu lisans uyarınca şirkete verilen görev dışında diğer elektrik tedarikçileri gibi tüm bölgedeki tüketicilere indirimli elektrik tedariği sağlayabilir. Sepaş indirimli elektrik başvurusu için bu firmayla görüşebilirsiniz.

88 TL üzerinde faturanız varsa indirimli elektrik kullanabilirsiniz
Diğer bölgelerde bulunan aboneler gibi Sepaş'ın görev bölgesi olan Kocaeli, Sakarya, Bolu ve Düzce'de ikamet eden ve aylık ortalama 88 TL üzerinde elektrik faturası bulunan vatandaşlar elektrik tedarikçilerini değiştirerek indirimli elektrik kullanabilir.

Sepaş Enerji dışında, EnCazip'te öne çıkan indirimli elektrik tarifelerini aşağıdaki tabloda inceleyebilirsiniz.

Tedarikçiİndirim OranıYıllık Tasarruf 
Yıldırım Enerji
Yıldırım Enerji
%00 TL
Atlas Enerji
Atlas Enerji
%00 TL
Tek Elektrik
Tek Elektrik
%00 TL

*Aylık ortalama 300 TL ödeyen bir ev tüketicisi için öne çıkan cazip elektrik tarifeleri ve yıllık tasarruf tutarlarıdır.


Tedarikçiİndirim OranıYıllık Tasarruf 
Yıldırım Enerji
Yıldırım Enerji
%00 TL
Atlas Enerji
Atlas Enerji
%00 TL
Tek Elektrik
Tek Elektrik
%00 TL
Tek Elektrik
Tek Elektrik
%00 TL
Tek Elektrik
Tek Elektrik
%00 TL

*Aylık ortalama 1000 TL ödeyen bir işyeri tüketicisi için öne çıkan cazip elektrik tarifeleri ve yıllık tasarruf tutarlarıdır.

Güncelleme : 28.10.2020 00:49


Sepaş Enerji Elektrik Tarifeleri

Kocaeli, Sakarya, Bolu ve Düzce'de ikamet eden elektrik tüketicilerin görevi elektrik tedarik şirketi olan Sepaş, elektrik tedarikçisini daha önceden değiştirmemiş tüm tüketicilerin elektrik enerjisini Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından belirlenen tarifelerdeki fiyatlardan tedarik etmekle yükümlüdür. Sepaş Ekim 2020 itibariyla bu şekilde elektrik enerjisi tedariği gerçekleştiren ev tüketicilerine 0,3927 aktif enerjisi birim fiyatı ve 0,2124 dağıtım bedeli birim fiyatı ile, toplamda da vergiler dahil 0,7511 birim fiyattan hizmet vermektedir.

Sepaş Enerji İletişim Bilgileri

Adres: Karabaş Mah. Hafız Selim Sok. D-100 Karayolu Üstü No:14 İZMİT - KOCAELİ

Sepaş Enerji ile ilgili diğer sayfalar

Bu içerik yalnızca tüketicileri bilgilendirme amaçlıdır. İçerik konusu firmadan herhangi bir reklam ücreti alınmadığı gibi, firma ile Cazip Enerji Ticareti A.Ş.'nin herhangi bir ticari ilişkisi bulunmamaktadır. İlgili firma ile Cazip Enerji Ticareti A.Ş.'nin herhangi bir tedarikçi sözleşmesi bulunmadığından EnCazip güveni ile tüketicilere elektrik tedariği sağlamamaktadır.