Sanko Enerji Hakkında
Elektrik tedarikçinizi hemen değiştirebilirsiniz!
EnCazip Elektrik Abone Grubu
Hemen Tasarruf Etmeye Başlayın
EnCazip İçerik Ekibi  
 ( 2 Oy )

Sanko Enerji Hakkında

Sanko Holding, 1997 yılında yaptığı enerji yatırımları ile grup şirketlerinin ihtiyacı olan elektrik enerjisini sağlamaya başlamış, ve enerji sektörüne ilk adımlarını atmıştır. 2006 yılında sahip olduğu yenilebilir enerji kaynaklarını kendi çatısı altında toplayarak, gerçekleşen ve planlanan milyar dolarlık enerji yatırımları ile Türkiye’de enerji piyasasının önemli yatırımcılarından bir tanesi haline gelmiştir.

2007 yılında Toptan Satış Lisansına sahip olan Sanko Enerji, serbest elektrik tüketicisi kapsamında olan özel ve tüzel kişilere elektrik enerjisi ulaştırmaya başlamıştır. Enerji piyasasında az zamanda sektörün önde gelen firmalarından biri haline gelen Sanko Enerji, kendi bünyesinde birçok sektörden Türkiye’nin büyük sanayi ve ticaret şirketlerini bulundurmaktadır.

Sanko Enerji Tarihçesi ve Yatırımları

1904 yılında el tezgâhları ile temelleri atılmış olan ve beş kuşak boyunca tekstil sektöründe çalışmalar sergileyen şirket, 1990’lı yılların başından itibaren tekstil dışı çalışmalar konusunda da yatırımlar yapmaya başlamıştır. Günümüzde Sanko Holding tekstil faaliyetlerinin yanı sıra inşaat, enerji, iş makineleri, gıda, sağlık, AVM, iklimlendirme, ambalaj, yat imalatı, bilgi-iletişim, sağlık ve eğitim gibi diğer birçok alanda da faaliyet göstererek yaklaşık 14.000 kişiye istihdam sağlayan dev bir kuruluş haline gelmiştir. Şirket, birçok çalışmalar yaptığı bu alanlarda, gerek üretim kalitesi, gerekse vizyon ve felsefesi ile belirleyici bir konumda olmayı amaç edinmektedir.

Sanko Enerji, yalnızca yenilebilir enerji kaynakları kullanan ve temiz enerji üreten yatırımlara yoğunlaşmıştır ve rüzgar enerji santralleri ve hidroelektrik enerji santrallerinin dışında, jeotermal ve diğer alternatif kaynakları da kullanan santrallere de yatırım yapmaya devam etmektedir.

Sanko Enerji ve diğer elektrik şirketlerinin en uygun elektrik tarifelerini, aşağıdaki tabloda hızlıca karşılaştırabilirsiniz:

Tedarikçiİndirim OranıYıllık Tasarruf 
Yıldırım Enerji
Yıldırım Enerji
%00 TL
Atlas Enerji
Atlas Enerji
%00 TL
Tek Elektrik
Tek Elektrik
%00 TL

*Aylık ortalama 300 TL ödeyen bir ev tüketicisi için öne çıkan cazip elektrik tarifeleri ve yıllık tasarruf tutarlarıdır.


Tedarikçiİndirim OranıYıllık Tasarruf 
Yıldırım Enerji
Yıldırım Enerji
%00 TL
Atlas Enerji
Atlas Enerji
%00 TL
Tek Elektrik
Tek Elektrik
%00 TL
Tek Elektrik
Tek Elektrik
%00 TL
Tek Elektrik
Tek Elektrik
%00 TL

*Aylık ortalama 1000 TL ödeyen bir işyeri tüketicisi için öne çıkan cazip elektrik tarifeleri ve yıllık tasarruf tutarlarıdır.

Güncelleme : 27.09.2020 00:49


Bu içerik yalnızca tüketicileri bilgilendirme amaçlıdır. İçerik konusu firmadan herhangi bir reklam ücreti alınmadığı gibi, firma ile Cazip Enerji Ticareti A.Ş.'nin herhangi bir ticari ilişkisi bulunmamaktadır. İlgili firma ile Cazip Enerji Ticareti A.Ş.'nin herhangi bir tedarikçi sözleşmesi bulunmadığından EnCazip güveni ile tüketicilere elektrik tedariği sağlamamaktadır.

Daha fazla bilgi alabilirsiniz...

    • 1 kW başına elektrik birim fiyatı ne kadar?

    • 2020 elektrik serbest tüketici limiti ne kadar?

    • Kimler ucuz elektrik kullanabilir?