Ücretsiz Hizmet Ücretsiz Hizmet   Anında Karşılaştırma Anında Karşılaştırma   Güvenilir Güvenilir   Hızlı Başvuru Hızlı 1 Dakikada Başvuru

Kayseri Elektrik Perakende Satış A.Ş. | KEPSAŞ


Elektrik tedarikçinizi hemen değiştirebilirsiniz!
EnCazip Elektrik İlinizde
EnCazip Elektrik Abone Grubu

EnCazip FacebookEnCazip TwitterEnCazip Google+EnCazip Whatsapp

 ( 1 Oy )Ülkemizde elektrik enerjisinin üretim ve dağıtım şirketleri arasında öncü olarak yer alan KCETAŞ, Türkiye’nin ilk özel elektrik dağıtım şirketidir. KCETAŞ, 1926 yılında imzaladığı imtiyaz sözleşmesi ile 1928 yılından itibaren Kayseri ilinde faaliyetlerini gerçekleştirmektedir.

KCETAŞ, kendi imkânlarıyla tesis ettiği Dizel Elektrik Santrali, Bünyan Hidroelektrik Santrali ve Sızır Hidroelektrik Santrallerini elektrik üretimi sağlayabilmek ve bölgesine kesintisiz elektrik dağıtımı yapabilmek adına kurmuştur. Yine kendi imkânlarıyla elektrik enerjisinin dağıtımını gerçekleştirebilmek için nakil hatları ve dağıtım şebekeleri kurmuştur. Kurmuş olduğu bu nakil hatları ve dağıtım şebekeleri sayesinde bölgeye enerji sağlayan KCETAŞ, 50 yıl boyunca gerçekleştirdiği hizmetlerinin ardından 1982 yılında tesis etmekte olduğu bütün santral ve hatları Türkiye Elektrik Kurumu (TEK)’e bedelsiz olarak devretmiştir.

1984 yılına gelindiğinde ise KCETAŞ, 50 yıl boyunca gerçekleştirdiği başarılı hizmetlerine binaen bölgenin görevli elektrik dağıtım şirketi olabilmek adına Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na bildiride bulunmuş ve gerekli onayların alınmasının sonrasında 01.03.1990 tarihinden itibaren bölgenin dağıtım faaliyetlerini gerçekleştirmek adına görevlendirilmiştir.

Ülkemizdeki ilk özel dağıtım şirketi olması nedeniyle 2004 yılında gerçekleştirilen özelleştirilme kapsamına alınmamıştır. KCETAŞ özelleştirilmeksizin bölgenin elektrik dağıtım ve perakende satış hizmetlerini gerçekleştirmeye devam etmiştir.

KEPSAŞ Kayseri Elektrik Kuruluşu

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından alınan karar neticesinde 01 Ocak 2013 tarihi itibari ile elektrik enerjisinin dağıtım faaliyetleri ile perakende satış hizmetlerinin birbirinden ayrı tüzel kişilikler tarafından gerçekleştirilmesi gerekliliği kararının alınması üzerine KCETAŞ dağıtım faaliyetlerini sürdürmeye devam etmiştir. Ancak perakende satış hizmetlerini gerçekleştirebilmek adına KEPSAŞ Kayseri Elektrik kurulmuştur.

Kayseri Elektrik, EPDK tarafından alınan kararın hemen ardından 2012 yılında kurulmuştur. Perakende satış hizmetlerini ise KEPSAŞ 01 Ocak 2013 tarihinden itibaren gerçekleştirmeye başlamıştır. KEPSAŞ Kayseri Elektrik, yalnızca Kayseri ilinin görevli elektrik perakende satış tedarikçi şirketidir.

Kayseri Elektrik (KEPSAŞ), Kayseri bölgesinde serbest tüketici olamayan elektrik abonelerine perakende satış hizmetini sunmaktadır. Ayrıca Kayseri Elektrik (KEPSAŞ) bölgesinde bulunan serbest tüketici olan yani yıllık ortalama 2000 kWh ve üzeri elektrik tüketimi olan ancak farklı tedarikçiden elektrik temin etmeyen abonelere de son kaynak tedarikçisi vasfıyla hizmet sunmaktadır. Bunun yanında tüm Türkiye’ye elektrik enerjisinin perakende satış hizmetini sunabilen KEPSAŞ, serbest tüketicilere ikili anlaşma yolu ile ucuz elektrik sağlayabilmektedir.

Kayseri Elektrik Abonelik İşlemleri

Kayseri ve civarında yaşayan tüketicilerin elektrik abonelik işlemleri için bölgenin görevli elektrik tedarikçisi Kayseri Elektrik'e başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Elektrik abonelik işlemleri yapmadan önce elektrik kullanıcılarının bütün evrakları tam olarak yanında bulundurması gereklidir. Elektrik abonelik başvuruları 1 ile 5 gün içinde tamamlanacaktır. Buna yeni abonelik açtırma, elektrik bağlatma gibi işlemler de dahil olacaktır.

Kayseri Elektrik Abonelik İşlemleri İçin Gerekli Belgeler (Bireysel)
- Kimlik Fotokopisi Bireysel (Şahıs) Başvuruları İçin
- İkametgah
- Daha Önce Kullanılan Tesisat Numarası
- Vergi Kimlik Numarası Fotokopisi (Aslı ile birlikte)
- Vatandaşlık Numarası
- Ev Sahipleri İçin Tapu
- Kiracılar İçin Kira Kontratının Fotokopisi (Aslı ile birlikte)

İlk defa yapılan abonelik işlemleri, perakende satış şirketleri aracılığı ile gerçekleştirilebileceği gibi bu bölgedeki görevli elektrik dağıtım firması Kayseri Elektrik ile de irtibata geçebilirsiniz.

Elektrik aboneliği yasal olarak kullanıcı üzerine olmalıdır!
Tapu sahibi ya da kiracı farkı olmaksızın tüm elektrik abonelikleri kullanıcı adına kayıtlı olmalıdır. Örneğin kiracıysanız elektrik aboneliğinin sizin adınıza olması gerekmektedir. Aksi haller kanuna aykırı olduğundan cezai yaptırıma tabiidir.

Kayseri Elektrik Abonelik Ücreti 2018

Elektrik aboneliği için ödenen abonelik ücreti 2018 yılı güvence bedeline göre değişiklik göstermektedir. Güvence bedeli, elektrik tedarik edebilmek için kendi bölgesinin elektrik tedarik şirketine başvurarak kayıt oluşturmak ve elektrik aboneliğini üzerine almak isteyen her abonenin elektrik faturalarını ödememe riskine karşı görevli elektrik tedarikçileri tarafından talep edilen bir bedeldir. Bu bedeli tüm elektrik kullanıcıları ödemek zorundadır. Abonelik ücretleri bir defalık olarak ödenirken, güvence bedeli yalnızca elektrik tedarik süresi için emanet olarak verilir ve tedarikçi değişikliği olması durumunda tüketiciye iade edilir. 2018 yılı Kayseri Elektrik Abonelik ücreti, diğer tüm görevli elektrik tedarik şirketleri ile aynıdır ve aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.

Abone Grubu (Sözleşme Gücü) Damga Vergisi Açma/Kesme Ücreti Güvence Bedeli
Mesken (5kW) 0,93 TL 22,30 TL 99 TL
Mesken (6kW) 1,12 TL 22,30 TL 118,80 TL

*Bu birim fiyatlara göre ücret en az 5kW üzerinden hesaplanmaktadır. Bu fiyatlar 2018 yılı için geçerli bedellerdir.

Kepsaş İndirimli Elektrik Başvurusu

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) belirlediği bu limitin üzerinde elektrik tüketen müşteriler Kayseri Elektrik ve diğer perakende satış şirketlerinden elektrik tedariği sağlayabilir ve serbest tüketicilere özel tarifelerden yararlanabilirler. Görevli elektrik şirketi olması nedeniyle bölgesinde, serbest tüketici olmayan bütün tüketicilere hizmet verme zorunluluğunun yanı sıra sürdürdüğü hizmeti uygun bir fiyat ile birleştirerek, tüm serbest tüketicilere indirimli tarifeler sunabilirler.

68 TL üzerinde faturanız varsa indirimli elektrik kullanabilirsiniz
Diğer bölgelerde yaşayan aboneler gibi Kayseri Elektrik'in görev bölgesi olan Kayseri illerinde ikamet eden ve aylık ortalama 68 TL üzerinde elektrik faturası bulunan vatandaşlar elektrik tedarikçilerini değiştirerek indirimli elektrik kullanabilir.

Kayseri Elektrik dışında, EnCazip'te öne çıkan indirimli elektrik tarifelerini aşağıdaki tabloda inceleyebilirsiniz.

TedarikçiBirim Fiyatİndirim OranıYıllık Tasarruf 

*Aylık ortalama 300 TL ödeyen bir ev tüketicisi için öne çıkan cazip elektrik tarifeleri ve yıllık tasarruf tutarlarıdır.


TedarikçiBirim Fiyatİndirim OranıYıllık Tasarruf 

*Aylık ortalama 1000 TL ödeyen bir işyeri tüketicisi için öne çıkan cazip elektrik tarifeleri ve yıllık tasarruf tutarlarıdır.

Güncelleme : 13.11.2018 00:49


Kayseri Elektrik Tarifeleri

Kayseri ve civarında ikamet eden elektrik tüketicilerinin görevi elektrik tedarik şirketi olan Kayseri Elektrik, elektrik tedarikçisini daha önceden değiştirmemiş tüm tüketicilerin elektrik enerjisini EPDK tarafından belirlenen tarifelerdeki fiyatlardan tedarik etmekle yükümlüdür. Kayseri Elektrik Kasım 2018 itibariyla bu şekilde elektrik enerjisi tedariği gerçekleştiren ev tüketicilerine 0,345298 TL/kWh aktif enerjisi birim fiyatı ve 0,133206 TL/kWh dağıtım bedeli birim fiyatı ile, toplamda da vergiler dahil 0,597231 TL/kWh birim fiyattan hizmet vermektedir.

Kayseri İletişim Bilgileri

Adres: Seyitgazi Mah. Nuh Naci Yazgan Cad. No:32 MELİKGAZİ - KAYSERİ

Kayseri Elektrik ile ilgili diğer sayfalar


ÖNERİLEN DİĞER SAYFALAR