Limak Uludağ Elektrik

Limak Uludağ Elektrik, Bursa, Çanakkale, Balıkesir ve Yalova illerinde görevli elektrik tedarikçisi olarak hizmet verir.

TEDAŞ ve bünyesindeki dağıtım şirketleri özelleştirilmeye alınması sürecine kadar TEDAŞ’a bağlı olarak hizmet veren Uludağ EDAŞ, 2004 yılında karar verilen özelleştirilme ile birlikte özelleştirilme kapsamına alınmıştır. Özelleştirilme kapsamına alınan Uludağ EDAŞ, yapılan ihale sonucunda Cengiz Holding, Limak Holding ve Kolin İnşaat Ortaklığı’na devredilmiştir. 01.09.2010 tarihinde devir işlemleri tamamlanarak CLK Konsorsiyumu çatısında hizmetlerine başlamıştır.

Uludağ Elektrik, 4628 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu(EPDK)'nın ilgili mevzuatları kapsamında dağıtım faaliyetleri ile perakende satış faaliyetlerinin ayrıştırılması kararına yönelik olarak bir ayrıma gitmiştir. Dağıtım ve perakende elektrik satış faaliyetlerini gerçekleştiren Uludağ EDAŞ, bu faaliyetleri birbirinden ayırmak amacıyla kendinden bağımsız bir tüzel kişilik oluşturulmasıyla perakende satış faaliyetlerini CLK Uludağ Elektrik Perakende Satış A.Ş.’ye devretmiştir. Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. 01.01.2013 tarihi itibariyle sadece dağıtım faaliyetlerini üstlenmiş, perakende elektrik satış faaliyetleri de CLK Uludağ Elektrik Perakende Satış A.Ş.(UPESAŞ) tarafından yürütülmeye başlanmıştır.

Limak Uludağ Hakkında

Bursa başta olmak üzere, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova'da Güney Marmara’yı kapsayan 12 numaralı dağıtım bölgesinde hizmetlerini sürdürmekte olan Limak Uludağ Elektrik, bölgesinde yaklaşık 2.8 milyon aboneye hizmet vermektedir. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından verilen perakende satış lisansı ile Limak Uludağ tüm Türkiye’de elektrik satışı gerçekleştirmektedir.

2.8 milyon müşteriye sahip olan ve 2013 yılı içerisinde 8 milyar kWh elektrik satışı gerçekleştiren Limak Uludağ, bölgesinde kullanılan enerjinin %80’ini karşılamaktadır.

Bölgenin görevli elektrik tedarikçisi olarak serbest tüketici olmayan veya serbest tüketici olup da tedarikçi değişikliği yapmamış olan tüm tüketicilere son kaynak tedarikçiliği yapmaktadır. Bunun haricinde bölge ayrımı olmaksızın tüm Türkiye’de serbest tüketici adayı ve serbest tüketici olan müşteriler ile ikili anlaşma yaparak indirimli elektrik tarifeleriyle elektrik satışı gerçekleştirmektedir.

Limak Uludağ Elektrik

Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş ve CLK Uludağ Elektrik Perakende Satış A.Ş. ile Güney Marmara bölgesinde hizmet veren CLK Enerji Grubu, ayrıca en önemli dağıtım bölgesi olan İstanbul Avrupa Yakasında CLK Boğaziçi Elektrik ve BEDAŞ ile, CLK Akdeniz ve Akdeniz EDAŞ, son olarak CLK Çamlıbel ve Çamlıbel EDAŞ ile de toplamda dört bölgede 11 ilde 9 milyona ulaşan aboneye hizmet verir. Sektörde lider pozisyonda olan CLK Enerji 44,6 milyar kWh enerji dağıtımı gerçekleştirerek başarısını korumaktadır. 

Limak Uludağ Abonelik İşlemleri

Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova illerinde yaşıyorsanız elektrik abonelik başvuru işlemlerinizi bölgenin görevli tedarikçi şirketi olan CLK Uludağ Elektrik, yeni adıyla Limak Uludağ Elektrik ile yapmanız gerekmektedir. Yapacakları bu abonelik işlemlerinden önce evraklarınızın eksiksiz olduğundan emin olmanız gerekir. Tüm işleriniz yapıldıktan sonra elektrik verilmeye en fazla 3 gün içerisinde başlanacaktır. 

Limak Uludağ Elektrik Abonelik İşlemleri İçin Gerekli Belgeler (Bireysel)

  • Kimlik fotokopisi
  • İkametgah
  • Daha önce kullanılan tesisat numarası
  • Vergi kimlik numarası (Ticarethane aboneliği için)
  • TC Kimlik numarası
  • Ev sahipleri için tapu
  • Kiracılar için kira kontratının fotokopisi

Yapacağınız elektrik abonelik işlemleri, perakende satış şirketleri aracılığı ile gerçekleştirilebileceği gibi bu bölgedeki görevli elektrik dağıtım firması Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. ile de irtibata geçebilirsiniz.

Elektrik aboneliği yasal olarak kullanıcı üzerine olmalıdır!

Tapu sahibi ya da kiracı farkı olmaksızın tüm elektrik abonelikleri kullanıcı adına kayıtlı olması gereklidir. Kiracıysanız elektrik aboneliğinin sizin adınıza olması gerekmektedir. Aksi haller kanuna aykırı olduğundan cezai yaptırıma tabii olacaktır.

Limak Uludağ Elektrik Abonelik Ücreti 2021

Elektrik abonelik sözleşmesi yaparken karşımıza çıkacak olan elektrik abonelik ücreti güvence bedeline göre değişiklik göstermekte ve mevcut sayacın bağlantı gücüne göre hesaplanmaktadır. Kısaca güvence bedeli, elektrik tedarik edebilmek için kendi bölgesinin elektrik satış şirketine başvurarak yeni bir kayıt açtırmak ve elektrik aboneliğini üzerine almak isteyen her tüketicinin elektrik faturalarını zamanında ödememesi riskine karşı alınan bir bedeldir. Abonelik ücretleri bir defalık olarak ödenirken, güvence bedeli yalnızca elektrik tedarik süresi için emanet olarak verilir ve tedarikçi değişikliği olması durumunda tüketiciye iade edilir. 2021 yılı Limak Uludağ Elektrik Abonelik ücreti, diğer tüm görevli elektrik tedarik şirketleri ile aynıdır ve aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.

Abone Grubu (Sözleşme Gücü) Damga Vergisi Güvence Bedeli Açma Kesme Ücreti Dosya Bedeli
Mesken (5 kW) 1,56 TL 165 TL

Alçak Gerilim: 37,3 TL

Orta Gerilim: 189,8 TL

Tedarikçiye göre değişebilir
Mesken (6 kW) 1,88 TL 198 TL
Mesken (9 kW) 8 TL 843,3 TL

*Bu birim fiyatlara göre ücret en az 5kW üzerinden hesaplanmaktadır. Bu fiyatlar 2021 yılı için geçerli bedellerdir.

Limak Uludağ İndirimli Elektrik Başvurusu

Bilindiği üzere Limak Uludağ bir görevli elektrik şirketidir. Sizde EPDK'nın belirlemiş olduğu limitleri sağlıyorsanız Limak Uludağ Elektrik'in sadece bölgesine indirimli elektrik sunan tekliflerinden yararlanabilirsiniz. Şirketin vermiş olduğu bu tarifeye geçmeniz için aboneliğin kendi adınıza olması gereklidir. Limak Uludağ indirimli elektrik başvurusu için bu firmayla anında görüşebilirsiniz.

80 TL üzerinde faturanız varsa indirimli elektrik kullanabilirsiniz Diğer bölgelerde bulunan aboneler gibi Limak Uludağ'ın görev bölgesi olan Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova illerinde ikamet eden ve aylık ortalama 80 TL üzerinde elektrik faturası bulunan vatandaşlar elektrik tedarikçilerini değiştirerek indirimli elektrik kullanabilir.

Limak Uludağ dışında, encazip.com'da öne çıkan indirimli elektrik tarifelerini aşağıdaki tabloda inceleyebilirsiniz.

Tedarikçi Birim Fiyat İndirim Oranı  
0,574259 TL/kWh % 4,00
0,519000 TL/kWh % 13,24
0,514440 TL/kWh % 14,00
0,535000 TL/kWh % 10,56
0,515038 TL/kWh % 13,90
0,517000 TL/kWh % 13,57
0,515000 TL/kWh % 13,91
0,514440 TL/kWh % 14,00

Yukarıdaki indirim oranları aylık 10.000 TL ve üzeri elektrik faturası ödeyen iş yerleri için geçerlidir.

Limak Uludağ Elektrik Tarifeleri

Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova ikamet eden tüketicilerin görevi elektrik tedarik şirketi olan Limak Uludağ, elektrik daha önceden elektrik tedarikçi şirketini değiştirmiş olan tüm tüketicilerin elektrik enerjisini EPDK tarafından belirlenen tarifelerdeki fiyatlardan tedarik etmekle yükümlüdür. Limak Uludağ Nisan 2021 itibariyla bu şekilde elektrik enerjisi tedariği gerçekleştiren ev tüketicilerine 0,3967 aktif enerjisi birim fiyatı ve 0,2474 dağıtım bedeli birim fiyatı ile, toplamda da vergiler dahil 0,7961 birim fiyattan hizmet vermektedir.

Limak Uludağ İletişim Bilgileri

Adres: Çırpan Mah. Uysal Sok. No:40/1 OSMANGAZİ - BURSA