×
EnCazip Logo Beyaz
Ücretsiz Hizmet Ücretsiz Hizmet   Anında Karşılaştırma Anında Karşılaştırma   Güvenilir Güvenilir   Hızlı Başvuru Hızlı 1 Dakikada Başvuru    ☰  

Belgelerle Uğraşmadan Ucuz Elektrik


Elektrik tedarikçinizi hemen değiştirebilirsiniz!
EnCazip Elektrik İlinizde
EnCazip Elektrik Abone Grubu
Hemen Tasarruf Etmeye Başlayın

EnCazip FacebookEnCazip TwitterEnCazip Google+EnCazip Whatsapp

 ( 1 Oy )Ucuz elektrik tarifelerinden birine geçiş yapmanız için elektrik tedarikçileri sizlerden bazı bilgiler isteyecektir. Bu belgelerin bazısı Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu EPDK tarafından tedarikçi değiştiren tüketicilerden alınmasının zorunlu olduğu yönetmeliklerle belirtilmiş olduğundan dolayı tüketicilerden alınan, bazısı da şirketlerin kendi operasyonları ve yönetimleri çerçevesinde talep edilen belgelerdir. Bu belgelerin temini ve tedarikçilere iletilmesi tüketiciler için kimi zaman çok zor bir süreç olur ve pek çok tüketici evrak bürokrasisi nedeniyle ucuz elektrik kullanmaktan vazgeçer. Ancak EnCazip sayesinde sizin bu belgelerle uğraşmanıza artık gerek yok!

Mesafeli Satış Sözleşmeleri

Ucuz elektrik tarifelerine geçiş yaparken öncelikle bir tedarikçi ile sözleşme yapmanız gerekmektedir. Kimi tedarikçiler tarifelerini kullanmaya başlayacak tüketicilerle yapacakları sözleşmeleri mesafeli satış sözleşmeleri ile de yapabilirler. Mesafeli satış sözleşmeleri ile elektrik tedarikçisi değiştirme işlemi Türkiye’de ilk defa EnCazip Sistemi ile yapılmış ve EnCazip Türkiye’nin ilk online elektrik tedarikçisi değiştirme servisidir. Mesafeli Satış Sözleşmeleri ile sözleşme kuran tedarikçilerin tarifelerine geçişinizin tamamlanması için ıslak imzalı olarak sözleşme yapmanıza gerek yoktur. indirimli elektrik, ucuz elektrik.

Gerekli Belgeler

Mesafeli satış sözleşmeleri ile tedarikçi değişimi yapıyorsanız tedarikçiniz ile kuracağınız sözleşmeye fiziki olarak imza atmanıza gerek yoktur. Ancak 2015 yılının Temmuz ayından itibaren Enerji Piyasaları Düzenleme Kurulu EPDK’nın yapmış olduğu güncellemeler ile birlikte, tedarikçi değiştiren tüketicilerden ikili anlaşma beyan formu mahiyetinde olan bir formun fiziki imzalı olarak tüketicilerden temin edilmesi gerekmektedir. A4 boyutunda bir sayfalık kısa bir formdan ibaret olan bu beyannameye IA-02 formu adı verilmektedir. EnCazip ile elektrik tedarikçisi değiştiriyorsanız bu formu nasıl imzalayacağınızı düşünmenize gerek yok! cayma bedeli

EnCazip’te ucuz elektrik tarifesi seçimi yaptıktan sonra bilgilerinizi doldurursunuz ve ardından önünüze tedarikçiniz ile yapacağınız sözleşmeniz çıkar. Bu ucuz elektrik sözleşmesini okuyup kabul ettikten sonra mesafeli satış sözleşmenizin bir kopyası size iletilir. Sizlere iletilen bu sözleşmenin ekinde bulunan IA-02 formu için imzanızı, EnCazip tarafından organize edilerek randevu ile kapınıza gelecek kurye alacak ve tüm işlemler sizler için EnCazip tarafından takip edilecektir.

EnCazip’te seçeceğiniz ucuz elektrik tedarikçiniz, geçişinizi kusursuz bir şekilde tamamlayabilmek için sizden kolayca bulabileceğiniz bazı belgeleri isteyecektir. Bu belgeler kimlik belgeniz ve güncel bir elektrik faturanız gibi kolayca bulabileceğiniz, her an için elinizin altında olan belgelerdir. Bu evrakların birer kopyasını (ya da cep telefonunuzdan kolayca fotoğrafını çekerek) EnCazip sistemine birkaç saniye içinde yükleyebilirsiniz. EnCazip sistemi en üst düzey güvenlik sertifikaları ile donatılmıştır ve bilgi güvenliği en üst düzeydedir. Belgelerinizi güvenle sisteme yüklersiniz ve evraklarla uğraşmanıza gerek kalmaz.

Normal Sözleşmeler

Ucuz elektrik kullanmanız için daha önce belirttiğimiz gibi tedarikçiler ile bir şekilde sözleşme yapmanız gerekmektedir. Bazı tedarikçiler ucuz elektrik tarifelerine geçiş için sözleşmelerini fiziki olarak imzalamanızı talep ederler. Bu şekilde sözleşme kuran tedarikçiler için imzanız, EnCazip tarafından organize edilerek kapınıza kadar gelecek olan kurye tarafından alınacak ve bunun ardından geçiş işlemleriniz hızlıca tamamlanacaktır.

EnCazip sayesinde belgelerle uğraşmanıza gerek yok!

Tedarikçi değişim talebinizin tamamlanması ve ucuz elektrik kullanmaya başlayabilmeniz için tedarikçiniz tarafından tarifenizde açıklanmış olan gerekli evrakların bizlere ulaştırılması gerekmektedir. Bu belgeler üzerindeki bazı bilgiler olmadan ne yazık ki tedarikçi değiştirme işleminiz tamamlanamaz ve ucuz elektrik kullanmaya başlayamazsınız. Sizden talep edilen evraklar sadece tedarikçi değişiminizin kusursuzca tamamlanabilmesi ve yeni indirimli elektrik tarifenize geçişinizin bitirilebilmesi için gerekli olan bilgilerin hukuki olarak teyit edilmesi amacıyla istenilmektedir.

Belgelerimi sisteme yüklemek zorunda mıyım?

Sizden talep edilen evrakları EnCazip sistemine yükleyerek ucuz elektrik kullanmaya hızlıca başlamak sizler için çok daha kolay olacaktır. Evraklarınızı kolayca EnCazip sistemine yükleyerek, uğraşmadan ucuz elektrik kullanmaya başlayabilirsiniz.

Belgelerimi sisteme yüklemek istemiyorum, ne yapabilirim?

En cazip ucuz elektrik tarifesini seçtikten sonra tüketici hizmetleri ekibimiz sizlerle iletişime geçecektir.

EnCazip’te tüketici memnuniyeti her zaman ön planda olduğundan, belgelerini bunların dışında yollarla bizlere ulaştırmak isteyen tüketicilere de farklı seçenekleri sıraladık:

• E-posta adresinize yollanan şifre ile daha sonradan

info@encazip.com adresinden

TÜKETİCİ PANELİ’ne giriş yaparak yükleyebilirsiniz.

• Yine aynı şifre ile, cep telefonunuzdan EnCazip.com adresinden TÜKETİCİ PANELİ’ne giriş yaparak, kolayca bu belgelerin fotoğrafını çekerek sisteme yükleyebilirsiniz.

• Belgelerinizin bir taranmış bir kopyasını info@encazip.com adresine e-posta olarak atabilirsiniz. (Konu kısmına, yukarıda yazılı olan ve CZP ile başlayan referans kodunuzu yazmayı unutmayınız.)

• Belgelerinizin fotoğrafını çekip, info@encazip.com adresine e-posta olarak gönderebilirsiniz. (Konu kısmına, yukarıda yazılı olan ve CZP ile başlayan referans kodunuzu yazmayı unutmayınız.)

• Belgelerinizi bize 0212-671-95-52 numarasından Fax çekerek iletebilirsiniz

Yukarıda açıklanan yollardan biri ile evraklarınızı bize iletmeniz yeterli olacaktır.

Belgelerimi yüklemezsem ne olur?

Eğer seçtiğiniz ucuz elektrik tarifesinde gerekli belgeler yer alıyorsa belgelerinizi sisteme yüklemez, ya da yukarıda açıklanan yollardan biri ile bizlere ulaştırmazsanız, teklifinizi sonlandırılmazsınız ve ucuz elektrik kullanmaya başlayamazsınız. EnCazip ucuz elektrik tarifelerini kullanabilmek için sizden talep edilen evrakları bizlere ulaştırmanız gerekmektedir. Tekrar hatırlatmak isteriz ki belgeler her zaman elinizin altında olan, kolaylıkla bulabileceğiniz belgelerdir ve bu belgeleri bulmak için ek bir çaba harcamanıza gerek kalmaz.

Evraklarınızı akıllı telefonunuzdan da yükleyebilirsiniz!

Fotokopi ile, faks ile uğraşmadan cep telefonunuzdan belgelerinizin fotoğrafını çekerek de sisteme yükleyebilirsiniz. Bilgisayarınızdan teklif aldıktan sonra, akıllı telefonunuzdan EnCazip.com adresine girin. Buradan Tüketici Paneli'ne giriş yapın. Teklifler bölümünden teklifinizi görüntüleyin. Belgelerinizi yükleyeceğiniz teklifin, "Teklif Detayları" bölümüne giriş yapın ve belgeler bölümünü tıklayın. Gerekli belgeler listesinde her belgenin yanında dosya seç bölümü vardır. Bu bölümü tıkladığınızda, fotoğraf çek seçeneği ile ilerleyin ve evraklarınızın fotoğrafını çekerek kolayca sisteme yükleyin.