Lütfen Bekleyiniz...
Ücretsiz Hizmet Ücretsiz Hizmet   Anında Karşılaştırma Anında Karşılaştırma   Güvenilir Güvenilir   Hızlı Başvuru Hızlı 1 Dakikada Başvuru
  1. Ana sayfa
  2.  > 
  3. Tasarruf Önerileri
  4.  > 
  5. Elektrikli Su Isıtıcı Kullanımından Tasarruf

Elektrikli Su Isıtıcısı (Kettle) Kullanımında Tasarruf Sağlayacağınız 4 Etken


Elektrikli Su ısıtıcısından Tasarruf

EnCazip FacebookEnCazip TwitterEnCazip Google+EnCazip Whatsapp

 Fikirleriniz Önemli
 Sayfaya puan verin ya da yorumunuzu yazın

Muhtemelen bu ay elektrik faturasının çarpmadığı vatandaş sayısı yok denecek kadar azdır. Hepimiz elektrik faturaları derdinden yakınırız. Bu demek oluyor ki; evinizde ve ofisinizdeki bekleme modunda olan elektrikli aletleri düğmesinden kapatmak yerine fişini çekmeniz elektrik tasarrufu sağlayacaktır. Prize takılı her elektrikli alet kumandayla ve ya kapatma tuşundan kapatılsa bile elektrik harcamaya devam eder. Aşağıda birkaç madde ile elektrikli su ısıtıcısı kullanımında tasarrufu maksimuma yükseltecek ipuçları verilmiştir.

 

Elektrik tedarikçilerini karşılaştırıp Ucuz Elektrik kullanabilirsiniz!

 

 - Cihazı kullanmadığınız zamanlarda fişini prizden çekmeniz enerji tasarrufu için önemli bir unsurdur.

 

 - Oluşan kireç ve tortuları sık sık temizleyin.

 

 - Cihazınızı filtreyle kullanın.

 

 - İhtiyacınız kadar su ısıtın. Fazla su enerji tüketimini arttıracağından elektrikli su ısıtıcısı kullanımında tasarruf sağlanamaz.

 

Bilinçsizce tükettiğimiz kaynaklarımız sebebiyle her geçen gün dünyada yaşam daha da zorlaşıyor. Bu yüzden herkes bu konuda bilinçlenmek ve sorumlu davranmalıdır. Aksi takdirde savurganlıkla harcadığımız bu kaynaklar bittiğinde yaşayacak başka bir dünyanın olmadığını bilmemiz gerekiyor.