Lütfen Bekleyiniz...
Ücretsiz Hizmet Ücretsiz Hizmet   Anında Karşılaştırma Anında Karşılaştırma   Güvenilir Güvenilir   Hızlı Başvuru Hızlı 1 Dakikada Başvuru
  1. Ana sayfa
  2.  > 
  3. Tasarruf Önerileri
  4.  > 
  5. Bilgisayar Kullanımında Tasarruf

Bilgisayar Kullanımında Tasarruf Sağlamanın 8 Yolu


Bilgisayar Kullanımında Tasarruf Sağlayacağınız 8 Etken

EnCazip FacebookEnCazip TwitterEnCazip Google+EnCazip Whatsapp

 Fikirleriniz Önemli
 Sayfaya puan verin ya da yorumunuzu yazın

Bilgisayarlar dünyada en hızlı elektrik yükü oluşturan cihazlardır. Ancak bilgisayarların kullandığı enerjinin çoğu, bilgisayar kullanılmadığı esnada açık olmasından dolayı boşa harcanmaktadır. Pratik olarak uygulayabileceğiniz, bilgisayar kullanımında tasarruf ile ilgili birkaç örneği sizler için derledik.

 

Elektrik tedarikçilerini karşılaştırıp Ucuz Elektrik kullanabilirsiniz!

 

Denetim masasına girerek güç tasarrufu ayarlarından uygun ayarları yaparak güç kullanımını en aza indirebilir, maksimum bilgisayar kullanımında tasarruf yapabilirsiniz.

 

Bilgisayar seçimlerinizde enerji tüketimini de dikkate alın.

 

Kontrastı düşürün. Kontrast ayarını %50 seviyesine indirmeniz halinde ortalama olarak 40 Watt’lık bir enerji tasarrufunuz olacaktır.

 

Monitörü kapatın. Uzun süre kullanmadığınız bilgisayarın monitörünü kapatın, müzik dinlediğiniz sırada da bunu yapabilirsiniz. Ortalama saatlik tüketimi 100 Watt olan enerji giderinden kurtulursunuz.

 

Bilgisayar kullanımında tasarruf sağlamak için bilgisayarınızı açık bırakmak yerine uyku moduna alın. Bilgisayar başında olmadığınız durumlarda uyku moduna alın, bu şekilde veri kaybı olmaksızın monitör, sabit disk gibi parçaların enerji tüketimi duracaktır.

 

Kullanmadığınız cihazları kapatın. Hoparlör, yazıcı ve modem gibi ürünlerini kapalı tutun.

 

Güç tüketim programları kullanın. Taşınabilir bilgisayarlar için üreticilerin sunmuş olduğu güç tüketim programlarını kullanın ve kendi kullanım türünüze göre ayarlayın.

 

Kullanmadığınız özellikleri kapatın. Kablosuz ağlar, USB portları ve DVD/CD sürücülerinizi kapatın.

 

İş yerinde, ekibinizdeki herkesin ofisten ayrılmadan önce bilgisayarlarını ve ışıklarını kapattığından emin olun. Ayrıca ofisteki bilgisayarların 30 dakikadan fazla kullanımda olmaması durumunda uyku moduna alınması da bilgisayar kullanımında tasarrufu belirgin bir şekilde arttıracaktır.