Lütfen Bekleyiniz...
Ücretsiz Hizmet Ücretsiz Hizmet   Anında Karşılaştırma Anında Karşılaştırma   Güvenilir Güvenilir   Hızlı Başvuru Hızlı 1 Dakikada Başvuru
  1. Ana sayfa
  2.  > 
  3. Perakende Elektrik Satış
  4.  > 
  5. Yeşilırmak Elektrik

Yeşilırmak Elektrik | YEPAŞ


Yeşilırmak Elektrik | YEPAŞ

EnCazip FacebookEnCazip TwitterEnCazip Google+EnCazip Whatsapp

 Fikirleriniz Önemli
 Sayfaya puan verin ya da yorumunuzu yazın

Günümüzde Samsun, Çorum, Ordu, Amasya, Sinop illerinde hizmet vermekte olan YEPAŞ, bölgenin görevli elektrik tedarikçisidir. Perakende satış faaliyetlerini ayrı bir tüzel kişilik olarak yerine getirmekte olan YEPAŞ, 30.12.2012 tarihinde bu tüzel kişiliğe kavuşmuştur.

 

Elektrik tedarikçilerini karşılaştırıp Ucuz Elektrik kullanabilirsiniz!

 

Yeşilırmak Elektrik, 27.12.2012 tarihli perakende satış lisansına sahip olmakla birlikte bu bölgede 01.01.2013 tarihinden itibaren 01.09.2036 tarihine kadar hizmet vermekle görevlendirilmiştir.

 

Yeşilırmak Elektrik Tarihçesi

 

Türkiye Elektrik Kurumu ülkemizdeki tüm üretim, iletim, dağıtım ve perakende elektrik satış faaliyetlerini devralmış ve varlığı sona erdirilene kadar hizmet vermiştir. 1994 yılında hukuki varlığı sona erdirilmiş ve yeniden yapılandırılarak TEAŞ ve TEDAŞ olarak iki ayrı teşekküle dönüştürülmüştür. Tüm faaliyetler TEK’ten devredilerek, iletim ve üretim faaliyetlerinin TEAŞ, dağıtım faaliyetlerinin ise TEDAŞ sorumluluğuna geçmesiyle tüm dağıtım müesseseleri TEDAŞ bünyesinde hizmetlerine devam etmiştir.

 

Bölgede hizmet veren birimler hizmetlerine devam ederken 2004 yılında TEDAŞ’ın özelleştirilmeye alınmasıyla birlikte özelleştirilmeye alınmıştır.

 

02.04.2004 tarih ve 2004/22 sayılı Özelleştirme Yüksek Kurulu Kararı ile TEDAŞ özelleştirme kapsam ve programına alınmıştır. TEDAŞ’ın özelleştirilmeye girmesiyle elektrik dağıtım bölgeleri yeniden belirlenmiş, Türkiye 21 dağıtım bölgesine ayrılmıştır. Bu bölgelerde hizmet vermesi amacıyla da 20 ayrı dağıtım şirketleri görevlendirilmiştir. Günümüzde 21 numaralı dağıtım bölgesinde hizmetlerini sürdüren YEDAŞ ise 2004 yılında alındığı özelleştirilme kapsamında hisselerinin satışı amacıyla 2009 yılında ihaleye çıkarılmıştır. Çalık Enerji’ye devri kararlaştırılan YEDAŞ’ın 30.12.2010 yılında devir sözleşmesinin imzalanmasıyla özelleştirilme işlemleri tamamlanmıştır.

 

Yeşilırmak Elektrik Kuruluş Süreci

 

2013 yılında Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından alınan 19.12.2012 tarih ve 4019 sayılı karara istinaden dağıtım ve perakende satış faaliyetlerinin ayrıştırılması dağıtım ve perakende satış faaliyetlerinin ayrı tüzel kişilikler tarafından yürütme kararı alınmıştır. 01.01.2013 tarihinden itibaren dağıtım faaliyetleri YEDAŞ tarafından, perakende satış faaliyetleri ise kurulan YEPAŞ tarafından gerçekleştirilmektedir.

 

26.02.2013 tarihi itibariyle faaliyetlerine başlayan Yeşilırmak Elektrik Samsun, Çorum, Ordu, Amasya, Sinop illerinin görevli perakende satış şirketi olarak görevini yerine getirmeye devam etmektedir.

 

Çalık Enerji bünyesinde YEPAŞ ile birlikte Aras Elektrik de hizmet vermektedir.

 

Yeşilırmak Elektrik ve Aras Elektrik, bölgesinde tüketimleri serbest tüketici olmaya yetmeyen aboneleri için elektrik temin etmekle görevlidir. Ayrıca Yeşilırmak Elektrik, serbest tüketici olma şansına sahip olan fakat elektrik tedarikçisini henüz değiştirmemiş olan tüketiciler için de son kaynak tedarikçisi olarak hizmet vermektedir. Yeşilırmak Elektrik, bölge ayrımı olmaksızın da tüm serbest tüketicilere elektrik satışında bulunabilmektedir.

 


Tasarruf fırsatlarını kaçırmayın!


EnCazip tasarruf fırsatlarından haberdar olmak için bize e-posta adresinizi bırakabilirsiniz!
E-Posta
× 
Elektrik tedarikçinizi değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz ?

Aylık 83 TL ve üzerinde elektrik faturası ödüyorsanız cep telefonu operatörü değiştirir gibi elektrik tedarikçinizi değiştirebilirsiniz. Daha az elektrik faturası ödemek ve tasarruf etmek için hangi elektrik tedarikçisinin en cazip elektrik tarifesini verdiğini EnCazip'te hemen bulabilir ve tedarikçinizi kolayca değiştirebilirsiniz.

× 
Elektrik tedarikçinizi değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz ?

Aylık 83 TL ve üzerinde elektrik faturası ödüyorsanız cep telefonu operatörü değiştirir gibi elektrik tedarikçinizi değiştirebilirsiniz. Daha az elektrik faturası ödemek ve tasarruf etmek için hangi elektrik tedarikçisinin en cazip elektrik tarifesini verdiğini EnCazip'te hemen bulabilir ve tedarikçinizi kolayca değiştirebilirsiniz.