Ücretsiz Hizmet Ücretsiz Hizmet   Anında Karşılaştırma Anında Karşılaştırma   Güvenilir Güvenilir   Hızlı Başvuru Hızlı 1 Dakikada Başvuru

Dicle Elektrik Perakende Satış A.Ş. | Dicle EPSAŞ


Dicle Elektrik İndirimli Satış

EnCazip FacebookEnCazip TwitterEnCazip Google+EnCazip Whatsapp


Elektrik tedarikçinizi hemen değiştirebilirsiniz!
Ucuz elektrik kullanmak için tedarikçileri EnCazip'te anında karşılaştırın!
EnCazip Elektrik İlinizde
EnCazip Elektrik Abone Grubu

Türkiye Elektrik Kurumu (TEK) kurularak ülkemizde dağınık yapıda bulunan elektrik dağıtım müesseseleri devlet teşekkülü vasfıyla kurulan bu kurum kontrolüne verilmiştir. Köy ve belediyelere bağlı halde faaliyetleri yürüten bu müesseseler TEK bünyesinde il müdürlükleri haline getirilmiştir. 1994 yılına kadar iletim, üretim, dağıtım ve perakende satış faaliyetleri TEK bünyesinde bulunan il müdürlükleri tarafından gerçekleştirilmiştir. 1994 yılı sonrasında ise Türkiye Elektrik Kurumu yapılandırılmaya alınarak Türkiye Elektrik İletim ve Üretim A.Ş. (TEİAŞ) ve Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş (TEDAŞ) iki farklı devlet teşekkülü olacak şekilde ayrıştırılmış ve bu şekilde faaliyetlerine devam etmiştir.

TEDAŞ, 2004 yılında alınan karar sonucunda özelleştirilme kapsamına alınmıştır. TEDAŞ, bünyesinde bulunan mevcut elektrik dağıtım şirketleri ile faaliyetleri gerçekleştirmektedir. Bundan sonraki dönemlerde ülkemiz 21 farklı bölgeye ayrılmış ve bu bölgelerde hizmet göstermek üzere dağıtım şirketleri görevlendirilmiştir. Bu bölgeler arasında bulunan 1 numaralı bölge olarak adlandırılan kısımda Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Şırnak, Batman ve Siirt illerinde hizmet vermek üzere görevlendirilen Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. 2005 yılında kurulmuştur.

Hizmetlerine 1 nolu dağıtım bölgesinde başlayan Dicle EDAŞ özelleştirilme kapsamında 2005 yılında hisseleri satışa çıkarılmıştır. 2013 yılında hisse satışı yapılarak özelleştirilmesi amacıyla yapılan ihale sonucunda İşyaka-Doğu Ortak Girişim Grubu’na satışı gerçekleştirilmiştir. 28.06.2013 tarihinde ise devir işlemleri tamamlanmıştır.

Dicle EPSAŞ Kuruluşu

Dicle EDAŞ, 01 Temmuz 2013 tarihinde İşyaka-Doğu Ortak Girişim Grubu bünyesinde faaliyetlerine devam etmiştir. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından alınan karar neticesinde dağıtım ve perakende satış faaliyetlerinin birbirinden ayrı farklı tüzel kişilikler tarafından yürütülmesi gerekliliği yerine getirilmiştir. EPDK tarafından alınan bu karar sonucunda 2013 yılında dağıtım ve perakende satış faaliyetleri birbirinden ayrılmıştır. Böylelikle bölgenin perakende satış faaliyetlerini gerçekleştirebilmek üzere Dicle EPSAŞ kurulmuştur. Bunun sonucunda ise Dicle EDAŞ dağıtım faaliyetlerini gerçekleştirmeye devam etmiş ve yakın bir zamanda kurulan Dicle EPSAŞ ise görevli olduğu bölgede bulunan abonelerine perakende satış hizmetini gerçekleştirmektedir.

Dicle EPSAŞ EPDK'dan almış olduğu perakende satış lisansı ile EPDK'nın belirlediği faaliyet esaslarına göre hizmet vermektedir. Hizmet bölgesinde Dicle EPSAŞ yaklaşık olarak 1.4 milyon aboneye elektrik perakende satışında bulunmaktadır. Dicle EPSAŞ serbest tüketici hakkına sahip olmamasından dolayı indirimli elektrik kullanamayan elektrik abonelerinin görevli tedarikçisi olarak hizmet sunmaktadır. Dicle EPSAŞ, bunun yanında yıllık toplam 3600 kWh ve üzerinde elektrik kullanan fakat tedarikçi değiştirme hakkını kullanmayan elektrik abonelerine de son kaynak tedarikçiliği yapmaktadır. Dicle EPSAŞ, bu iki tür aboneye ulusal tarife fiyatlarından elektrik temin etmektedir. Dicle EPSAŞ, tüm Türkiye’de bulunan serbest tüketici olan abonelere de indirimli elektrik satışı faaliyetlerini gerçekleştirebilmektedir.

 


× 
Elektrik tedarikçinizi değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz ?
83 TL faturası olan tedarikçisini değiştirebilir!
Ayda 83 TL üzeri faturası olan artık cep telefonu operatörü değiştirir gibi elektrik tedarikçisi değiştirebilir.
EnCazip tedarikçiyi bulun!
Tedarikçinizi kolayca değiştirerek daha az elektrik faturası ödemek için hemen karşılaştırma yapın, hangi tedarikçinin en cazip tarifeyi sunduğunu anında bulun.
× 
Elektrik tedarikçinizi değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz ?
83 TL faturası olan tedarikçisini değiştirebilir!
Ayda 83 TL üzeri faturası olan artık cep telefonu operatörü değiştirir gibi elektrik tedarikçisi değiştirebilir.
EnCazip tedarikçiyi bulun!
Tedarikçinizi kolayca değiştirerek daha az elektrik faturası ödemek için hemen karşılaştırma yapın, hangi tedarikçinin en cazip tarifeyi sunduğunu anında bulun.