Ücretsiz Hizmet Ücretsiz Hizmet   Anında Karşılaştırma Anında Karşılaştırma   Güvenilir Güvenilir   Hızlı Başvuru Hızlı 1 Dakikada Başvuru

EnCazip Nasıl Çalışır


EnCazip Nasıl Çalışır?

EnCazip FacebookEnCazip TwitterEnCazip Google+EnCazip Whatsapp


Elektrik tedarikçinizi hemen değiştirebilirsiniz!
Ucuz elektrik kullanmak için tedarikçileri EnCazip'te anında karşılaştırın!
EnCazip Elektrik İlinizde
EnCazip Elektrik Abone Grubu

EnCazip Nasıl Çalışır?

1

Elektrik tüketim bilgilerinizi girin

EnCazip'te elektrik tedarikçilerini karşılaştırmaya başlamak için öncelikle mevcut elektrik tüketim bilgilerinizi belirtin.

 

Bunun için yaşadığınız ili, abone grubunuzu ve tüketim alanınızı belirtin. Sonraki aşamalarda daha önce indirimli elektrik kullanıp kullanmadığınızı (yani daha önce elektrik tedarikçinizi değiştirip değiştirmediğinizi) belirtip, bir aylık elektrik faturası tutarınızı yazın.
 
 

2

Cazip elektrik tarifelerini karşılaştırın

Girmiş olduğunuz elektrik tüketim bilgileri ile tedarikçilerin cazip tarifeleri arasında hızlıca bir karşılaştırma yaparak en cazip elektrik tarifesini bulun.

 

EnCazip'te elektrik tedarikçilerinin tarifelerini karşılaştırırken her bir tarife için yıllık tahmini tasarruf tutarı, tarifenin birim fiyatı, sözleşme süresi ile tarifenin koşullarının tamamını kolaylıkla görebilir ve karşılaştırmanızı bu bilgilere göre hızlıca yapabilirsiniz.
 
 

3

En Cazip elektrik tarifesini seçin - geçiş işlemlerinizi kolayca tamamlayın.

Tarifeleri karşılaştırdıktan sonra en cazip elektrik tarifesini seçip, tedarikçi değiştirme işlemlerinizi kolaylıkla sonlandırabilirsiniz. Bunun için kimlik bilgilerinizi, adres bilgilerinizi ve sayaç bilgilerinizi siteme girin.

 

EnCazip'te tedarikçi değiştirme işleminize hızlıca başlanacak ve en kısa sürede elektrik tedarikçinizin değiştirilebilmesi için yapılması gereken tüm işlemler tamamlanacaktır.


  
Sonrasında ne olacak?
Tedarikçi değişimi başvurunuzdan sonraki süreç nasıl işler? Bu süreçle ilgili aklınıza takılan sorulara sayfamızda yanıt bulabilirsiniz.
Tedarikçi değişimi sırasında elektriğim kesilir mi?
Hayır. Elektrik tedarikçisi değiştirirken kablonuz, sayacınız değişmez. Kullandığınız elektrik de değişmez. Değişen tek şey elektrik faturası ve kullanım koşullarınızdır. Elektrik tedarikçisi değiştirince yalnızca elektrik faturanızı kesecek tedarikçiyi değiştirirsiniz. Fiziksel olarak aynı elektrik enerjisini kullanmaya devam edersiniz.
Tedarikçi değiştirme başvurumu yapar yapmaz tedarikçim değişmiş olur mu?
Hayır. Bu süreç yaklaşık 25 ile 55 gün arasında değişmektedir. Bununla ilgili detaylı bilgilendirme başvurunuz sonrasında yeni elektrik tedarikçiniz tarafından yapılacaktır. Merak etmeyin, bu süre içinde elektrik tedarikçisi değişiminden dolayı elektrik enerjinizin kesilme ihtimali yoktur.
Yeni tedarikçim ile nasıl iletişime geçebilirim?
Başvurunuz sonrasında sizlere gönderilecek e-posta’da, yeni elektrik tedarikçinizin iletişim bilgilerini bulabilirsiniz. Ancak EnCazip’te yaptığınız başvuru sonrasında yeni tedarikçiniz ile iletişime geçmenize gerek kalmaz, tüm işlemler internet üzerinden tamamlanabilir. Sözleşme imzalanması gerekli olan durumlarda ise yine tüketicilerin bir şey yapmasına gerek yoktur, bu durumda tüketiciler ile iletişime geçilecektir.
Kararımı değiştirirsem ne olur?
Başvurunuzu yaptıktan sonraki 14 gün içinde kayıtsız şartsız talebinizi iptal etme hakkına sahipsiniz.
Tekrar elektrik tedarikçimi değiştirmek istersem ne olur?
Tekrar tekrar elektrik tedarikçinizi değiştirmenizde teknik olarak hiç bir engel yoktur. Ancak elektrik tedarikçinizi değiştirirken aslında bir sözleşme yaparsınız ve tedarikçiniz, bu sözleşme şartlarına göre sizlerden bazı cezai bedelleri ödemenizi isteyebilir. Unutmayın! Bu cezai bedeller (ev kullanıcıları için) hiçbir koşul altında size verilmiş olan indirim tutarından daha yüksek bir tutar olamaz. Tedarikçinizi tekrar değiştirmek istediğinizde, mevcut tedarikçinizin cayma bedeli alıp almadığını kontrol etmeniz yararınıza olacaktır.

 


× 
Elektrik tedarikçinizi değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz ?
83 TL faturası olan tedarikçisini değiştirebilir!
Ayda 83 TL üzeri faturası olan artık cep telefonu operatörü değiştirir gibi elektrik tedarikçisi değiştirebilir.
EnCazip tedarikçiyi bulun!
Tedarikçinizi kolayca değiştirerek daha az elektrik faturası ödemek için hemen karşılaştırma yapın, hangi tedarikçinin en cazip tarifeyi sunduğunu anında bulun.
× 
Elektrik tedarikçinizi değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz ?
83 TL faturası olan tedarikçisini değiştirebilir!
Ayda 83 TL üzeri faturası olan artık cep telefonu operatörü değiştirir gibi elektrik tedarikçisi değiştirebilir.
EnCazip tedarikçiyi bulun!
Tedarikçinizi kolayca değiştirerek daha az elektrik faturası ödemek için hemen karşılaştırma yapın, hangi tedarikçinin en cazip tarifeyi sunduğunu anında bulun.