Lütfen Bekleyiniz...
Ücretsiz Hizmet Ücretsiz Hizmet   Anında Karşılaştırma Anında Karşılaştırma   Güvenilir Güvenilir   Hızlı Başvuru Hızlı 1 Dakikada Başvuru
  1. Ana sayfa
  2.  > 
  3. Bilgilendirme Merkezi
  4.  > 
  5. Elektrik Tarifesi Seçerken

İndirimli Elektrik Tarifesi Seçerken


İndirimli Elektrik Tarifesi Seçerken

EnCazip FacebookEnCazip TwitterEnCazip Google+EnCazip Whatsapp

 Fikirleriniz Önemli
 Sayfaya puan verin ya da yorumunuzu yazın

Türkiye’nin ilk elektrik tedarikçisi karşılaştırma ve değiştirme altyapısına sahip CazipEnerji ile işbirliği yapan EnCazip’te elektrik tarifelerini karşılaştırmak ve en cazip elektrik tarifesine geçiş yapmak çok kolay! Elektrik tedarikçilerinin ucuz elektrik tarifelerine yer veren EnCazip, bu tarifeleri siz tüketiciler için tüketim alışkanlıklarınıza uygun olarak düzenlemektedir. Bu sayede tüketim alışkanlıklarınıza göre en cazip tarifeleri görebilir, incelediğiniz tarifeler arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

 

Elektrik tedarikçilerini karşılaştırıp Ucuz Elektrik kullanabilirsiniz!

 

Peki indirimli elektrik tarifemizi nasıl seçeriz?

 

2001 yılından bu yana serbest tüketici olan abonelerin tedarikçi değişikliği yapabildiğini düşünürsek, EnCazip’ten önce tüketiciler yıllardır elektrik tarifesini seçerken birçok yöntem izlemek durumunda kalmıştır. Tek tek elektrik tedarikçilerini arayarak, her bir elektrik tedarikçisine elektrik faturanızı atarak ne kadar indirim ve ne kadar tasarrufunuzun olacağını öğrenmenin zorluklarını saymakla bitiremeyiz sanırım. Üstüne bir de harcadığımız zamanı sayarsak…EnCazip’te tüm bu işlemler, online olarak birkaç saniyede tamamlanır.

 

En cazip indirimli elektrik tarifeleri

 

TedarikçiBirim Fiyatİndirim OranıYıllık Tasarruf 
Aksa Elektrik
Aksa Elektrik
0,196933 TL%8191 TL
Aksa Elektrik
Aksa Elektrik
0,199074 TL%7167 TL
Kolen Enerji
Kolen Enerji
0,200144 TL%6,5155 TL
Sepaş Enerji
Sepaş Enerji
0,211 TL%1,4334 TL
Akedaş
Akedaş
0,211917 TL%124 TL

*Aylık ortalama 300 TL ödeyen bir ev tüketicisi için öne çıkan cazip elektrik tarifeleri ve yıllık tasarruf tutarlarıdır.TedarikçiBirim Fiyatİndirim OranıYıllık Tasarruf 

*Aylık ortalama 1000 TL ödeyen bir işyeri tüketicisi için öne çıkan cazip elektrik tarifeleri ve yıllık tasarruf tutarlarıdır. 

İndirimli elektrik tarifeleri arasında tercih yapmamızı kolaylaştıran noktalar

 

İndirimli elektrik tarifeleri, elektrik tedarikçilerinin serbest tüketicilere özel olarak EPDK tarafından belirlenen ulusal elektrik birim fiyatları üzerinden belirli indirim oranı uygulayarak oluşturduğu tarifelerdir. Bu indirimli elektrik tarifeleri EPDK’nın üç ayda bir yaptığı fiyat değişiklikleri nedeniyle elektrik tedarikçileri tarafından düzenlenmektedir.

 

İndirimli elektrik tarifeleri arasında tercih yaparken ilk önemli konu, indirimli elektrik tarifeleri sunan tedarikçilerin güvenilir olup olmadığıdır. Unutmayın! Elektrik piyasasında hizmet veren elektrik tedarikçileri gerekli satış lisanslarına sahip olan ve Elektrik Piyasası Kanunu’na göre EPDK tarafından belirlenen faaliyet esaslarına göre hizmet veren tedarikçilerdir. Bu lisanslara sahip olup olmadığını bilmediğiniz elektrik tedarikçilerinin de büyük ve bilinir şirketler olması da seçim yapmanızı kolaylaştıracak bir tüyodur.

 

İndirimli elektrik tarifeleri seçimi yaparken dikkat edeceğimiz ikinci konu ise tarife şartlarıdır. İndirimli elektrik tarifeleri için sunulan indirim oranları, tedarikçi şirketlere göre değişebilir olduğundan indirim oranı yüksek olan tedarikçi tarifesi sizin için daha cazip olacaktır. Aynı zamanda bunu size sunulan aktif enerji birim fiyatından da anlayabilirsiniz. Teminat ya da güvence bedeli olarak bilinen ve ayrıca PSH olarak adlandırılan Perakende Satış Hizmet Bedeli tedarikçileri inisiyatifine bırakıldığı için indirimli elektrik tarifeleri arasında bu bedelleri almayan tarifelere de rastlamanız doğaldır. Bu bedellerin alınmaması demek sizin daha fazla tasarruf edebilmeniz anlamına gelmektedir.

 

Tarifenizi seçerken yine önemsemenizi tavsiye ettiğimiz konulardan biri de sözleşme süresidir. Tedarikçilere göre farklılık gösteren sözleşmeler genel olarak 12 aylık bağlayıcılığa sahiptir. Tedarikçinin indirimli elektrik tarifeleri kullanabilmek için sözleşme yaparken taahhüt verip vermediğinizi ve sözleşmenin herhangi bir nedenden dolayı tarafınızdan sonlandırılması sonucunda cayma bedeli alıp almadığını bilmeniz işinizi kolaylaştıracaktır.

 

İndirimli elektrik tarifeleri arasından seçim yapmak bu hususlara dikkat edildiğinde çok daha kolay olacaktır. Fakat unutmayın, indirimli elektrik tarifeleri arasından hangisini seçmiş olursanız olun, elektrik enerjinizin kalitesinde hiçbir farklılık olmayacaktır. Tedarikçilerin size satmış olduğu ve kullandığınız elektrik aynıdır.

 

Seçiminizin ardından artık işlemlerinizi tamamlamak çok basit… Tercihinizi yapın, geri kalan her şeyi EnCazip sizin için halletsin…