Lütfen Bekleyiniz...
Ücretsiz Hizmet Ücretsiz Hizmet   Anında Karşılaştırma Anında Karşılaştırma   Güvenilir Güvenilir   Hızlı Başvuru Hızlı 1 Dakikada Başvuru
Ana sayfa > enerji > elektrik tedarikcileri

En Cazip Elektrik Tedarikçileri

 

Ucuz Elektrik Tedarikçileri

EnCazip FacebookEnCazip TwitterEnCazip Google+EnCazip Whatsapp

 

Ülkemizdeki elektrik piyasasındaki özelleşme neredeyse tamamlanmış, bu doğrultuda ilk önce elektrik dağıtım şirketlerinin tamamı özelleştirilmiştir. Özelleştirmeye paralel olarak da piyasanın serbestleşmesi hız kazanmış ve her geçen gün daha da serbest bir piyasa olma yolunda önemli adımlar kat etmiştir. Serbestleşen elektrik piyasası ise yepyeni bir ihtiyacı beraberinde getirmiştir: Elektrik tedarikçilerini karşılaştırma!

 

Elektrik tedarikçilerini karşılaştırıp ucuz elektrik kullanabilirsiniz!

 

Tedarikçiler en cazip tarifelerini EnCazip'te yayınlıyor!

 

TedarikçiBirim Fiyatİndirim OranıYıllık Tasarruf 
Aksa Elektrik0,192 TL%13,13323 TL
ELEKTRA ENERJİ0,198918 TL%10246 TL
Sepaş Enerji0,1995 TL%9,74239 TL
Direkt Enerji0,203338 TL%8197 TL
Kolen Enerji0,206307 TL%6,66164 TL
Age Enerji0,208 TL%5,89145 TL
Akedaş0,21881 TL%125 TL

*Aylık ortalama 300 TL ödeyen bir ev tüketicisi için öne çıkan cazip elektrik tarifeleri ve yıllık tasarruf tutarlarıdır.TedarikçiBirim Fiyatİndirim OranıYıllık Tasarruf 
Türel Elektrik0,184 TL%16,821.368 TL
Aksa Elektrik0,192 TL%13,21.074 TL
ELEKTRA ENERJİ0,194663 TL%12976 TL
Age Enerji0,1985 TL%10,27835 TL
Sepaş Enerji0,19875 TL%10,15826 TL
Kolen Enerji0,202053 TL%8,66704 TL
Direkt Enerji0,203511 TL%8651 TL
Akedaş0,218995 TL%181 TL

*Aylık ortalama 1000 TL ödeyen bir işyeri tüketicisi için öne çıkan cazip elektrik tarifeleri ve yıllık tasarruf tutarlarıdır. 

EnCazip'te Türkiye'nin en büyük elektrik tedarikçilerinin cazip tarifelerini birkaç saniye içinde karşılaştırabilir; ıslak imzalı sözleşmelerle, türlü türlü evraklarla uğraşmaya gerek olmadan hemen en cazip elektrik tedarikçisinin tarifesine geçiş yapabilirsiniz. EnCazip'te Türkiye'nin ilk ve en büyük elektrik tedarikçileri karşılaştırma ve internetten elektrik tedarikçisi değiştirme altyapısı olan CazipEnerji ile yaptığımız işbirliği ile elektrik tarifeleri karşılaştırılmaktadır. CazipEnerji sistemi ile güvenle elektrik tedarikçinizi değiştirebilir ve tasarruf etmeye hemen başlayabilirsiniz.

 

EnCazip'te daima Türkiye'nin en önde gelen elektrik tedarikçilerinin tarifelerini karşılaştırma imkanına sahip olursunuz. Tasarruf etmek artık çok kolay! Haydi, en cazip elektrik tedarikçisini EnCazip'te bulun, tasarruf etmeye başlayın!

 

Görevli Elektrik Tedarikçileri

 

Elektrik piyasasındaki en önemli değişikliklerden biri dağıtım şirketlerinin özelleştirilmesinin ardından görev ayrıştırılması yapılmasıdır. Bu ayrıştırma sonucunda dağıtım şirketlerinin sahip olduğu elektrik satışı yetkisi, kendilerinden apayrı tüzel kişilikler olarak kurulan ve görevli elektrik tedarikçileri de denilen perakende satış şirketlerine devredilmiştir. Böylece bu görevli elektrik tedarikçileri perakende satış faaliyetlerini özel bir şirket olarak yürütmeye devam etmiştir.

 

Serbest tüketici olan veya olmayan tüm tüketicilere elektrik temin etmekle görevli olan bu elektrik tedarikçileri, görevli olduğu dağıtım bölgesinde hizmet vermekle yükümlüdür. Bu yükümlülüğün haricinde ise bölge ayrımı olmaksızın indirimli elektrik satışında bulunabilirler.

 

Diğer Tedarikçiler

 

EnCazip Tedarikçileri arasında Sepaş Enerji ve Akedaş gibi görevli elektrik tedarikçileri ile karşılaşabileceğiniz gibi, görevli olmayan yani sorumlu olduğu bir bölge olmaksızın elektrik satış faaliyetlerini sürdüren tedarikçileri de görebilirsiniz. Özel elektrik tedarikçileri olarak da adlandırabileceğimiz bu tedarikçiler, Enerji Piyasaları Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından belirli aralıklarla belirlenen elektrik tarifeleri olan ulusal tarifeler üzerinden belirli indirim oranı uygulayarak serbest tüketicilere ucuz elektrik kullanabilme imkanı sağlarlar.

 

Gün geçtikçe sayıları artan bu tedarikçiler kendi inisiyatiflerine sunulan bazı elektrik faturası kalemi bedellerini de tahsil edip etmemekte serbesttir. Aynı zamanda özel elektrik tedarikçileri fatura kesme işlemlerini de gerçekleştirmektedir. Yani dağıtım şirketleri tarafından okunan sayaçlar, elektrik tedarikçileri tarafından faturalandırılır.

 

Tasarruf fırsatlarını kaçırmayın!


EnCazip tasarruf fırsatlarından haberdar olmak için bize e-posta adresinizi bırakabilirsiniz!
E-Posta
Elektrik tedarikçinizi değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz ?

Aylık 120 TL ve üzerinde elektrik faturası ödüyorsanız cep telefonu operatörü değiştirir gibi elektrik tedarikçinizi değiştirebilirsiniz. Daha az elektrik faturası ödemek ve tasarruf etmek için hangi elektrik tedarikçisinin en cazip elektrik tarifesini verdiğini EnCazip'te hemen bulabilir ve tedarikçinizi kolayca değiştirebilirsiniz.

Elektrik tedarikçinizi değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz ?

Aylık 120 TL ve üzerinde elektrik faturası ödüyorsanız cep telefonu operatörü değiştirir gibi elektrik tedarikçinizi değiştirebilirsiniz. Daha az elektrik faturası ödemek ve tasarruf etmek için hangi elektrik tedarikçisinin en cazip elektrik tarifesini verdiğini EnCazip'te hemen bulabilir ve tedarikçinizi kolayca değiştirebilirsiniz.