Ücretsiz Hizmet Ücretsiz Hizmet   Anında Karşılaştırma Anında Karşılaştırma   Güvenilir Güvenilir   Hızlı Başvuru Hızlı 1 Dakikada Başvuru

Elektrik Şirketi Değiştirme


Elektrik tedarikçinizi hemen değiştirebilirsiniz!
EnCazip Elektrik İlinizde
EnCazip Elektrik Abone Grubu

EnCazip FacebookEnCazip TwitterEnCazip Google+EnCazip Whatsapp

 ( 3 Oy )Ekonomik anlamda gelişmiş pek çok Avrupa ülkesinde olduğu gibi artık ülkemizde de elektrik şirketi değişikliği mümkün hale geldi. Bu durum, elektrik piyasasının serbestleşmesi ve özelleşmesi sonucunda gerçekleşti ve düzenlenen serbest tüketici yönetmelikleri ile, elektrik dağıtım şirketi ya da elektrik dağıtım bölgesi fark etmeksizin aylık 68 TL üzerinde fatura ödeyen herkes elektrik tedarikçisi değiştirmek, bununla birlikte  farklı elektrik şirketleri tarafından belirlenen tarifeler ile elektrik kullanma hakkına sahip olmuş oldu. Elektrik tedarikçisi değiştirmek ve farklı elektrik şirketleri tarafından sunulan tarifelerden birine geçiş yapmak için EnCazip'te hemen bir karşılaştırma yapmanız yeterli. Yapacağınız karşılaştırma sonrasında birkaç saniye içinde elektrik tedarikçinizi değiştirebilirsiniz.

Elektrik şirketi nasıl değiştirilir?

Elektrik tedarik şirketi değiştirmek sanılanın ya da tahmin edilenin aksine çok kolay bir işlemdir. Çoğu zaman cep telefonu operatörü değiştirmek, numara taşımak gibi benzetmelerle nitelendiriliyor olsa da bu işlem operatör değiştirmekten çok daha kolaydır. Unutmadan söyleyelim; bu işlem Türkiye'de EnCazip sayesinde bu kadar kolay bir hale geldi! Türkiye'nin ilk elektrik tedarikçisi değiştirme internet sitesi olma özelliğini taşıyan EnCazip yalnızca koca bir sektörün kurulmasına öncülük etmekle kalmamış, bu sektörün tüketici lehine gelişmesi için var gücüyle çalışmasıyla dikkatleri üzerine toplamıştır.

Elektrik dağıtım şirketi değişikliği yapabilir miyim?
Numara taşır gibi tedarikçi değiştirmek elektrik şirketi değiştime işlemidir. Elektrik dağıtım şirketi değişikliği ise farklı bir konudur. Dağıtım şirketleri kablo, sayaç işlemleri gibi teknik konulardan sorumluyken tedarik şirketleri elektrik enerjisinin sağlanmasından sorumludur. Bu durumda dağıtım şirketinizi değil, size enerji sağlayan şirketi değiştirirsiniz.

Tüketiciler unutmamalıdır ki EnCazip tarafsız, bağımsız bir internet sitesidir. EnCazip'in birinci önceliği tüketicilerin doğru bir karşılaştırma yaparak en cazip elektrik tedarikçisini ve en cazip elektrik tarifesini kolayca seçebilmelerine olanak sağlamaktadır.

Kolayca elektrik şirketi değişikliği yapmak için

1. EnCazip'te bölümünde yaşadığınız ili, abone grubunuzu belirtin.

2. Daha önce elektrik şirketi değişikliği yapıp yapmadığınızı belirterek mevcut elektrik fatura tutarlarınızı yazın.

3. Türkiye'nin en prestijli elektrik tedarikçilerinin tarifelerini karşılaştırın.

4. En cazip tarifeyi seçin, bilgilerinizi girerek elektrik şirketi değiştirme işleminizi başlatın.

İşte bu kadar kolay! Birkaç saniye içinde elektrik tedarikçinizi değiştirir, tasarruf etmeye başlayabilirsiniz. Eğer tedarikçi değiştirmenin nasıl bu kadar kolaylaştığını öğrenmek istiyorsanız, elektrik piyasası hakkında kısa bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Ama ondan önce elektrik şirketi değişikliği yapmak için en cazip elektrik tedarikçisini tablodan seçebilirsiniz.

TedarikçiBirim Fiyatİndirim OranıYıllık Tasarruf 
Aksa Elektrik
Aksa Elektrik
0,230927%0300 TL
Başvur
EWE Enerji
EWE Enerji
0,219375%5118 TL
Başvur
Aksa Elektrik
Aksa Elektrik
0,22169%495 TL
Başvur
Elektra Enerji
Elektra Enerji
0,228618%124 TL
Başvur

*Aylık ortalama 300 TL ödeyen bir ev tüketicisi için öne çıkan cazip elektrik tarifeleri ve yıllık tasarruf tutarlarıdır.


TedarikçiBirim Fiyatİndirim OranıYıllık Tasarruf 
Aksa Elektrik
Aksa Elektrik
0,230995%01000 TL
Başvur
EWE Enerji
EWE Enerji
0,219445%5391 TL
Başvur
Aksa Elektrik
Aksa Elektrik
0,221755%4313 TL
Başvur
Elektra Enerji
Elektra Enerji
0,226375%2156 TL
Başvur

*Aylık ortalama 1000 TL ödeyen bir işyeri tüketicisi için öne çıkan cazip elektrik tarifeleri ve yıllık tasarruf tutarlarıdır.

Güncelleme : 18.03.2018 00:49


Piyasa Ne Zaman Serbestleşti

Elektrik piyasası uzun bir zamandır serbestti ancak önceleri elektrik şirketi değişikliği yapabilmek için çok yüksek fatura ödüyor olmak gerekirdi. Yirmi yıla yakın bir sürenin ardından bu sınır neredeyse tamamen kaldırıldı ve 2018 yılı itibariyle 68TL ve üstünde fatura ödeyen tüm tüketiciler kimden elektrik enerjisi alacağına kendileri karar verebilir hale geldi.

Bu 


ÖNERİLEN DİĞER SAYFALAR