Ücretsiz Hizmet Ücretsiz Hizmet   Anında Karşılaştırma Anında Karşılaştırma   Güvenilir Güvenilir   Hızlı Başvuru Hızlı 1 Dakikada Başvuru

Yozgat Elektrik Kesintisi


Elektrik tedarikçinizi hemen değiştirebilirsiniz!
EnCazip Elektrik İlinizde
EnCazip Elektrik Abone Grubu

EnCazip FacebookEnCazip TwitterEnCazip Google+EnCazip Whatsapp

 ( 0 Oy )Yozgat ili için bildirimli bir şekilde yapılan, arıza sebepli olmayan elektrik kesintisi bilgilerine EnCazip'ten ulaşabilirsiniz. Elektrik kesintisi bilgilerini görüntülemek için ilçeyi aşağıdaki listeden seçerek kesintiler konusunda destek alabilirsiniz.

Yozgat Hakkında

Yozgat ili, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan bir ildir. İlin asıl adı "Bozok" olup, 1927 yılında ismi "Yozgat" olarak değiştirilmiştir. Oğuzların "Bozok" koluna mensup Türkmenlerin bu bölgeye yoğun bir şekilde gçö etmesiyle birlikte, bu yöre "Bozok" ismiyle anılmaya başlanmıştır. 1800'lü yıllara doğru bu ismin yanı sıra "Yozgat" adı da telaffuz edilmeye başlanmıştır. Yozgat’ta merkez ilçe ile birlikte 14 ilce, 51 belde ve 556 köy bulunmaktadır. Yozgat 14 ilçeden oluşmaktadır. Akdağmadeni, Aydıncık, Boğazlıyan, Çandır, Çayıralan, Çekerek, Kadışehri, Saraykent, Sarıkaya, Şefaatli, Sorgun, Yenifakılı, Yerköy ve Yozgat Merkez Yozgat’ın ilçeleridir.  Yozgat, Kuzeyde Çorum, Amasya, Tokat, doğuda Sivas, Güneyde Kayseri, Nevşehir, Batıda Kırşehir ve Kırıkkale illeri ile çevrelenmiştir. İlin bulunduğu konumdan batıyı doğuya bağlayan E-23 karayolu geçmektedir.

İlin coğrafi bakımdan yeri, Ankara'ya yakınlığından değer taşımaktadır. Bu özelliği ve geniş topraklara sahip olması nedeniyle gelişmeye çok elverişlidir.

Yozgat'ta İç Anadolu Bölgesi’nin karasal iklimi hakimdir. Yazla kış ve geceyle gündüz arasında ısı farkları belirgin bir şekilde farklılık göstermektedir. Bu sert iklim koşulları Yeşilırmak havzasına giren Çekerek Vadisinde biraz yumuşamaktadır. Bu kesimlerde az da olsa Karadeniz iklimi etkileri görülür.

Nüfus: 432.560
Posta Kodu: 66xxx
Telefon Kodu: 354
Plaka Kodu: 66
Görevli Elektrik Dağıtım Şirketi: Çamlıbel ÇEDAŞ

Yozgat Elektrik Kesintisi

Çamlıbel ÇEDAŞ’ın abonelerine açıklamış olduğu verilerin doğrultusunda paylaşılan kesinti bilgisi dahilinde, arıza sebepli olmayan, bildirimli Yozgat elektrik kesintisini EnCazip internet sayfasından online olarak görebilme imkanınız vardır. Arıza sebepli Yozgat elektrik kesintisi  ise Çamlıbel ÇEDAŞ’ın müşteri hizmetleri olan Alo 186 çağrı merkezini arayarak destek talep edebilirsiniz.

 

 


ÖNERİLEN DİĞER SAYFALAR