Ücretsiz Hizmet Ücretsiz Hizmet   Anında Karşılaştırma Anında Karşılaştırma   Güvenilir Güvenilir   Hızlı Başvuru Hızlı 1 Dakikada Başvuru

Yalova Elektrik Kesintisi


Elektrik tedarikçinizi hemen değiştirebilirsiniz!
EnCazip Elektrik İlinizde
EnCazip Elektrik Abone Grubu

EnCazip FacebookEnCazip TwitterEnCazip Google+EnCazip Whatsapp

 ( 0 Oy )Yalova ilinin tüm ilçeleri için planlı elektrik kesintisi bilgilerine EnCazip'te ulaşabilirsiniz. Elektrik kesintisi bilgilerini görüntülemek için sorgulamak istediğiniz ilçeyi aşağıdaki listeden seçerek bilgi alabilirsiniz.

Yalova Hakkında

Yalova, Türkiye’nin kuzeybatısında, Marmara Bölgesi’nin güneydoğu kesiminde yer alan bir ilimizdir. Bu ilin kuzeyinde ve batısında Marmara Denizi, doğusunda Kocaeli, güneyinde Bursa (Orhangazi-Gemlik) ve Gemlik Körfezi yer almaktadır. Yalova, ülkemizin yüzölçümü en küçük ilini oluşturmaktadır. Yalova doğu kıyılarındaki düzlükler dışında, dağlık bir araziye sahiptir. Bölgenin güneyi batıdan doğuya doğru İzmit - Sapanca arasında Kocaeli sıradağları ile birleşen Samanlı Dağlarıyla kaplanmış durumdadır. Bölgedeki ilk yerleşimler prehistorik çağlarda MÖ 3000 yıllarına rastlamaktadır. Bölge MÖ 2000'lerde Hititler, MÖ 1200'lerde Frigler bölgede hakimiyet sahibiydiler. Bölge MÖ 74'de Romalılar tarafından fethedildi. Roma İmparatorluğu'nun 395 yılındaki bölünmesinden sonra Yalova Bizans İmparatorluğunun yönetimine geçti. 1302'de ise Yalova tam anlamıyla Osmanlı İmparatorluğu'nun himayesine geçti. Mustafa Kemal Atatürk yaşamının son bölümünde ara sıra Yalova'yı ziyaret etmiş ve Yürüyen Köşk'te dinlenmiştir. Bir konuşmasında "Yalova benim kentimdir." şeklinde şehre olan sevgisini her fırsatta dile getirmiştir. Yalova, 6 Haziran 1995 tarihinde tamamen il konumuna gelmiştir. Yalova, bugünkü duruma göre merkez ilçeyle beraber 6 ilçeden oluşmaktadır. İlçeler; Yalova Merkez, Altınova, Armutlu, Çınarcık, Çiftlikköy ve Termal'dir. Yalova'nın 6 ilçe belediyesi ile birlikte, toplam 15 belediyesi bulunmaktadır.

Nüfus: 132,322
Posta Kodu: 77xxx
Telefon Kodu: 226
Plaka Kodu: 77
Görevli Elektrik Dağıtım Şirketi: UEDAŞ

Yalova Elektrik Kesintisi

UEDAŞ, EPDK tarafından belirlenmiş olan, Yalova ilinin ve kapsamış olduğu bütün ilçelerinin elektrik dağıtım görevine sahiptir. Yalova elektrik kesintisi planlı olmayan, beklenmedik elektrik kesintilerinde ve ya arıza sebepli meydana gelmiş kesintilerde UEDAŞ çağrı merkezini arayarak elektrik kesintisiyle alakalı güncel ve detaylı bilgi alabilmenize imkan tanıyor. Planlı olarak yapılan Yalova elektrik kesintisi ise EnCazip sayesinde internet sayfasından UEDAŞ’ın vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda elektrik kesintisi bilgilerinizi online olarak internet üzerinde öğrenebilme imkanı elde etmiş oluyorsunuz.

 

 


ÖNERİLEN DİĞER SAYFALAR