Ücretsiz Hizmet Ücretsiz Hizmet   Anında Karşılaştırma Anında Karşılaştırma   Güvenilir Güvenilir   Hızlı Başvuru Hızlı 1 Dakikada Başvuru

Van Elektrik Kesintisi


Elektrik tedarikçinizi hemen değiştirebilirsiniz!
EnCazip Elektrik İlinizde
EnCazip Elektrik Abone Grubu

EnCazip FacebookEnCazip TwitterEnCazip Google+EnCazip Whatsapp

 ( 1 Oy )Van şehri için planlı elektrik kesintisi bilgileri EnCazip'te mevcut hale gelmiştir. Elektrik kesintisi bilgilerini görüntülemek için sorgulamak istediğiniz ilçeyi aşağıdaki listeden seçerek bu konuda kolaylıkla yardım alabilirsiniz.

Van Hakkında 

Van, Türkiye Cumhuriyeti'nin Doğu Anadolu Bölgesinde yer alır. Doğu Anadolu Bölgesi'nin en kalabalık ili durumundadır. Doğu Anadolu Bölgesi’nin Malatya ve Erzurum’dan sonra üçüncü büyük şehridir. Kuzeyden Ağrı, batıdan Bitlis, güneybatıdan Siirt, güneyden Hakkari illeriyle çevrili olup, doğudan da İran'la sınırdır. Van isminin nereden geldiği ve kaynağı konusu henüz tam olarak bilinmemekle birlikte, konuyla ilgili bazı önemli görüşler de vardır. Evliya Çelebi, Seyahatnamesinde Büyük İskender'in, Van Kalesi'ndeki Vank isimli bir mabedin adını şehre verdiği sanılmaktadır.

Van ve çevresi, coğrafya bakımından önemli bir konumu olduğu için M.Ö 1900’lerde çok eski dönemlerden beri yerleşim alanı olmuş ve birçok uygarlığın izlerini barındırmaktadır. Yazları az yağışlı ve sıcak kışları az yağışlı ve oldukça soğuk geçmektedir. Baharlar ise bol yağışlı ve ılıktır.

Van iline adını veren Van Gölü Türkiye'nin ve dünyanın en büyük soda gölüdür. Dört tarafı yüksek dağlarla çevrilidir. Van Gölü içerisinde bulunan Akdamar, Adır, Çarpanak, ve Kuş adaları olmak üzere 4 ada bulunmaktadır. Van Gölü küçük deniz olarak da anılmaktadır. Gölün suyu çok tuzlu ve sodalıdır. Sabunsuz köpük verir ve temizlik maddeleri kullanılmadan içinde her şey yıkayabilme ve temizleyebilme özelliğine sahiptir. Van Gölü o bölgenin turizmine önemli bir katkı sağlamaktadır. Van Gölündeki adalardan en büyüğü olan Ahtamar Adası, 900’lü yıllarda yapılmış olan üzerindeki kilisesi ile ünlüdür.

Nüfus: 1.096.397
Posta Kodu: 65xxx
Telefon Kodu: 432
Plaka Kodu: 65
Görevli Elektrik Dağıtım Şirketi: Vangölü VEDAŞ

Van Elektrik Kesintisi

Van il sınırları içerisinde elektrik kesintileri ile ilgili elektrik dağıtım görevini üstlenen kurum Vangölü VEDAŞ’tır. Bildirimli olarak yapılan bakım onarım çalışmaları da dahil Van elektrik kesintisi bilgileri Vangölü VEDAŞ tarafından açıklanmaktadır. Vangölü VEDAŞ tarafından açıklanan planlı elektrik kesintisi bilgilerine ilçe seçimi yaparak EnCazip'ten yardım alarak ulaşabilirsiniz. Planlı kesintiler dışında arıza nedeni gibi beklenmedik nedenler ile oluşan Van elektrik kesintisi için ise Vangölü VEDAŞ çağrı merkezi ile iletişime geçmeniz bilgi almanızda yeterli olacaktır.

 

 


ÖNERİLEN DİĞER SAYFALAR