Lütfen Bekleyiniz...
Ücretsiz Hizmet Ücretsiz Hizmet   Anında Karşılaştırma Anında Karşılaştırma   Güvenilir Güvenilir   Hızlı Başvuru Hızlı 1 Dakikada Başvuru

Uşak Elektrik Kesintisi


Uşak Elektrik Kesintisi

EnCazip FacebookEnCazip TwitterEnCazip Google+EnCazip Whatsapp

 Fikirleriniz Önemli
 Sayfaya puan verin ya da yorumunuzu yazın

Bulunduğunuz ilin elektrik kesintisi konusunda bilgi almak için aşağıdaki listeden kontrol etmek istediğiniz ilçeyi seçmeniz yeterlidir.

 

Cep telefonu numarası taşır gibi elektrik tedarikçisi değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz? Daha Ucuz Elektrik faturası ödemek için tedarikçinizi değiştirebilirsiniz.

 

Eşme Elektrik Kesintileri

Karahallı Elektrik Kesintileri

Ulubey Elektrik Kesintileri

Uşak Elektrik Kesintileri

 

Uşak Hakkında

 

Uşak ili, Ege bölgesi'nde Batı ve Orta Anadolu'yu birbirine bağlayan İç Ege Bölümü'nde bulunmaktadır. Uşak’ın merkezi ilçe ili birlikte sınırları içerisinde 6 ilçe barındırmaktadır. Uşak Merkez, Banaz, Eşme, Karahallı, Sivaslı ve Ulubey bu ilin ilçeleridir.

Lemenothyria, Flavuslardan sonra Flaviopolis adını almıştır. İl merkezi Uşak'ın eski adı Uşşak'tır. Uşşak kelimesinin anlamlı Aşıklar Diyarı anlamına gelmektedir. Evliya Çelebi ünlü Seyahatname'sinde bu adı Aşıklar Diyarı olarak yorumlamıştır. Bunun yanı sıra "Anadolu'daki tarihi yer adları" kitabında Uşak isminin buradaki "Obsekion" kentinin isminden türediği yazılmaktadır.

İlimizin M.Ö 4000 yıllarından itibaren yerleşim bölgesi olarak kullanıldığı bilinmektedir. Hitit Krallığı egemenliğinde bulunan bölge, M.Ö. 2500’lerde Luvi istilasına uğramış, Hitit Krallığı dağıldıktan sonra, M.Ö. 1000 yıllarında Ege göçleri ile boğazlardan gelen Frigyalıların hakimiyetine girmiştir. M.Ö. 7.yüzyıllarda Lidyalılar ile Frigyalılar arasında paylaşılmıştır. Dünyada ilk kez parayı kullanan Lidyalılar. Uşak’ın batısında hakimiyet sürmüşlerdir. Lidyalılar zamanında Ege bölgesini yakın doğuya bağlayan tarihi “Kral Yolu” Uşak’tan geçmiştir. M.Ö. 6.yüzyılda bütün Anadolu Pers İmparatorluğuna bağlanmıştır. Cumhuriyet’in ilanından sonra Uşak, Kütahya Vilayeti’nin bir kazası olarak kaldı.1953 yılında Uşak il konumuna gelmiştir.

 

Nüfus: 349.459
Posta Kodu: 64xxx
Telefon Kodu: 276
Plaka Kodu: 64
Görevli Elektrik Dağıtım Şirketi: Osmangazi OEDAŞ

 

 

Uşak Elektrik Kesintisi

 

Osmangazi OEDAŞ, Uşak şehrinin ve kapsamış olduğu 6 ilçenin elektrik dağıtım görevini yapmakla görevlendirilmiştir. Planlı olarak yapılan Uşak elektrik kesintisi EnCazip sayesinde internet sayfasından Osmangazi OEDAŞ’ın verdiği kesinti bilgileri doğrultusunda elektrik kesintisi bilgilerinizi internet üzerinden ve mobil olarak öğrenebilme imkanına sahipsiniz.