Lütfen Bekleyiniz...
Ücretsiz Hizmet Ücretsiz Hizmet   Anında Karşılaştırma Anında Karşılaştırma   Güvenilir Güvenilir   Hızlı Başvuru Hızlı 1 Dakikada Başvuru

Trabzon Elektrik Kesintisi


Trabzon Elektrik Kesintisi

EnCazip FacebookEnCazip TwitterEnCazip Google+EnCazip Whatsapp

 Fikirleriniz Önemli
 Sayfaya puan verin ya da yorumunuzu yazın

Trabzon ilinde oluşan elektrik kesintilerinden haberdar olabilmek için EnCazip size yardım ve destek sunmaktadır. Sorgulamak istediğiniz ilçeyi aşağıdaki listeden seçerek bulunduğunuz ilçedeki kesinti bilgilerini görüntüleyebilirsiniz.
 

Cep telefonu numarası taşır gibi elektrik tedarikçisi değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz? Daha Ucuz Elektrik faturası ödemek için tedarikçinizi değiştirebilirsiniz.

 

Trabzon Hakkında

 

Trabzon, Karadeniz Bölgesi'nin Doğu Karadeniz bölümünde yer alan bir kentimizdir. Karadeniz sahili ile Zigana Dağları arasında yer almakta olan bu şehir yüzölçümü bakımından ufak bir yer kaplar. Batısında Giresun, güneyinde Gümüşhane ve Bayburt, doğusunda da Rize bulunmaktadır. Trabzon, Doğu Karadeniz’de yer alan oldukça merkezi bir şehirdir.

1838'den kalma harita, Milattan hemen önceki dönemi göstermektedir. Haritada Trabzon'un doğusundan Abhazya'ya değin Proto-Laz oymakları: Colchis ya da Lazica, Makronlar, Sanni'ler, Moshiler vardır. Roma İmparatoru Hadrian döneminde restore edilen şehre, Trajan döneminde Pontus Kapadokyası eyaletinin başkenti olmuş ve yeni bir liman inşa edilmiştir. Gallianus döneminde Gotlar tarafından yağmalandıktan sonra, tekrar onarılarak eski konumuna getirilmiştir.  Osmanlı imparatorluğunun yıkılmasından sonra Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları yeni Türk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuşlar ve Trabzon’da yeni ülkenin bir kenti konumuna gelmiştir. Trabzon halkı 16. yy içinde İslamlaştıktan sonra anadilleri olan Pontusçayı ve Lazcayı bırakıp Türkçeye alışırken zorlanmışlardır. Özellikle Yunanca da olmayan -b-, -d-, -g-, - ı- gibi harfleri çıkaramadıkları için Yunanca söylenişlerine uydurarak konuşmuşlardır. Bununla beraber Trabzon da kesintisiz dört asırdan fazla süredir Türkçe konuşulmaya devam edilmektedir. Yerel halkın bazı kısımlarının asıl dili Rumcadır.

 

Nüfus: 768,417
Posta Kodu: 61xxx
Telefon Kodu: 462
Plaka Kodu: 61
Görevli Elektrik Dağıtım Şirketi: Çoruh EDAŞ

 

Trabzon Elektrik Kesintisi
 

Trabzon ilinde ve Trabzon iline bağlı olan bütün ilçelerindeki bildirimli elektrik kesintisi durumlarını EnCazip elektrik kesintisi sayfasına ulaşarak öğrenebilirsiniz. Planlı Trabzon elektrik kesintisi bilgilerini buradan öğrenebileceğiniz gibi, bölgesel arızalardan dolayı oluşmuş olan Trabzon elektrik kesintisini de bölgenin görevli elektrik dağıtım şirketi olan Çoruh EDAŞ’a ulaşarak öğrenebilirsiniz.