Ücretsiz Hizmet Ücretsiz Hizmet   Anında Karşılaştırma Anında Karşılaştırma   Güvenilir Güvenilir   Hızlı Başvuru Hızlı 1 Dakikada Başvuru

Tokat Elektrik Kesintisi


Elektrik tedarikçinizi hemen değiştirebilirsiniz!
EnCazip Elektrik İlinizde
EnCazip Elektrik Abone Grubu

EnCazip FacebookEnCazip TwitterEnCazip Google+EnCazip Whatsapp

 ( 0 Oy )EnCazip internet sayfasının sağlamış olduğu aracılık ile güncel elektrik kesintisi bilgileri tüketiciler ile buluşturuyor. Aşağıdaki listeden ilçe seçimi yapmanız halinde kesintiler listelenecektir.

Tokat Hakkında

Topraklarının ufak bir bölümü İç Anadolu Bölgesi’nde, daha büyük bölümü ise Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Tokat ilinin kuzeyinde Samsun, kuzeydoğusunda Ordu, güney ve güneydoğusunda Sivas, güneybatısında Yozgat ve batısında Amasya ile çevrilidir. Tokat şehrin en büyük ilçesi Ziledir. Engebeli bir yapıya sahip olan şehir Mamu, Yaylacık, Deveci, Dumalı, Çamlıbel ve Akdağ gibi yüksek dağlara sahiptir. İlçelerinden Yeşilyurt ve Sulusaray İç Anadolu Bölgesi'nde kalır. Tokat ilinde Merkez ilçe ile birlikte 12 ilçe, 64 belde ve 583 köy bulunmaktadır.

Tokat'ın Antik Bizans dönemindeki en eski adı Komano olarak bilinmektedir. Daha sonra Evdoksia ve Dokia adlarıyla anılan şehir Arapların idaresine geçtikten sonra Dokat adı ile anılmaya başlanmış ve Osmanlı Devleti idaresine geçtikten sonra Tokat adını almıştır.

Başka bir rivayete göre ise şehrin içinde bulunan kaleye Selçuklu hükümdarının göndermiş olduğu gözlemci askerlerin kalede bulunan nöbetçi askerler tarafından etrafı kuşatılır. Selçuklu askeri bu askerleri birer tokatla bayıltması üzerine bunu gören kale komutanı Türk'ün silahsız hali buysa silahlı hali nasıl olur diyerek endişe duyar ve o askere teslim olmayı komutanına iletmesini söyler ve o askerin bu başarısından dolayı şehre Tokat ismi verilir.

Nüfus: 597.920
Posta Kodu: 60xxx
Telefon Kodu: 356
Plaka Kodu: 60
Görevli Elektrik Dağıtım Şirketi: Çamlıbel EDAŞ

Tokat Elektrik Kesintisi

Encazip internet sayfasının sizlere sağlamış olduğu bir hizmet olarak elektrik kesintisi haberlerini alabileceksiniz. Planlı olarak yapılan Tokat elektrik kesintisi bilgilerine EnCazip’ten ulaşabilirsiniz. Arıza kaynaklı durumlarda ise Tokat ilinin ilgili elektrik dağıtım şirketi olan Çamlıbel EDAŞ ile görüşme sağlamanız gerekmektedir.

 

 


ÖNERİLEN DİĞER SAYFALAR