Lütfen Bekleyiniz...
Ücretsiz Hizmet Ücretsiz Hizmet   Anında Karşılaştırma Anında Karşılaştırma   Güvenilir Güvenilir   Hızlı Başvuru Hızlı 1 Dakikada Başvuru

Siirt Elektrik Kesintisi


Siirt Elektrik Kesintisi

EnCazip FacebookEnCazip TwitterEnCazip Google+EnCazip Whatsapp

 Fikirleriniz Önemli
 Sayfaya puan verin ya da yorumunuzu yazın

İlgili dağıtım şirketlerinden gelen açıklama ile Siirt'in ilçelerindeki elektrik kesintilerini EnCazip aracılığı ile tüketicilerle buluşturuyoruz. Aşağıdaki listeden seçim yaparak işleminize devam edebilirsiniz.
 

Cep telefonu numarası taşır gibi elektrik tedarikçisi değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz? Daha Ucuz Elektrik faturası ödemek için tedarikçinizi değiştirebilirsiniz.

 

Siirt Hakkında
 

Siirt ili, Türkiye Cumhuriyeti'nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan ve sınırları içerisinde Aydınlar, Baykan, Eruh, Kurtalan, Pervari, Şirvan olmak üzere 6 ilçe barındıran ilimizdir.

Siirt'te karasal iklim hüküm sürmektedir. Doğu ve kuzey kesimlerde kışlar daha sert ve yağışlı, güney ve güneybatı kesimlerde ise ılık geçer. Yazları oldukça sıcak ve kuraktır. Siirt tarihi eserleri ve tarihi yapıları ile görülmeye değer şehirlerden biridir.

Siirt sözcüğü, isim kaynaklarında; Esart, Sairt, Siirt, Siird gibi çeşitli şekillerde kullanılmıştır. Süryani'ler kente Se'erd, yöresel söyleniş biçimiyle Sert demişlerdir. Zamanında Sert, Seerd, Sört, Sairt olarak da kullanılmış olan şehir ismi, günümüzde Siirt olarak benimsenmiştir. Billoris ve Hista Kaplıcaları, Derzin Kalesi, Siirt Ulucamisi, Nasreddin ve Çarpiran (Dört Ulular) Köprüleri, İbrahim Hakkı, Sultan Memduh ve Veysel Karani Türbeleri başlıca Siirt’in gezilecek tarihi ve turistik yerleri arasındadır.

 

Nüfus: 156,363
Posta Kodu: 56xxx
Telefon Kodu: 484
Plaka Kodu: 56
Görevli Elektrik Dağıtım Şirketi: Dicle DEDAŞ

 

 

Siirt Elektrik Kesintisi
 

Siirt ilindeki elektrik kesintilerinden online olarak haberdar olmak Encazip sayesinde mümkün durumdadır. Dakikalar içerisinde ili sınırları içerisindeki, ilçe bilgileriyle birlikte Siirt elektrik kesintisi bilgisi alabilirsiniz. Planlı elektrik kesintileri için sürekli güncel durumda olan Elektrik Kesintileri sayfamızı ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.