Lütfen Bekleyiniz...
Ücretsiz Hizmet Ücretsiz Hizmet   Anında Karşılaştırma Anında Karşılaştırma   Güvenilir Güvenilir   Hızlı Başvuru Hızlı 1 Dakikada Başvuru

Şanlıurfa Elektrik Kesintisi


Şanlıurfa Elektrik Kesintisi

EnCazip FacebookEnCazip TwitterEnCazip Google+EnCazip Whatsapp

 Fikirleriniz Önemli
 Sayfaya puan verin ya da yorumunuzu yazın

Aşağıdaki listeden Şanlıurfa ilinin ve ilçelerinin güncel planlı elektrik kesintisi bilgilerini alabilirsiniz. 
 

Cep telefonu numarası taşır gibi elektrik tedarikçisi değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz? Daha Ucuz Elektrik faturası ödemek için tedarikçinizi değiştirebilirsiniz.

 

Siverek Elektrik Kesintileri

Şanlıurfa Elektrik Kesintileri

 

Şanlıurfa Hakkında

 

Şanlıurfa, eski adıyla: Er-Ruha veya Edessa, Türkiye'nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin Orta Fırat bölümünde bulunan bir şehridir. Kuzeyinde Adıyaman Diyarbakır, doğuda Mardin, güneyde Suriye, batıda Gaziantep ile komşudur.  Şanlıurfa il sınırları içerisinde 13 ilçeden oluşur. Bu ilçeler Eyyübiye, Haliliye, Karaköprü, Akçakale, Birecik, Bozova, Ceylanpınar, Halfeti, Harran, Hilvan, Siverek, Suruç ve Viranşehir’dir.

Arkeolojik kazılardan elde edilen bulgulara göre Urfa bölgesinin tarihi Yontmataş Devrine kadar uzadığı tespit edilmiştir. Tarih boyunca çeşitli uygarlıklara sahne olan Şanlıurfa çok sayıda inancın egemenliği altında kalmıştır.

Bu il yakın bir zamana kadar Urfa adıyla anılmış, ancak 1984 yılında TBMM kararıyla "Şanlı" ünvanını edinmiştir. Şanlıurfa ilinin merkezidir. Urfa ilinde Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin kara iklimi egemendir. Kışlar oldukça soğuk, yazlar çok sıcak ve kurak geçer. Şanlıurfa'da tarım ve hayvancılık halkın birinci derecede geçim kaynağıdır.

 

Nüfus: 1.892.320
Posta Kodu: 63xxx
Telefon Kodu: 414
Plaka Kodu: 63
Görevli Elektrik Dağıtım Şirketi: Dicle DEDAŞ

 

Şanlıurfa Elektrik Kesintisi

 

Dicle DEDAŞ abonelerine açıklamış olduğu kesinti bilgisi dahilinde, arıza sebepli olmayan Şanlıurfa elektrik kesintisini EnCazip internet sayfasından online olarak görüntüleyebilirsiniz. Arıza sebepli Şanlıurfa elektrik kesintisinde ise Dicle DEDAŞ Alo 186 çağrı merkezini arayarak bilgi almanız mümkündür. Sadece, planlı olarak yapılmış olan Şanlıurfa elektrik kesintisi bu sayfadan takip edilebilir.