Ücretsiz Hizmet Ücretsiz Hizmet   Anında Karşılaştırma Anında Karşılaştırma   Güvenilir Güvenilir   Hızlı Başvuru Hızlı 1 Dakikada Başvuru

Samsun Elektrik Kesintisi


Elektrik tedarikçinizi hemen değiştirebilirsiniz!
EnCazip Elektrik İlinizde
EnCazip Elektrik Abone Grubu

EnCazip FacebookEnCazip TwitterEnCazip Google+EnCazip Whatsapp

 ( 0 Oy )Samsun ilinin tüm ilçeleri için planlı elektrik kesintisi bilgilerine EnCazip'ten ulaşabilirsiniz. Lütfen elektrik kesintisi bilgilerini görüntülemek istediğiniz ilçeyi aşağıdaki listeden seçiniz.

Samsun Hakkında

Karadeniz Bölgesi’nin Orta Karadeniz bölümünde yer alan Samsun, Karadeniz Bölgesi’nin en büyük yerleşim yeridir. Samsun ili sınırları içerisinde 17 ilçe bulunmaktadır. Bölgenin sağlık, sanayi, ulaşım, ekonomi vb. özellikleri açısından en gelişmiş şehri olan Samsun özellikle ticaret açısından önem taşımaktadır. Atatürk’ün Şehri olarak da adlandırılan şehrimiz, Atatürk tarafından Kurtuluş Savaşı’nın başlatıldığı bölge olması nedeniyle ulusal açıdan önemini halen korumaktadır. Karadeniz’i İç Anadolu ve Doğu Anadolu’ya bağlayan Samsun, liman şehri olmasıyla birlikte geniş bir alana sahiptir.

Hitit, Pers, Rum, Bizans ve Osmanlı egemenliklerine giren Samsun, Osmanlı hakimiyetine girdikten sonra Türkiye’nin kuruluşuna kadar Osmanlı’da kalmış ve Cumhuriyetin ve Türkiye’nin kuruluşu öncesinde önemli bir konuma sahip olmuştur. Karadeniz’de uzun bir sahile sahip olan Samsun, doğa turizmi yapılan yerlerden biridir. Bunun yanında kültür turizminin de yaygın olması, müzelerin, arkeolojik alanların bulunması da Samsun’u tarihi ve kültürel açıdan zengin kılmaktadır. Antik kentleri arasında en bilineni Dündartepe olmakla beraber Tekkeköy, İkiztepe, Kaledoroğlu, Lerdurge Antik Kentleri de tarihi yansıtmaktadır. Şehrin ilk müzesi Arkeoloji ve Etnografya Müzesi ve ikinci müzesi olan Gazi Müzesi, Bandırma Vapuru Müzesi de kültürel değerlerinin bir parçası olarak önümüze çıkmaktadır.

Nüfus: 1.281.484
Posta Kodu: 55xxx
Telefon Kodu: 362
Plaka Kodu: 55
Görevli Elektrik Dağıtım Şirketi: YEDAŞ

Samsun Elektrik Kesintileri

YEDAŞ, EPDK’nın belirlemiş olduğu Samsun ilinin ve kapsadığı 17 ilçenin elektrik dağıtım görevini üstlenmiştir. Samsun elektrik kesintisi planlı olmayan, beklenmedik arıza sebepli kesintilerde Alo 186 çağrı merkezine ulaşarak kesintiyle alakalı detaylı bilgi alabilirsiniz. Planlı olarak yapılan Samsun elektrik kesintisinde ise EnCazip sayesinde internet sayfasından YEDAŞ’ın vermiş olduğu bilgiler dahilinde elektrik kesintisi bilgilerinizi online olarak dakikalar içerisinde ulaşabilirsiniz.

 

 


ÖNERİLEN DİĞER SAYFALAR