Lütfen Bekleyiniz...
Ücretsiz Hizmet Ücretsiz Hizmet   Anında Karşılaştırma Anında Karşılaştırma   Güvenilir Güvenilir   Hızlı Başvuru Hızlı 1 Dakikada Başvuru

Niğde Elektrik Kesintisi


Niğde Elektrik Kesintis

EnCazip FacebookEnCazip TwitterEnCazip Google+EnCazip Whatsapp

 Fikirleriniz Önemli
 Sayfaya puan verin ya da yorumunuzu yazın


Niğde ilindeki ve bağlı olanilçelerin bildirimli elektrik kesintisi bilgilerine EnCazip'ten ulaşabilirsiniz. Bölgenizde bulunan elektrik kesintilerini görebilmek için istediğiniz ilçeyi aşağıdaki listeden seçmeniz yeterlidir.

Cep telefonu numarası taşır gibi elektrik tedarikçisi değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz? Daha Ucuz Elektrik faturası ödemek için tedarikçinizi değiştirebilirsiniz.

 

Altunhisar

Bor

Çamardı

Çiftlik

Niğde

Ulukışla

 

Niğde Hakkında

 

Niğde, Türkiye'nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alır ve Kapadokya bölümünde bulunan şehrimizdir. Bu kentin merkez ilçesi Niğde Merkez’dir. Aksaray, Nevşehir, Kayseri ve Konya illerine komşu olan Niğde, doğudan Aladağlar’ın oluşturmuş olduğu sınırlar ile Adana ilinden ayrılır. Çamardı ve Ulukışla ilçeleri ise Akdeniz bölgesinde kalmaktadır.

Niğde İli'nin en eski adının Nahita ya da Nakita olduğu öne sürülmektedir. Bu isime ilk olarak İbn Bidi'de rastlandığı söylenmektedir. Nakida adı kimi zaman söyleyişlere göre Nekide olarak da kullanılmıştır. Cumhuriyet’in ilanından sonra ki dönemde bu isim, Niğde'ye dönüştürülmüştür.

Niğde,  Kapadokya bölümünde bulunmasından dolayı ve antik kentleri, tarihi ve kültürel eserleri, Aladağ Milli Parkı ile önemli bir turizim merkezi halini almıştır. Termal kaynakları, zengin tarihi dokusu, doğal güzellikleri, dağ ve kış turizm olanakları bu şehri turizm merkezi yapan en önemli faktörlerdir. Halkın esas geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Elma ağacı sayısında Niğde ili ülke sıralamasında ilk sırada yer alır. Geleneksel el sanatları bakımından Niğde ilinde üretilen halılar dünyanın birçok ülkesinde müşteri bularak ticaret kaynağı haline gelmiştir.

 

Nüfus: 343.898
Posta Kodu: 51xxx
Telefon Kodu: 388
Plaka Kodu: 51
Görevli Elektrik Dağıtım Şirketi: Meram MEDAŞ

 

Niğde Elektrik Kesintisi

 

Niğde ilinin sınırları içerisinde olan Altunhisar, Çiftlik, Bor, Çamardı, Ulukışla ve Merkez ilçe için toplam 6 ilçenin elektrik dağıtımını Meram Elektrik Dağıtım A.Ş görev edinmiştir. Niğde ilindeki görevli olan dağıtım şirketinin vermiş olduğu veriler doğrultusunda bildirim dahilinde oluşmuş ve oluşacak Niğde elektrik kesintisi için EnCazip internet sitesini ziyaret ederek elektrik kesintisi bilgilerini görüntüleyebilirsiniz. Bulunmuş olduğunuz ilçedeki elektrik kesintilerini elektrik kesintisi sayfasından takibini sağlayabilirsiniz. Arıza sebepli meydana gelen elektrik kesintisi durumlarında ise görevli dağıtım şirketinize ulaşarak bilgi almanız gerekmektedir.