Ücretsiz Hizmet Ücretsiz Hizmet   Anında Karşılaştırma Anında Karşılaştırma   Güvenilir Güvenilir   Hızlı Başvuru Hızlı 1 Dakikada Başvuru

Muş Elektrik Kesintisi


Elektrik tedarikçinizi hemen değiştirebilirsiniz!
EnCazip Elektrik İlinizde
EnCazip Elektrik Abone Grubu

EnCazip FacebookEnCazip TwitterEnCazip Google+EnCazip Whatsapp

 ( 0 Oy )Bakım, onarım ve çalışmalar gibi sebeplerle yapılan, geçici süreli elektrik kesintilerini EnCazip Elektrik Kesintileri sayfasında bulabilirsiniz. Aşağıdaki alandan bulunduğunuz ilçeyi seçmeniz yeterlidir. Güncel kesinti bilgileri saniyeler içerisinde görüntülenecektir.

Muş Hakkında


Muş kenti Doğu Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Muş doğudan Ağrı ve Bitlis, kuzeyden Erzurum, batıdan Bingöl, güneyden ise Diyarbakır ve Siirt illeri ile çevrilidir. Merkez, Bulanık, Malazgirt, Varto, Hasköy ve Korkut ilçeleri olmak üzere toplamda 6 ilçesi bulunur. Geçimini genellikle tarım ve hayvancılık ile sağlayan halkın büyük bir bölümü köylerde ikamet etmektedir. Başlıca geçim kaynağı tarım ve hayvancılık olmasının yanı sıra ufak çaplı fabrikalar da bulunur. Muş Türklere Anadolu’nun kapılarını açan Malazgirt Zaferi’nin kazanıldığı, her köşesi tarih kokan bir şehirdir. Şehrin tanıtım sembolü Muş lalesidir.

Kış sporları ve doğa sporları bakımından büyük bir potansiyele sahip Muş ilinde yeterli turizm potansiyeli bulunmamaktadır fakat bu yönde çalışmalar sürdürülmektedir. Muş isminin nereden geldiğine yönelik farklı rivayetler mevcuttur. Bu rivayetlerden en çok benimseneni Muşkilerden gelme olmalarına yönelik olanıdır. Muşki kavmi, zamanında Muş’un güneyindeki dağlarda barınmışlardır. Muşkilerin sembollerinin de yonca olduğu bilinmektedir. Bazı bölgelerde kabartmalı yonca simgeleri yaptıkları görülmektedir. Yörede buranın egemenliği altında kalmış bazı Türkmen boylarının izlerine de rastlanmaktadır. Varto çevresinde Karakoyunlular ve Akkoyunluların koyun başı biçiminde yapılmış taşları görülmüştür. Osmanlı döneminde Muş, aşiretlerin egemen olduğu bir bölge halinde idi. Cumhuriyet döneminde ise 1955 yılında demiryolu bağlantısının Muş iline ulaşması sonucunda il biraz olsun gelişme göstermeye başlamıştır. 

Nüfus: 188,550
Posta Kodu: 49xxx
Telefon Kodu: 436
Plaka Kodu: 49
Görevli Elektrik Dağıtım Şirketi: Vangölü VEDAŞ

Muş Elektrik Kesintisi

Vangölü Elektrik geçici olarak elektrik verilmeyecek olan Muş ili sınırları içerisindeki ilçelerin kesinti bilgilerini müşteri hizmetleri hattından vermektedir. Planlı olarak yapılmış, geçici olan Muş elektrik kesintisi detaylarını EnCazip’te bulabilir, detaylarını online olarak görüntüleme imkanına sahip olabilirsiniz.

 

 


ÖNERİLEN DİĞER SAYFALAR