Ücretsiz Hizmet Ücretsiz Hizmet   Anında Karşılaştırma Anında Karşılaştırma   Güvenilir Güvenilir   Hızlı Başvuru Hızlı 1 Dakikada Başvuru

Muğla Elektrik Kesintisi


Elektrik tedarikçinizi hemen değiştirebilirsiniz!
EnCazip Elektrik İlinizde
EnCazip Elektrik Abone Grubu

EnCazip FacebookEnCazip TwitterEnCazip Google+EnCazip Whatsapp

 ( 0 Oy )Geçici olarak elektrik verilmeyecek, bu sebeple elektrik kesintisi yaşayacak ilçeler için aşağıdaki listeden detay görüntüleme yapabilirsiniz. Arıza durumları için görevli elektrik dağıtım şirketinizi aramanız gerekmektedir. EnCazip ile planlı elektrik kesintilerinden haberdar olabilirsiniz.

Muğla Hakkında

Muğla, Türkiye Cumhuriyeti'nin Ege Bölgesi'nde bulunan ilidir. Topraklarının küçük bir bölümü Akdeniz Bölgesi’ne uzanır. Muğla ilinin sınırları içerisinde13 ilçesi mevcuttur. Bunlar Dalaman, Bodrum, Datça, Fethiye, Kavaklıdere, Köyceğiz, Marmaris, Milas, Menteşe, Ortaca, Seydikemer, Ula ve Yatağan’dır. Şehir Ortaca, Dalaman, Fethiye, Marmaris, Datça ve Bodrum gibi tatil bölgeleri ile ünlüdür. Şehrin kuzeyinde Aydın, kuzeydoğusunda Denizli ve Burdur, doğusunda Antalya ile komşudur. Güney kesiminde Akdeniz ve batısında ise Ege Denizi ile çevrelenmiştir. Muğla’nın en büyük ilçesi Fetihiye’dir.

Muğla bölgesini Selçuklu Türklerinin meşhur komutanlarından “Muğul Bey” Bizans’tan alarak fethetmiştir. Muğul Bey anısına bu bölgeye “Muğul İli” denildi. Zamanla bu kelime konuşulan halk dilinde “Muğla” olarak yerleşti. Bir başka inanışa göre ise, Muğla ismi “Mobolla”, “Menos” ve “Myndus” kelimelerinden geldiği yönündedir. Muğla’nın bilinen en eski adı Türkler tarafından fethedilmeden önce “Alinda” idi. Muğla’nın ilk yerleşim tarihi M.Ö. 3000’lere dayanmaktadır. Bu şehir birden fazla himaye altında kalmıştır. Şehir Karialılardan sonra Pers, Makedonya egemenliği altına girmiştir. Sonrasında Seleukoslar, Rodos Krallığı, Roma ve Bizans İmparatorluklarının egemenliğine altında kalmıştır. M.Ö 1200’lerde ise Kolonistlerin egemenliği görülmekteydi.

Nüfus: 908,877
Posta Kodu: 48xxx
Telefon Kodu: 252
Plaka Kodu: 48
Görevli Elektrik Dağıtım Şirketi: AYDEM EDAŞ

Muğla Elektrik Kesintisi

Planlı bakım sistem çalışmaları sebebi ile yapılan Muğla elektrik kesintisi detaylarını EnCazip’te bulabiliyorsunuz. Arıza kaynaklı durumlarda ise Muğla ilinin görevli elektrik dağıtım şirketi Aydem EDAŞ ile çağrı merkezi yolu ile iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

 

 


ÖNERİLEN DİĞER SAYFALAR