Ücretsiz Hizmet Ücretsiz Hizmet   Anında Karşılaştırma Anında Karşılaştırma   Güvenilir Güvenilir   Hızlı Başvuru Hızlı 1 Dakikada Başvuru

Mersin Elektrik Kesintisi


Elektrik tedarikçinizi hemen değiştirebilirsiniz!
EnCazip Elektrik İlinizde
EnCazip Elektrik Abone Grubu

EnCazip FacebookEnCazip TwitterEnCazip Google+EnCazip Whatsapp

 ( 0 Oy )Mersin’in tüm ilçeleri için planlı şekilde meydana gelen elektrik kesintisi bilgilerine EnCazip'te ulaşabilirsiniz. Lütfen elektrik kesintisi bilgilerini görüntülemek için sorgulamak istediğiniz ilçeyi aşağıdaki listeden seçerek bilgi alabilirsiniz.

Mersin Hakkında

Mersin ili Türkiye'nin güneyinde Akdeniz kıyısında bulunan, Akdeniz Bölgesinin Adana ve Antalya'dan sonraki 3. büyük kenti olmanın yanı sıra, Türkiye'nin de 8. büyük kenti konumundadır. Mersin ilinin güney ve güneydoğusunda Akdeniz, güneybatısında Antalya, kuzeyinde Karaman ve Konya, kuzeydoğusunda Niğde, doğusunda Adana, batısında Antalya illeri ile çevrilidir. Uzun yıllar İçel adıyla bilinen il son yıllarda Mersin adını almıştır. Mersin il sınırları içerisinde Anamur, Aydıncık, Bozyazı, Çamlıyayla, Erdemli, Gülnar, Mut, Silifke, Tarsus, Akdeniz, Mezitli, Toroslar, Yenişehir olmak üzere 13 ilçesi bulunmaktadır. Orta Toros Dağları Mersin ilini İç Anadolu Bölgesi’nden ayırmaktadır.

Mersin, 19. yüzyılın ortalarındaki dönemde henüz bir köy olan bölge, göçmen bir Türkmen aşiretine ev sahipliği yapmıştır ve adını da bu aşiretten almıştır. Dünyadaki pamuk kıtlığını gidermek amacıyla Çukurova `da gelişen pamuk üretimi ve bölgenin 1866`da demiryolu ağına bağlanması sonucunda Mersin`in kaderini değişmiştir.  Bu dönemde Mersin hızla, Çukurova’nın tarım ürünlerinin ihraç edildiği bir liman ve ticaret merkezi haline gelmiştir. Türkiye’nin en yüksek gökdeleni Mersin’de bulunur.

Nüfus: 1.727.255
Posta Kodu: 33xxx
Telefon Kodu: 324
Plaka Kodu: 33
Görevli Elektrik Dağıtım Şirketi: Toroslar EDAŞ

Mersin Elektrik Kesintileri

Mersin elektrik kesintisi, mevcut ilin dağıtım görevini üstlenmiş olan Toroslar EDAŞ planlı şekilde meydana gelen ve planlan kesintilerin dışındaki elektrik arızaları olarak gerçekleşmektedir. Arıza sebebinden kaynaklı oluşan  Mersin elektrik kesintisi için Alo 186 çağrı merkezi ile irtibata geçerek arıza bildirimi yapabilmeli ve tahmini elektrik kesintisi süresi gibi bilgileri de güncel bir şekilde öğrenebilirsiniz. EnCazip sayesinde ise Toroslar EDAŞ tarafından açıklanmış olan planlı olarak meydana gelen Mersin elektrik kesintisine dakikalar içerisinde online olarak ulaşabillmeniz mümkündür.

 

 


ÖNERİLEN DİĞER SAYFALAR