Ücretsiz Hizmet Ücretsiz Hizmet   Anında Karşılaştırma Anında Karşılaştırma   Güvenilir Güvenilir   Hızlı Başvuru Hızlı 1 Dakikada Başvuru

Manisa Elektrik Kesintisi


Elektrik tedarikçinizi hemen değiştirebilirsiniz!
EnCazip Elektrik İlinizde
EnCazip Elektrik Abone Grubu

EnCazip FacebookEnCazip TwitterEnCazip Google+EnCazip Whatsapp

 ( 0 Oy )Manisa ilinde görev alan elektrik dağıtım şirketinin verilerine dayanarak hazırlanan planlı sistem bakım çalışmaları gibi nedenler ile yapılan elektrik kesintilerini EnCazip aracılığı ile öğrenebilirsiniz. Lütfen aşağıdaki listeden ilçe seçimi yaparak işleminize zahmetsizce devam edin.

Manisa Hakkında

Manisa, Türkiye Cumhuriyeti’ne bağlı olan, Ege Bölgesinde yer alan bir ildir. İzmir ve Denizli’den sonra Ege Bölgesi’nde bulunan 3. büyük kenttir. Bu sebeple Manisa Büyükşehir Belediyesi olmayı bekleyen illerden birisidir. Manisa’da Merkez ilçe dahil olmak üzere 17 ilçe vardır. Bunlar Manisa Merkez, Ahmetli, Akhisar, Alaşehir, Demirci, Gölmarmara, Gördes, Kırkağaç, Köprübaşı, Kula, Salihli, Sarıgöl, Saruhanlı, Selendi, Soma ve Turgutlu’dur. Manisa’nın denize kıyısı bulunmamaktadır. Fakat kıyıya çok yakın mesafede bulunur. Manisa doğuda Uşak ve Kütahya, kuzeyde Balıkesir, güneyde Aydın, güneydoğuda Denizli, batıda ise İzmir illeriyle komşudur.

Tarihi M.Ö. 3000’li yıllara dayanan şehirde Hitit, Frig, Lidya, Makedon, Roma, Bizans, Beylikler ve Osmanlı Devleti’ne ait izlere rastlanmaktadır. Bölgede sayısı yirmiyi aşan antik kent bulunmaktadır. Osmanlı Devleti için Manisa Sancağı padişahların ilk görev yeri olduğu için bizim açımızdan tarihsel önem taşımaktadır. Bunun yanı sıra Hristiyanlıktaki önemli 7 kiliseden, 3'ü bu şehirdedir. Bu kiliselerin isimleri Sardes, Philadelphia, Thyateira’dır. Kanuni Sultan Süleyman’ın annesi Manisa’dayken hastalanır ve saray doktorları bir türlü hastalığa çare bulamazlar. 41 çeşit baharatın karışımları sonucunda hazırlanan mesir macunuyla şifa bulur. Kanuni Sultan Süleyman’da bu güzel olayı kutlamak için kalan macunu halka dağıtır. Bu olay sonucunda gelenekselleştirilerek "Mesir Festivali" olarak kutlanmaya başlanmıştır Mesir Şenliği 471 senesinden itibaren Manisa’da kutlanmaya devam etmektedir. Türkler Yunanca olan Magnesia ismini Manisa olarak değiştirmişlerdir. 1923 yılında Saruhan adıyla anılan şehrin adı, 1927 yılında Manisa olarak değiştirilmiştir.

Nüfus: 1,380,366
Posta Kodu: 45xxx
Telefon Kodu: 436
Plaka Kodu: 45
Görevli Elektrik Dağıtım Şirketi: Gediz Elektrik

Manisa Elektrik Kesintisi

Geçmişten beri Şehzadeler Şehri olarak bilinen Manisa’nın görevli elektrik dağıtım şirketi Gediz Elektrik olarak kayıtlardadır. Dağıtım şirketi arızadan kaynaklı elektrik kesintilerini Alo 186 çağrı merkezine ulaşan abonelere bilgisini vermektedir. Bildirimli olarak yapılmış olan Manisa elektrik kesintisi haberlerini EnCazip’te elektrik kesintileri sayfasına ulaşarak görebilirsiniz.

 

 


ÖNERİLEN DİĞER SAYFALAR