Ücretsiz Hizmet Ücretsiz Hizmet   Anında Karşılaştırma Anında Karşılaştırma   Güvenilir Güvenilir   Hızlı Başvuru Hızlı 1 Dakikada Başvuru

Malatya Elektrik Kesintisi


Elektrik tedarikçinizi hemen değiştirebilirsiniz!
EnCazip Elektrik İlinizde
EnCazip Elektrik Abone Grubu

EnCazip FacebookEnCazip TwitterEnCazip Google+EnCazip Whatsapp

 ( 0 Oy )Malatya ilinde ve bu ile bağlı olan bütün ilçelerinde doğan ve planlı bir biçimde doğacak elektrik kesintisi durumlarını EnCazip’te öğrenebilirsiniz. Bu işlem için EnCazip’i ziyaret ederek ve aşağıdaki listeden ilçeyi seçerek işlemlerinize devam edebilirsiniz.

Malatya Hakkında

Malatya, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nin Yukarı Fırat Bölümü’nde bulunan kentimizdir. Bulunduğu konumdaki bölgenin en gelişmiş şehri olarak bilinir. Kuruluşu Hitit dönemine kadar dayanmaktadır. O zamandan itibaren bugüne kadar birçok kez el değiştirerek gelmiş bir şehirdir. Malatya, kayısısı ile ünlü kayısı diyarı olarak bilinir. İlde yetişen kayısı üretiminin % 80'ini Malatya Ovası’nda bulunan kayısı bahçeleri sağlar. Malatya ilini doğuda Elazığ ve Diyarbakır, güneyde Adıyaman, batıda Kahramanmaraş, kuzeyde Sivas ve Erzincan illeri çevrelemiştir. Merkez ilçe ile birlikte sınırları içerisinde 14 ilçe bulunmaktadır. Bu ilçeler; Malatya Merkez, Doğanşehir, Arguvan, Hekimhan, Darende, Akçadağ, Yeşilyurt, Pütürge, Doğanyol, Kale, Battalgazi, Yazıhan, Kuluncak ve Arapgir’dir. Malatya ismi Hititçe bal manasına gelen Melid kelimesinden gelmektedir. Şehir Neolitik Çağ’dan bu yana yerleşime açıktır.

Malatya’nın tarihi yerleri olarak başlıca gelen Eski Malatya Şehir Suru (Kalesi), Bedesten, Yeni Camii, Taşhan, Yusuf Ziya Paşa Camii, Kanlı Kümbet, Emir Ömer Türbesi, Sıddı Zeynep Kümbeti, Doğanşehir Kalesi, Taşhoron Kilisesi, Eski Arapgir Kalesi, Arapgir Ulu Camii, Venk Kilisesi, Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı, Çarşı Camii, Somuncu Baba Camii, Melik Sunullah Camii, Ulu Cami, Molla Eyüp Mescidi’dir.

Nüfus: 772,904
Posta Kodu: 44xxx
Telefon Kodu: 422
Plaka Kodu: 44
Görevli Elektrik Dağıtım Şirketi: Fırat EDAŞ

Malatya'daki Kesintiler

Kayısı Diyarı olarak bilinen Malatya’nın bütün ilçeleri için geçerli planlı Malatya elektrik kesintisi haberleri EnCazip internet sitesinde sizler ile buluştu. EnCazip bildirimli olarak bakım onarım çalışmaları dahil kesinti bilgilerini sizlere verir. Saat ve tarih detayları olarak bu sayfadan inceleme yapabilirsiniz.

 

 


ÖNERİLEN DİĞER SAYFALAR