Lütfen Bekleyiniz...
Ücretsiz Hizmet Ücretsiz Hizmet   Anında Karşılaştırma Anında Karşılaştırma   Güvenilir Güvenilir   Hızlı Başvuru Hızlı 1 Dakikada Başvuru

Kütahya Elektrik Kesintisi


Kütahya Elektrik Kesintisi

EnCazip FacebookEnCazip TwitterEnCazip Google+EnCazip Whatsapp

 Fikirleriniz Önemli
 Sayfaya puan verin ya da yorumunuzu yazın

Elektrik kesintileri durumlarının abonelere bilgi verilmesi, göz ardı edilmemesi adına EnCazip sizlere kesinti bilgilerini online olarak sunuyor. Aşağıdaki listeden Kütahya iline bağlı ilçelerin seçimini yaparak ilerleyebilirsiniz.

 

Cep telefonu numarası taşır gibi elektrik tedarikçisi değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz? Daha Ucuz Elektrik faturası ödemek için tedarikçinizi değiştirebilirsiniz.

 

Altıntaş Elektrik Kesintileri

Kütahya Elektrik Kesintileri

Tavşanlı Elektrik Kesintileri

 

Kütahya Hakkında

 

Kütahya, Ege Bölgesi’nin İç Batı Anadolu Bölümü’nde yer alan kentimizdir. İç Anadolu Bölgesi ile Ege Bölümü arasında kalmaktadır. Kütahya’nın kuzeyinde Bursa, kuzeydoğusunda Bilecik, doğusunda Eskişehir ve Afyon, güneyinde Uşak, batısında Manisa ve Balıkesir illeri bulunmaktadır. Merkez ilçenin dışında şehrin 12 ilçesi bulunur. Bunlar, Altıntaş, Aslanapa, Çavdarhisar, Domaniç, Dumlupınar, Emet, Gediz, Hisarcık, Pazarlar, Simav, Şaphane ve Tavşanlı'dır.

Kütahya zengin yer altı ve yer üstü kaynakları, üniversitesi, termal kaynakları, el sanatları ve tarihi ile ülkemiz için önemli bir yerleşim alanıdır. Şehir Çinisi ile ünlüdür ve Avrupa’daki ve dünyadaki tek Çini Müzesi Kütahya’da bulunmaktadır. Türkiye’deki en önemli porselenler Kütahya’da bulunmaktadır.

Kütahya’nın kuruluşu M.Ö 3000’li yıllara dayanmaktadır. Şehrin Antik Çağ’daki ilk sahipleri Friglerdir. Kütahya birçok egemenliğe ev sahipliği yapmıştır. Bunlar Roma, Bizans, Germiyanoğulları ve Osmanlı hakimiyetleridir. Bu farklı uygarlıklardan çok sayıda tarihi eserler şehirde bulunmaktadır. Roma dönemine ait en önemli eser Aızanoı Antik Kenti’dir. Bu kent Anadolu’nun en zengin kentlerinden bir tanesi durumundadır. Kütahya ve çevresi Osmanlı İmparatorluğu’na çeyiz olarak verildiğinden ötürü bu şehir Şehzadeler Şehri olarak anılmaya başlanmıştır. Kütahya ilk kurulduğu dönemde seramik kenti manasına gelen “Seramorum” adı ile bilinmekteydi. M.Ö. Frigler şehre “Kotiyum” ismini verdiler. Kaynaklara göre şehrin ismi Kotiaetion, Katiaion, Cotyaeium, Cotyaeum ve Cotyaium şekillerinde de geçmektedir. Selçuklular bu şehri fethedince şehre “Kütahiye” ismini verdiler ve zamanla bu isim “Kütahya” halini alarak günümüze kadar geldi.

 

Nüfus: 571.554
Posta Kodu: 43xxx
Telefon Kodu: 274
Plaka Kodu: 43
Görevli Elektrik Dağıtım Şirketi: Osmangazi EDAŞ

 

Kütahya Elektrik Kesintisi


Çini sanatı ile ünlü ve birbirinden güzel seramikleri ile meşhur Kütahya’nın görevli elektrik dağıtım şirketi Osmangazi EDAŞ’tır. Osmangazi Elektrik’te kesintilerle alakalı arıza durumlarını çağrı merkezlerinden rahatlıkla öğrenebileceğiniz gibi, planlı sistem bakımı olarak yapılan bilgi dahilindeki Kütahya elektrik kesintisi detaylarını EnCazip’te bulabilirsiniz.