Lütfen Bekleyiniz...
Ücretsiz Hizmet Ücretsiz Hizmet   Anında Karşılaştırma Anında Karşılaştırma   Güvenilir Güvenilir   Hızlı Başvuru Hızlı 1 Dakikada Başvuru

Konya Elektrik Kesintisi


Konya Elektrik Kesintisi

EnCazip FacebookEnCazip TwitterEnCazip Google+EnCazip Whatsapp

 Fikirleriniz Önemli
 Sayfaya puan verin ya da yorumunuzu yazın

Konya ilinin tüm ilçeleri için planlı elektrik kesintisi bilgilerine EnCazip'ten ulaşabilirsiniz. Elektrik kesintisi bilgilerini görüntülemek için sorgulamak istediğiniz ilçeyi aşağıdaki listeden seçmeniz yeterli olacaktır.

 

Cep telefonu numarası taşır gibi elektrik tedarikçisi değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz? Daha Ucuz Elektrik faturası ödemek için tedarikçinizi değiştirebilirsiniz.

 

Ahırlı

Akören

Akşehir

Altınekin

Beyşehir

Bozkır

Cihanbeyli

Çeltik

Çumra

Derbent

Doğanhisar

Emirgazi

Ereğli

Güneysınır

Hadım

Halkapınar

Hüyük

Ilgın

Kadınhanı

Karapınar

Karatay

Kulu

Meram

Sarayönü

Selçuklu

Seydişehir

Taşkent

Tuzlukçu

Yalıhüyük

Yunak

 

Konya Hakkında

 

39.000 km2'lik yüzölçümü ile Türkiye'nin en geniş illerinden biri olan Konya Orta Anadolu yaylası üzerinde Ankara, Aksaray, Niğde, İçel, Karaman, Antalya, Isparta, Afyon ve Eskişehir illeri ile komşudur. Konya’nın büyük ilçeleri Ereğli, Beyşehir, Akşehir'dir. Toplamda ise 31 ilçesi bulunmaktadır. Konya büyükşehir nüfusu 2010 sonu itibariyle 2.005.000 olup Türkiye genelinde 6. sıradadır. Konya'da iklim ise yazları kuru ve sıcak, kışları soğuk ve yağışlıdır.

Konya insanlık tarihinin ilk yerleşim yerlerinden biri olan ve tarih akışı içerisinde birçok medeniyetin izlerini bağrında taşıyan, adeta bir müze şehri hüviyetindedir. Sayısız tarih, kültür ve doğal zenginliklerine sahip olan Konya yetiştirdiği islam büyükleri ile de tanınmaktadır. Konya tarih boyunca belli başlı yollar üzerinde yer almıştır.Tarihi İpek Yolu’nun en önemli ticaret ve konaklama merkezlerinden birisi olmuştur.

Batı kaynakları Konya isminin Yunanca tasvir mânâsına gelen “ikon”dan ileri geldiğini ileri sürmektedirler. Konya ismi Frikçe“Kavania”nın bozulmuş şeklidir diyenler de vardır. Konya Selçuklu Türklerinden önce küçük bir kasaba idi. Romalılar “ikonium” ismi ile anmışlardır. Hazret-i Ömer zamanında Konya kasabasını İslâm ordusu fethetmiş ve bu kente “kuuniye” demişlerdir. Konya isminin gerçek menşei “kuuniye”den gelmektedir.


Nüfus: 2,130,540
Posta Kodu: 42xxx
Telefon Kodu: 332
Plaka Kodu: 42
Görevli Elektrik Dağıtım Şirketi: Meram EDAŞ

 

Konya Elektrik Kesintisi

 

Elektrik kesintisi, mevcut ilin dağıtım görevinden sorumlu olan Meram EDAŞ planlanan veya planlananın dışında meydana gelebilen elektrik arızaları olarak gerçekleşmektedir. Arıza sebebiyle meydana gelen elektrik kesintisi için Alo 186 çağrı merkezi ile irtibata geçerek arıza bildirimi ve tahmini elektrik kesintisi süresi gibi bilgileri öğrenebilme imkanına sahipsiniz. EnCazip sayesinde ise Meram EDAŞ tarafından açıklanmış olan planlı Konya elektrik kesintisi bilgisine hızlıca ulaşabilirsiniz. EnCazip'in gelişmiş altyapısı sayesinde bölgenizdeki elektrik kesintilerinden haberdar olmanıza kolaylık sağlayacaktır.