Lütfen Bekleyiniz...
Ücretsiz Hizmet Ücretsiz Hizmet   Anında Karşılaştırma Anında Karşılaştırma   Güvenilir Güvenilir   Hızlı Başvuru Hızlı 1 Dakikada Başvuru

Kırşehir Elektrik Kesintisi


Kırşehir Elektrik Kesintis

EnCazip FacebookEnCazip TwitterEnCazip Google+EnCazip Whatsapp

 Fikirleriniz Önemli
 Sayfaya puan verin ya da yorumunuzu yazın

Kırşehir ilinin tüm ilçeleri için planlı elektrik kesintisi bilgilerine EnCazip'ten ulaşabilmeniz mümkündür. Elektrik kesintisi bilgilerini görüntülemek için sorgulamak istediğiniz ilçeyi aşağıdaki listeden seçmeniz yeterli olacaktır.

 

Cep telefonu numarası taşır gibi elektrik tedarikçisi değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz? Daha Ucuz Elektrik faturası ödemek için tedarikçinizi değiştirebilirsiniz.

 

Akçakent 

Akpınar

Boztepe

Çiçekdağı

Kaman

Kırşehir

Mucur

 

Kırşehir Hakkında

 

Kırşehir ili, Türkiye Cumhuriyeti'nin İç Anadolu Bölgesinde yer alır. 1924 yılında il olan Kırşehir'e Avanos, Çiçekdağı, Hacıbektaş, Mucur ilçeleri bağlanmıştır. 1944 yılında ilçe olan Kaman, Kırşehir'e bağlanmıştır.
Kırşehir, 1 Temmuz 1957'de tekrar il haline getirilmiş ve Yozgat'ın Çiçekdağı, Ankara'nın Kaman ve Nevşehir'in Mucur ilçeleri tekrar dahil edilmiştir. Verilere göre ilimizde merkez ilce ile beraber 7 ilce, 23 belde ve 234 köy bulunmaktadır. Bu ilçeler Kırşehir merkez, Akçakent, Akpınar, Boztepe, Çiçekdağı, Kaman, Mucur ilçeleridir.

Kırşehir’in tarihi Hititler dönemi ile anılmaya başlar. Fakat o tarihlerde ilin gerçek adının ne olduğu bilinememektedir. Sadece M.Ö 2.yy zamanlarında Aquae Saravenas (Akova - Saravena) olarak anıldığı bilinmektedir. Kırların içinde kalan bir şehir olmasından dolayı Türkler Kır Şehri demişlerdir ve zamanla isim genelleme yaşayarak Kırşehir adını almıştır.

Binlerce yıldır çeşitli uygarlıklara sahne olan, farklı devletlerin himayesi altında kalmış Kırşehir, çeşitli tarihi eserleri ve yeraltı şehirlerinin yanı sıra zengin termal kaynakları, Seyfe Gölü gibi doğal güzellikleri ile de kendisine hayran bırakmaktadır.

 


Nüfus: 222.707
Posta Kodu: 40xxx
Telefon Kodu: 386
Plaka Kodu: 40
Görevli Elektrik Dağıtım Şirketi: Meram MEDAŞ


Kırşehir Elektrik Kesintisi

 

Kırşehir’deki elektrik kesintilerinden online olarak haberdar olmak EnCazip ile mümkün durumdadır. Elektrik kesintileri sayfasından kontrol etmek istediğiniz il ve ilçeyi seçerek çok kısa sürede bilgi alabilirsiniz. Planlı Kırşehir elektrik kesintisi bilgisini EnCazip’te bulabilir, arızalardan kaynaklanan elektrik kesintileri için görevli dağıtım şirketi Meram Elektrik ile görüşme sağlayabilirsiniz.