Ücretsiz Hizmet Ücretsiz Hizmet   Anında Karşılaştırma Anında Karşılaştırma   Güvenilir Güvenilir   Hızlı Başvuru Hızlı 1 Dakikada Başvuru

Kilis Elektrik Kesintisi


Elektrik tedarikçinizi hemen değiştirebilirsiniz!
EnCazip Elektrik İlinizde
EnCazip Elektrik Abone Grubu

EnCazip FacebookEnCazip TwitterEnCazip Google+EnCazip Whatsapp

 ( 0 Oy )Bildirimli Samsun elektrik kesintilerini görüntülemek EnCazip ile artık çok kolay. İkamet etmiş ve ya bulunmuş olduğunuz ilçeyi aşağıdan seçerek kesinti konusunda bilgi alabilirsiniz.

Kilis Hakkında

Kilis Akdeniz bölgesi'nin güney doğu bölümünde yer alan bir sınır ilimizdir. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin güneybatı bölümünde yer alan Kilis’in doğu, batı ve kuzeyinde Gaziantep, güneyinde ise Suriye bulunmaktadır. Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bir sınır Şehri olan Kilis, tarihi höyükleri, kaleleri camileri ve kebapları ile görülmesi gereken bir ildir. Kilis ilinin iklimi genel karakterleri itibariyle Akdeniz iklimi içerisinde kalmaktadır.  Kilis, bu özelliği ile etrafındaki il ve ilçelerden tamamen farklı bir iklime sahiptir. Kilis´in batısından, Torosların arasından geçerken serinlesen Akdeniz rüzgârı Yaz aylarında çok sıcak olan şehir havasını serinletir. Kilis, bir yayla iklimine sahiptir.  Hatay-Maraş oluğu ile Fırat ırmağı arasında uzanan Gaziantep Platosu’nun güneybatı kısmında, Türkiye-Suriye sınırında bulunan il toprakları Akdeniz ve Güneydoğu bölgeleri arasındaki geçiş kuşağı üzerindedir. Tilbaşar Ovası’nın doğusunda Suriye topraklarına doğru alçalan dalgalı düzlük bir arazide yer almaktadır. İlin en önemli yükseltisi Acar Dağı’nın Gülbahar Tepesi (1.021 m.)’dir. İlin kuzeyinde yer alan ve doğudan batıya doğru uzanan dağlar arasında kuru dereler ve birkaç küçük akarsu bulunmaktadır. Genellikle kıraç arazilerin yer aldığı bu dağların etekleri ve üst kısımlarında tarıma elverişli araziler bulunmaktadır. İlçe topraklarını Balıksuyu, Sunnep Çayı, Afrin Çayı ve Sabun Suyu sulamaktadır. Gaziantep’e 58 km uzaklıkta olan Kilis Suriye sınırına ise 10 km uzaklıktadır. Yüzölçümü 1.428 km2 olup, toplam nüfusu 130.198’dir. 

Nüfus: 101,818
Posta Kodu: 79XXX
Telefon Kodu: 348
Plaka Kodu: 79
Görevli Elektrik Dağıtım Şirketi: Toroslar EDAŞ

Kilis Elektrik Kesintisi

Kilis il sınırı içindeki elektrik kesintileri ile ilgili görevli olan mevcut bölgenizdeki kurum Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş’dir. Kilis elektrik kesintisi ile ilgili tüm detayları öğrenmek için Toroslar EDAŞ çağrı merkezini arayarak Alo 186 numaralı telefonu tuşlayarak ulaşabilirsiniz. Toroslar EDAŞ tarafından planlı Kilis elektrik kesintileri bilgilerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca Toroslar EDAŞ tarafından açıklanan planlı Kilis elektrik kesintisi bilgilerine ilçe seçimi yapmanız sonucu EnCazip’te ulaşabilirsiniz. Bildirimli bakım onarım sebepli kesintiler dışında çıkabilecek herhangi bir arıza nedeni ile meydana gelen Kilis elektrik kesintileri için ise Toroslar EDAŞ ile iletişime geçebilirsiniz.

 

 


ÖNERİLEN DİĞER SAYFALAR