Lütfen Bekleyiniz...
Ücretsiz Hizmet Ücretsiz Hizmet   Anında Karşılaştırma Anında Karşılaştırma   Güvenilir Güvenilir   Hızlı Başvuru Hızlı 1 Dakikada Başvuru

Kastamonu Elektrik Kesintisi


Kastamonu Elektrik Kesintisi

EnCazip FacebookEnCazip TwitterEnCazip Google+EnCazip Whatsapp

 Fikirleriniz Önemli
 Sayfaya puan verin ya da yorumunuzu yazın

Kastamonu, ilinin ve bağlı olduğu 20 ilçesi için planlı elektrik kesintisi bilgilerine EnCazip'ten ulaşabilirsiniz. Elektrik kesintisi bilgilerini görüntülemek için sorgulamak istediğiniz ilçeyi aşağıdaki listeden seçerek kolaylıkla bilgi alabilirsiniz.

 

Cep telefonu numarası taşır gibi elektrik tedarikçisi değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz? Daha Ucuz Elektrik faturası ödemek için tedarikçinizi değiştirebilirsiniz.

 

Ağlı

Araç

Azdavay

Bozkurt

Cide

Çatalzeytin

Daday

Devrekanı

Doğanyurt

İhsangazi

İnebolu

Küre

Merkez

Pınarbaşı

Seydiler

Şenpazar

Taşköprü

Tosya

 

Kastamonu Hakkında

 

Kastamonu, Türkiye Cumhuriyeti'nin Karadeniz bölgesinde yer alan ilimizdir. Çevresi Sinop, Çorum, Çankırı, Karabük ve Bartın illeri ile çevrilidir. Kastamonu, kuzeyinde Karadeniz’e kıyısı bulunan bir ilimizdir ve merkez ilçe ile birlikte toplam 20 ilçesi bulunmaktadır.

Kastamonu ismine ilişkin bilimsel bir çalışma bulunmamakla birlikte, kentin ismine dair birkaç farklı görüş ifade edilmektedir. Bu görüşler içerisinde en yaygın kabul görüleni ise Biznans döneminde bölgeye hükmü olan Komnenos hanedanlığına gerçekleştirilen isimlendirme en kabul edilen şeklidir. Bu isimlendirme kökeninde ise Komnenlerin Kalesi anlamına gelen Kastra-Komnen olarak ifade edilmektedir. Hanedanlığın o döneme ait yazılı kayıtlarında Kastamonu ismi Castamon olarak geçmektedir. Aynı zamanda kabul gören başka bir görüşe göre de Kastamonu kelimesi, Sümer dilinde kullanılan Sümerlerin bir kolu olan Gas halkının yaşadığı şehir anlamına gelen Gastumanna kelimesinden geldiği ifade edilmektedir.

Kalesi, saat kulesi, camileri, medreseleri, han, hamam, şadırvanları, külliyeleri ve geleneksel Türk evi ve Osmanlı mimarisi örneklerinin yoğun olarak bulunduğu illerimizden birisidir. Ilgaz Dağı Milli Parkı, dağcılık ve kış sporları için çok fazla tercih edilen bir merkezdir. Zengin orman örtüsü, çeşitli hayvanları, piknik yerleri ile görenlerin hafızalarına kazınacak güzelliklere sahiptir. 

 

 

Nüfus: 372,633
Posta Kodu: 37xxx
Telefon Kodu: 366
Plaka Kodu: 37
Görevli Elektrik Dağıtım Şirketi: Başkent  EDAŞ


Kastamonu Elektrik Kesintisi

 

Başkent EDAŞ’ın abonelerine açıklamış olduğu kesinti bilgisi dahilinde, arıza sebepli olmayan, yani planlı Kastamonu elektrik kesintisini EnCazip internet sayfasından online olarak görüntüleyebilirsiniz. Arıza sebepli Kastamonu elektrik kesintisinde ise Alo 186 çağrı merkezini arayarak bilgi alabilirsiniz. Sadece, planlı olarak yapılmış olan Kastamonu elektrik kesintisi bu sayfadan takip edilebilir.