Ücretsiz Hizmet Ücretsiz Hizmet   Anında Karşılaştırma Anında Karşılaştırma   Güvenilir Güvenilir   Hızlı Başvuru Hızlı 1 Dakikada Başvuru

İstanbul Elektrik Kesintisi


Elektrik tedarikçinizi hemen değiştirebilirsiniz!
EnCazip Elektrik İlinizde
EnCazip Elektrik Abone Grubu

EnCazip FacebookEnCazip TwitterEnCazip Google+EnCazip Whatsapp

 ( 1 Oy )İstanbul ilinin Anadolu ve Avrupa Yakası tüm ilçeleri için planlı elektrik kesintisi bilgilerine EnCazip'ten ulaşabilmeniz artık mümkün. Elektrik kesintisi bilgilerini görüntülemek için sorgulamak istediğiniz ilçeyi aşağıdaki listeden seçerek kolayca bilgi alabilirsiniz.

 

İstanbul Hakkında

Dünya’nın ve Türkiye’nin en önemli şehirlerindendir ve kıtalararası bir konuma sahip olan bir şehirdir. Marmara Bölgesi’nde yer alan İstanbul, Avrupa ve Anadolu Yakası diğer adıyla Rumeli ve Asya Yakası ile bilinmektedir. Türkiye’nin en gelişmiş ve en kalabalık şehri olan İstanbul, sosyo-kültürel ve ekonomi açısından büyük bir gelişmişliğe sahiptir. Bir yarımada özelliğine sahip olan İstanbul, Marmara Denizi, Boğaziçi ve Haliç tarafından kuşatılmıştır. Karadeniz ve Marmara’yı birbirine bağlayan Boğaziçi ile de mevcut jeopolitik konumu tarih boyunca önemli ve hala da önemini korumaktadır.

Dünya’nın en eski şehirlerinden ve yerleşim yerinden biri olan İstanbul,  geçmişi boyunca birçok medeniyete ve uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Aynı zamanda birçok din, dil, ırka sahip insanların hep bir arada yaşamış olduğu İstanbul’da halk arasında hoşgörü ve anlayış büyük bir önem taşımaktaydı. Üç yüz bin yıl kadar eski bir geçmiş sahip olduğu bilinen İstanbul ilk kuruluş döneminde Byzantion ismiyle bilinmekteydi.  Bizans İmparatorluğu’nun da önemli bir şehir olarak sürekli hâkimiyet kurduğu ve fethetmeye çalıştığı bu şehir Bizans döneminde de Konstantinopolis ismiyle ön plana çıkmıştır. Hatta günümüzde Batılıların hala kullandığı bu isim en yaygın olarak bilinen ve kullanılan ismidir. Cumhuriyetin ilk 7 yılı boyunca Konstantinopolis simi kullanılmış, 1930 yılında ismi Türkçeleştirilerek İstanbul halini almıştır. 29 Mayıs 1453 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından fethedilmesiyle Osmanlı hâkimiyetine geçen İstanbul Osmanlı Devleti’ne de başkentlik yapmıştır.  29 Ekim 1923’de başkentliğin Ankara’ya verilmesiyle başkent dönemi sona eren İstanbul, buna rağmen önemli ticaret sanayi ve kültür merkezi olmayı sürdürmüştür. Cumhuriyet Dönemi’nde birçok yenilikler yapılan İstanbul’da 1973 yılında nüfusun artmaya başlamasıyla Boğaziçi Köprüsü inşa edilerek kullanıma açılmıştır. 1984 yılında da büyükşehir haline gelmiştir.

Doğu Roma İmparatorluğu Dönemi’nden birçok tarihi yapıya rastladığımız İstanbul içinde bu döneme ait en önemli yapı Ayasofya Müzesidir. Kilise olarak açılan müze sonrasında Osmanlılar tarafından camiye dönüştürüldü ve günümüzde de müze olarak hizmetine devam etmektedir. Osmanlı Devleti zamanında da İstanbul’da birçok eser yapılarak günümüze ulaşmıştır.  Dolmabahçe Sarayı, Topkapı Sarayı, Beylerbeyi Sarayı, Ortaköy Camii bu döneme ait önemli yapılardandır. Bizans Döneminde yapılan Yerebatan Sarnıcı, Osmanlı Dönemine ait Sultanahmet Camii, Kariye Müzesi, Arkeoloji Müzesi,  Mısır Çarşısı ve Kapalı Çarşı, Galata Kulesi ve özellikle Kız Kulesi İstanbul’un en önemli simgeleri haline gelmiştir.

Nüfus: 14,657,434
Posta Kodu: 34xxx
Plaka Kodu: 34
Telefon Kodu:
Avrupa Yakası: 212
Anadolu Yakası: 216
Görevli Elektrik Dağıtım Şirketi:
Avrupa Yakası: BEDAŞ
Anadolu Yakası: AYEDAŞ

İstanbul Elektrik Kesintisi

İstanbul Avrupa ve Anadolu Yakası il sınırı içerisindeki elektrik kesintileri ile ilgili elektrik dağıtım görevini üstlenen kurum Avrupa Yakası için BEDAŞ, Anadolu Yakası için AYEDAŞ olarak belirlenmiştir. İstanbul elektrik kesintisi ile ilgili bilgi almak için Avrupa yakasında BEDAŞ’ın çağrı merkezini arayarak bilgi alabilmeniz mümkündür. Anadolu Yakası için ise İstanbul elektrik kesintisi ile ilgili arıza bilgisi almak için AYEDAŞ’ın çağrı merkezini arayarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Planlı İstanbul elektrik kesintisi bilgileri BEDAŞ VE AYEDAŞ tarafından açıklanmaktadır. BEDAŞ VE AYEDAŞ tarafından açıklanan planlı İstanbul elektrik kesintisi bilgilerine ilçe seçimi yaparak EnCazip'ten ulaşabilirsiniz. 

 

 


ÖNERİLEN DİĞER SAYFALAR