Ücretsiz Hizmet Ücretsiz Hizmet   Anında Karşılaştırma Anında Karşılaştırma   Güvenilir Güvenilir   Hızlı Başvuru Hızlı 1 Dakikada Başvuru

Hatay Elektrik Kesintisi


Elektrik tedarikçinizi hemen değiştirebilirsiniz!
EnCazip Elektrik İlinizde
EnCazip Elektrik Abone Grubu

EnCazip FacebookEnCazip TwitterEnCazip Google+EnCazip Whatsapp

 ( 1 Oy )Hatay'ın ve tüm ilçelerinin planlı elektrik kesintisi bilgilerine EnCazip'ten ulaşabilmeniz mümkündür. Elektrik kesintisi bilgilerini görüntülemek için sorgulamak istediğiniz tercihiniz olan ilçeyi aşağıdaki listeden seçmeniz yeterli olacaktır.

Hatay Hakkında

Hatay, Türkiye’nin en güneyinde bulunan şehridir. Hatay, Akdeniz Bölgesi'nin doğu ucunda Suriye ve Lübnan dağları arasındaki El Bekaa Vadisi'ni içine alan bir sınır ilimizdir.  Hatay’ın sınırları içerisinde mevcut 15 ilçesi yer almaktadır. Hatay'ın doğusunda ve güneyinde Suriye, batısında Akdeniz, kuzeybatısında Adana, kuzeyinde Osmaniye ve kuzeydoğusunda Gaziantep yer almaktadır. Kuzeyden güneye, güneyden kuzeye giden ve doğudan gelen anayolların kavşak noktasında bulunan Hatay, tarihi boyunca kıtalar ve bölgeler arası ticarette önemli bir rol oynamıştır. Arap ülkelerine yakınlığı olmasından dolayı  yolcu ve hacı kervanları için bir konaklama yeri ve çeşitli bölgelerden gelen insanlar için bir kültür alışverişi merkezi olmaktadır.  Ayrıca, Mezopotamya’dan Akdeniz’e çıkmak için kullanabilecek en uygun limanlar yine Hatay yöresindedir İlin başlıca akarsuları Asi, Karasu ve Afrin nehirleridir.

Hatay insanlığın ilk yerleşim yerlerinden biri olmaktadır. Geçmişten günümüze farklı kültürlerin ve farklı inançların bir arada yaşandığı illerimizden bir tanesi sayılmaktadır. Türkiye’nin Ortadoğu’ya, Ortadoğu’nun da Anadolu’ya, Akdeniz’e ve Avrupa’ya açılan kapısı olarak bilinmektedir.

Nüfus: 1.533.507
Posta Kodu: 31xxx
Telefon Kodu: 326
Plaka Kodu: 31
Görevli Elektrik Dağıtım Şirketi: Toroslar EDAŞ

Hatay'daki Kesintiler

Hatay il sınırı içindeki elektrik kesintileri ile ilgili elektrik dağıtım görevini üstlenen kurum Toroslar EDAŞ’tır. Hatay elektrik kesintisi ile ilgili bilgiye ulaşabilmek için Toroslar EDAŞ Alo 186 çağrı merkezini arayarak bilgi alabilmeniz mümkün olmaktadır.  Planlı elektrik kesintisi bilgileri Toroslar EDAŞ tarafından açıklanmaktadır. Toroslar EDAŞ tarafından açıklanan planlı Hatay elektrik kesintisi bilgilerine ilçe tercih edilen ilçe seçimi yapılması sonucu EnCazip'ten ulaşabilirsiniz. Planlı kesintiler dışında arıza nedeni ile meydana gelebilen elektrik kesintisi için ise Toroslar EDAŞ ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

 

 


ÖNERİLEN DİĞER SAYFALAR