Ücretsiz Hizmet Ücretsiz Hizmet   Anında Karşılaştırma Anında Karşılaştırma   Güvenilir Güvenilir   Hızlı Başvuru Hızlı 1 Dakikada Başvuru

Hakkari Elektrik Kesintisi


Elektrik tedarikçinizi hemen değiştirebilirsiniz!
EnCazip Elektrik İlinizde
EnCazip Elektrik Abone Grubu

EnCazip FacebookEnCazip TwitterEnCazip Google+EnCazip Whatsapp

 ( 0 Oy )Hakkari iline bağlı ilçelerdeki geçici olarak bölgeye elektrik verilemeyecek kesinti bölgelerini EnCazip sayesinde öğrenebiliyorsunuz. Aşağıdaki listeden kontrol sağlamak istediğiniz ilçeyi seçerek işlemlerinize devam edebilirsiniz.

Hakkari Hakkında

Hakkari ili, Türkiye topraklarının Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alır. İl Doğudan Türkiye-İran sınırı ve güneyden Türkiye-Irak sınırı ile çevrilidir. İki ayrı devletle sınırı olan ilin kuzeyinde Van, batısında Şırnak bulunur. Hakkari’de irili ufaklı birçok dağ mevcuttur ve bu dağlar şehrin hemen hemen her yerini kaplar. Hakkari ilinin merkez ilçe ile beraber dört ilçesi bulunmaktadır. Bunlar Hakkari Merkez, Yüksekova, Şemdinli ve Çukurca’dır.

Osmanlı Devleti Hakkari topraklarını ele geçirdiğinde bu bölgede Hakkariye Beyleri denilen kesim yaşamaktaydı. O dönemin padişahı Yavuz Sultan Selim Han, bu beylere Osmanlı Devleti adına bölgeyi idare etme hakkı verdi. Bu sebepten o bölgeye “Hakkariye” dendiği bilinmektedir. Burada yaşayan halk zamanla Hakkari olarak bölge ismini benimsemiştir. Hakkariye, Arapçada Hakarların şehri anlamına gelmektedir. Hakkari, Türkiye’nin en az gelişmiş olan bölgelerinden bir tanesidir. Halkın yüzde 7’lik bir kısmı kırsal kesimde yaşamlarını sürdürmektedirler. Bununla birlikte nüfus yoğunluğunun ve nüfus artışının en az olduğu şehirdir. Hakkari birden fazla egemenliğin altında kalmış bir şehirdir. Bunlar Hurri Krallığı, Urartu Krallığı, Pers İmparatorluğu, Arap egemenliği, Selçuklu Devleti ve Osmanlı İmparatorluğu’dur. Son olarak 1536 senesinde Osmanlı Devleti’nin himayesine girmiştir. Hakkari’nin yerleşim tarihi M.Ö 7000’li yıllara dayanmaktadır. Şehir M.Ö II. Yüzyıl zamanlarında doğu kesimlerde Atropaten, batı kesimlerde ise Gordia ismi ile anılmaktaydı.

Nüfus: 276.287
Posta Kodu: 30xxx
Telefon Kodu: 438
Plaka Kodu: 30
Görevli Elektrik Dağıtım Şirketi: Vangölü Elektrik

Hakkari Elektrik Kesintisi

Elektrik kesintileri durumları oluştuğunda tüketicilerin mağdur olmaması adına yapılan Hakkari elektrik kesintisi haberlerini EnCazip aracılığı ile öğrenebilme imkanınız var. Arıza nedenli elektrik kesintileri durumlarında bölgenin görevli elektrik dağıtım şirketi Vangölü Elektrik ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Bildirimli yapılan elektrik kesintilerini EnCazip’te görebilirsiniz.

 

 


ÖNERİLEN DİĞER SAYFALAR