Ücretsiz Hizmet Ücretsiz Hizmet   Anında Karşılaştırma Anında Karşılaştırma   Güvenilir Güvenilir   Hızlı Başvuru Hızlı 1 Dakikada Başvuru

Gaziantep Elektrik Kesintisi


Elektrik tedarikçinizi hemen değiştirebilirsiniz!
EnCazip Elektrik İlinizde
EnCazip Elektrik Abone Grubu

EnCazip FacebookEnCazip TwitterEnCazip Google+EnCazip Whatsapp

 ( 0 Oy )Gaziantep'in ve bağlı olduğu tüm ilçelerinin planlı şekilde olan elektrik kesintisi bilgilerine artık EnCazip'ten ulaşabilmeniz mümkündür. Elektrik kesintisi bilgilerini görüntülemek ve sorgulamak için dilediğiniz ilçeyi aşağıda yer alan listeden seçerek kolayca öğrenebilirsiniz.

Gaziantep Hakkında

Türkiye’nin en kalabalık illerinden biri olan Gaziantep, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. Gaziantep’in sınırları içerisinde mevcut 9 ilçesi bulunmaktadır. Bölgesinde sanayisi en gelişmiş olan ilimizdir ve gelişmişlik açısından da bölgesinde birinci sırada yer almaktadır. Anadolu’da ilk yerleşim yerleri olan Gaziantep, dünyada da yaşanılan en eski bölgelerden biridir. İpek yolu üzerinde bulunan şehirlerimizden biri olan Gaziantep, güneyi kuzeye ve doğuya bağlayan bir kavşak noktası üzerindedir. Ortadoğu ve Anadolu arasında da bağlantı bölgesi olması, Gaziantep‘in ticareti ve sanayisinin gelişmiş olmasının en büyük nedenlerindendir.

Tarihi boyunca birçok medeniyetin hakimiyet kurmak istediği Gaziantep’te bir çok tarihi yapıyla karşılaşabilmemiz mümmkündür. Camii, medrese, han ve hamamlar inşa edilmiş, günümüzde ise en bilinen tarihi yerleri Gaziantep Kalesi, Naib Hamamı, Bakırcılar Çarşısı, Gaziantep Anıt Mezarlarıdır. Aynı zamanda birçok antik kent bulunan şehirde en bilinen Zeugma Antik Kenti yer almaktadır. Bu antik kent içinde yer alan Zeugma Mozaik Müzesi en bilinen müze olmakla birlikte şehirde Gaziantep Arkeoloji Müzesi, Hasan Süzer Etnografya Müzesi gibi birçok müze bulunmaktadır. Buna ilave olarak inşa edilen müzelerle birlikte Gaziantep müzeler şehri olarak tanınmaktadır.

Nüfus: 1.931.836
Posta Kodu: 27xxx
Telefon Kodu: 342
Plaka Kodu: 27
Görevli Elektrik Dağıtım Şirketi: Toroslar EDAŞ

Gaziantep Elektrik Kesintisi

Toroslar EDAŞ, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK)’nın belirlemiş olduğu Gaziantep ilinin ve kapsadığı mevcut 9 ilçenin elektrik dağıtım görevini üstlenmiştir. Gaziantep elektrik kesintisi planlı durumunda olmayan, beklenmedik bir arıza sebepli kesintilerde Alo 186 çağrı merkezine ulaşarak kesintiyle alakalı detaylı bilgiye ulaşabilmeniz mümkündür. Planlı olarak yapılan Gaziantep elektrik kesintisinde ise EnCazip sayesinde internet sayfasından Toroslar EDAŞ’ın vermiş olduğu bilgiler dahilinde elektrik kesintisi bilgilerinizi öğrenebilisiniz.

 

 


ÖNERİLEN DİĞER SAYFALAR