Lütfen Bekleyiniz...
Ücretsiz Hizmet Ücretsiz Hizmet   Anında Karşılaştırma Anında Karşılaştırma   Güvenilir Güvenilir   Hızlı Başvuru Hızlı 1 Dakikada Başvuru

Erzincan Elektrik Kesintisi


Erzincan Elektrik Kesintisi

EnCazip FacebookEnCazip TwitterEnCazip Google+EnCazip Whatsapp

 Fikirleriniz Önemli
 Sayfaya puan verin ya da yorumunuzu yazın

Erzincan ve iline bağlı bildirimli elektrik kesintisi durumlarında Encazip'ten destek ve yardım talep edebilirsiniz. Aşağıdaki alandan ikamet etmiş olduğunuz ilçeyi seçerek durum detaylarını görebilirsiniz.
 

Cep telefonu numarası taşır gibi elektrik tedarikçisi değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz? Daha Ucuz Elektrik faturası ödemek için tedarikçinizi değiştirebilirsiniz.

 

Merkez Elektrik Kesintileri

Refahiye Elektrik Kesintileri


 

Erzincan Hakkında

 

Erzincan Doğu Anadolu Bölgesi’nin Kuzey Batı Bölümü’nde, Yukarı Fırat Havzası’nda yer almaktadır. İlimiz doğuda Erzurum, batıda Sivas, güneyde Tunceli, güneydoğuda Bingöl, güneybatıda Elazığ ve Malatya, Kuzeyde Gümüşhane ve Bayburt, Kuzeybatıda Giresun illeri ile çevrelenmiş bir konumdadır. Erzincan Tulum Peyniri ile meşhur bir ilimizdir. Erzincan İli genellikle dağlar ve platolarla kaplıdır. Güneybatıdan Munzur Dağı, kuzeybatıdan Refahiye Dağı il sınırları içerisine girer. Doğu Anadolu Bölgesi’nin Yukarı Fırat bölümünde yer alan Erzincan Ovası, doğu-batı yönünde uzanır. Erzincan genel olarak karasal iklim özelliklerine sahiptir. Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan Elazığ ve Malatya dışındaki diğer tüm illerden daha ılıman bir iklime sahiptir.

Tarihi İpek Yolu üzerinde yer alan Erzincan, yüzyıllar boyu canlı bir tarihi ve kültürel yaşam sürmüştür. Tunç Çağı’ndan beri bir yerleşim olduğu tespit edilen Erzincan bir çok egemenlik altında kalmıştır. Bunlar Urartu, Med, Pers, Helen, Roma ve Bizans egemenlikleridir. 1071 den sonra Türklerin eline geçerek Mengücek, Selçuklu ve Eretna dönemlerini yaşamıştır. 1473 yılındaki Oltukbeli Savaşı ile Osmanlı hakimiyetine giren Erzincan, I. Dünya Savaşı’nda işgale uğrayan 13 Şubat 1918 de Türk Ordusu tarafından kurtarılmıştır.

 

Nüfus: 152,477
Posta Kodu: 24xxx
Telefon Kodu: 446
Plaka Kodu: 24
Görevli Elektrik Dağıtım Şirketi: Aras EDAŞ

 

Erzincan Elektrik Kesintisi

 

Erzincan elektrik kesintileri için bilgi almak EnCazip sayesinde mümkün duruma gelmiştir. Erzincan kenti için ve sınırları dahilindeki ilçeleri için Erzincan elektrik kesintisi sayfasına ulaşarak almak istemiş olduğunuz bilgileri alabilir, detaylıca görüntüleyebilirsiniz. Arıza kaynaklı durumlarda elektrik dağıtım görevini üstlenen Aras Elektrik ile görüşme sağlamanız gerekmektedir.