Ücretsiz Hizmet Ücretsiz Hizmet   Anında Karşılaştırma Anında Karşılaştırma   Güvenilir Güvenilir   Hızlı Başvuru Hızlı 1 Dakikada Başvuru

Elazığ Elektrik Kesintisi


Elektrik tedarikçinizi hemen değiştirebilirsiniz!
EnCazip Elektrik İlinizde
EnCazip Elektrik Abone Grubu

EnCazip FacebookEnCazip TwitterEnCazip Google+EnCazip Whatsapp

 ( 0 Oy )Görevli dağıtım şirketine bağlı olan tüm tüketicilerin ve serbest tüketici olarak belirlenen tüketicilerin adreslerine, kesim ve bölgelerine yapılan elektrik kesintilerinden EnCazip haberdar olmanızı sağlıyor.

Elazığ Hakkında

Elazığ, Türkiye Cumhuriyeti’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nin Yukarı Fırat bölümünde yer alan şehrimizdir. Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki Erzurum ilinden sonraki en büyük il durumundadır. İl doğudan Bingöl, kuzeyden Tunceli, batı ve güney batıdan Malatya, güneyden ise Diyarbakır illeri ile komşudur. Elazığ’da merkez ilçeyle birlikte 11 ilçe bulunmaktadır. Bunlar Elazığ Merkez, Ağın, Alacakaya, Arıcak, Baskil, Karakoçan, Kovancılar, Keban, Maden, Palu ve Sivrice’dir.

Elazığ şehrinin M.Ö. 3000'li yıllarda kurulduğu düşünülmektedir. Elazığ’a 1862 senesinde tahtta bulunan Sultan Abdulaziz’in isteği ile Mamuret-ül Aziz ismi verilmiştir. Bu ismi söyleniş açısından zorluk yaşayan halkın El'aziz olarak halk dilinde değişiklik gösterdiği bilinmektedir. 1937 yılında Atatürk tarafından tahıl ambarı bolluk ve bereket anlamına gelen El'azık adı verilmiştir. Ses uyumu konuları itibari ile Elazığ olarak kullanılarak günümüze kadar gelmiştir. Sanayi gelişimi Elazığ’ın maden bakımından zengin olması ve Türkiye’nin en büyük hidroelektrik santralinin bu şehirde bulunması sayesinde gelişme göstermiştir.

İlde karasal iklim egemen olup, kışlar soğuk ve yağışlı, yazlar ise sıcak ve kurak geçer. Ancak il çevresinde oluşturulmuş olan baraj göllerinin varlığı sebebi ile iklimde değişiklikler görülebilmektedir. Tarihi yapısı, doğal güzellikleri, Keban gibi önemli barajıyla, Hazar Gölü, Buzluk Mağarası ve Kaplıcaları gibi turizm de Doğu Anadolu Bölgesi’ne ait gelişen en büyük şehirlerin arasında yer almaktadır.

Nüfus: 424,870
Posta Kodu: 23xxx
Telefon Kodu: 424
Plaka Kodu: 23
Görevli Elektrik Dağıtım Şirketi: Fırat EDAŞ

Elazığ Elektrik Kesintisi

Planlı ya da plansız yapılan bölgesel Elazığ elektrik kesintisi yaşanan durumlarda haber alabilme imkanını bölgenin görevli elektrik dağıtım şirketi Fırat EDAŞ çağrı merkezi 186 numarasından öğrenebileceğiniz gibi, EnCazip ile de planlı olarak bölgelere yapılan kesintileri internet üzerinden görüntüleme yapabileceksiniz.

 

 


ÖNERİLEN DİĞER SAYFALAR