Lütfen Bekleyiniz...
Ücretsiz Hizmet Ücretsiz Hizmet   Anında Karşılaştırma Anında Karşılaştırma   Güvenilir Güvenilir   Hızlı Başvuru Hızlı 1 Dakikada Başvuru

Edirne Elektrik Kesintisi


Edirne Elektrik Kesintisi

EnCazip FacebookEnCazip TwitterEnCazip Google+EnCazip Whatsapp

 Fikirleriniz Önemli
 Sayfaya puan verin ya da yorumunuzu yazın

Bildirimli olarak adrese ve kesimlere yapılmış planlı elektrik kesintilerini EnCazip’te bulabilirsiniz. Aşağıdaki ilçe seçim listesinden kontrol sağlayacağınız ilçeyi seçerek işlem devamı gerçekleştirebilirsiniz.

Cep telefonu numarası taşır gibi elektrik tedarikçisi değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz? Daha Ucuz Elektrik faturası ödemek için tedarikçinizi değiştirebilirsiniz.

 

Edirne Elektrik Kesintileri

İpsala Elektrik Kesintileri

Keşan Elektrik Kesintileri

 

Edirne Hakkında

 

Edirne Türkiye Cumhuriyeti’nin sınırları içerisinde kalan, ayrıca Yunanistan’a sınırı bulunan şehrimizdir. Trakya bölümünde bulunan bu ilin doğusunda Kırklareli ve Tekirdağ, batısında Yunanistan, kuzeyinde Bulgaristan Devletleri, güneyde Çanakkale şehri ile komşudur. İlin güney kesiminde ise Ege Denizi yer almaktadır. İlin sınırlarında 9 ilçe bulunmaktadır Bunlar Edirne Merkez, Enez, Havsa, İpsala, Keşan, Lalapaşa, Meriç, Süloğlu ve Uzunköprü’dür. Edirne İli Trakya Yarımadasında kuzeyde Istıranca Dağları, güneyinde Koru Dağları, Ege Denizi ve Saroz Körfezi, batısında Meriç Nehri ve Meriç Ovası, doğusunda da Ergene Ovasını içine almaktadır.

Edirne kentinin isim kökeni olarak bilinen Roma İmparatoru Hadrianus tarafından M.S 120’li yıllarda şehir tekrar imar edildi. Bu sebeple o zamanlardaki ismi ‘’Hadrianapolis’’ olarak söylenmekteydi. Türkler Edirne'yi fethettikten sonra, ilk olarak ‘’Edrine’’, sonradan bu kelimenin halk arasındaki dili ile Edirne olarak günümüze kadar gelmiştir. Edirne’de yaşamış en eski halk olarak bilinen Traklar yörenin Meriç Nehri ve Tunca Irmaklarının arasındaki bölümde kent kurdukları bilinmektedir. Edirne 1361 yılında I.Murat tarafından fethedilmiştir. İstanbul’un fethedilmesine kadar yani 92 yıl boyunca Osmanlı Devleti’nin başkenti olarak varlığını sürdürmüştür.

Edirne, ülkemizin Avrupa’ya ulaşımını sağlayan 5 sınır kapısına sahiptir. Bunlardan Kapıkule sınır kapısı ülkemizdeki en büyük kara yolu ve demiryolu sınır kapısıdır. Kapıkule sınır kapısı Bulgaristan üzerinden Avrupa’ya açılır. Diğer sınır kapısı ise Türkiye ile Yunanistan’ı birleştiren Pazarkule ve İpsala sınır kapısıdır. Bunun yanı sıra Uzunköprü’de bulunan ve Yunanistan’a bağlanan demiryolu sınır kapısı da vardır.

 

Nüfus: 400,280
Posta Kodu: 22xxx
Telefon Kodu: 284
Plaka Kodu: 22
Görevli Elektrik Dağıtım Şirketi: Trakya Elektrik


Edirne Elektrik Kesintisi

 

Görevli elektrik dağıtım şirketinin, yani Trakya Elektrik’in verileri doğrultusunda hazırlanan planlı Edirne elektrik kesintisi detaylarını saat ve tarih olarak bulabilme imkanını EnCazip sizlere sunuyor. Oturduğunuz yerden online olarak bilgilenebilme EnCazip ile mümkün hale gelmiştir.