Ücretsiz Hizmet Ücretsiz Hizmet   Anında Karşılaştırma Anında Karşılaştırma   Güvenilir Güvenilir   Hızlı Başvuru Hızlı 1 Dakikada Başvuru

Denizli Elektrik Kesintisi


Elektrik tedarikçinizi hemen değiştirebilirsiniz!
EnCazip Elektrik İlinizde
EnCazip Elektrik Abone Grubu

EnCazip FacebookEnCazip TwitterEnCazip Google+EnCazip Whatsapp

 ( 0 Oy )Denizli ilindeki elektrik tüketilen kullanım yerinde oluşmuş olan elektrik kesintileri durumlarını EnCazip’te görebilirsiniz. Aşağıdan ilçe seçimi yaparak işleminize devam edebilirsiniz.

Denizli Hakkında

Denizli, İzmir’den sonra Ege Bölgesi’ne ait en büyük şehir durumundadır. Bunun yanı sıra bu şehir Türkiye'nin en büyük ve en gelişmiş on altı şehrinden biri arasındadır. Her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Şehir Ege Bölgesi, İç Anadolu Bölgesi ve Akdeniz Bölgesi arasında bir geçit durumundadır ve bu üç bölge üzerinde de toprakları mevcuttur. Doğusunda Burdur ve Afyon, batısında Aydın ve Manisa, kuzeyinde Uşak ve güneyinde Muğla illeri ile komşudur. Denizli ilinin toplamda 19 ilçesi bulunmaktadır. Bunlar Acıpayam, Babadağ, Baklan, Bekilli, Beyağaç, Bozkurt, Buldan, Çal, Çameli, Çardak, Çivril, Güney, Honaz, Kale, Merkezefendi, Pamukkale, Sarayköy, Tavas ve Serinhisar’dır.

Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Denizli şehri Pers İmparatorluğu, Büyük İskender, Roma ve Bizans İmparatorlukları, Selçuklular, Beylikler ve Osmanlı Devleti yönetiminde kalmıştır. Bu şehir M.Ö 261-245 yıllarında Suriye Kralı II. Antiyokustheos tarafından kurulmuştur. O zamanlar bu şehre karısının adını, yani Laodıcıa adını vermiştir. Tensiz kelimesi Türkçe’de deniz anlamına gelir. Tunguzlu kelimesi ise Denizli anlamında kullanılmaktaydı. Bu sebeple halk arasında Denizli olarak değişiklik göstererek günümüze gelmiştir.

Horozları ile ünlü Denizli zengin bir tarihe ve kültürel yapıya sahiptir. Şehrin bazı bölgelerinde horoz heykelleri bulunmaktadır. Denizli, Hierapolis ve Laodikeia, Tripolis, gibi antik kentleri, kaplıcaları ve dünyada eşi benzeri olmayan güzelliğe sahip Pamukkale ile görülmesi gereken bir turizm merkez şehridir. Pamukkale, dünya kültür mirası listesindedir.

Nüfus: 993,442
Posta Kodu: 20xxx
Telefon Kodu: 258
Plaka Kodu: 20
Görevli Elektrik Dağıtım Şirketi: Aydem Elektrik

Denizli Elektrik Kesintisi

Görevli dağıtım şirketlerinden yapılan açıklama ile ve görevli dağıtım şirketinin verilerine dayanarak planlı Denizli elektrik kesintisi durumlarını EnCazip’te görüntüleyebiliyorsunuz. Arıza durumlarınız için Alo 186 ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

 

 


ÖNERİLEN DİĞER SAYFALAR