Lütfen Bekleyiniz...
Ücretsiz Hizmet Ücretsiz Hizmet   Anında Karşılaştırma Anında Karşılaştırma   Güvenilir Güvenilir   Hızlı Başvuru Hızlı 1 Dakikada Başvuru

Çorum Elektrik Kesintisi


Çorum Elektrik Kesintisi

EnCazip FacebookEnCazip TwitterEnCazip Google+EnCazip Whatsapp

 Fikirleriniz Önemli
 Sayfaya puan verin ya da yorumunuzu yazın

Çorum ilinin tüm ilçeleri için planlı elektrik kesintisi bilgilerine EnCazip'ten ulaşabilirsiniz. Elektrik kesintisi bilgilerini görüntülemek için sorgulamak istediğiniz ilçeyi lütfen aşağıdaki listeden seçiniz.

 

Cep telefonu numarası taşır gibi elektrik tedarikçisi değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz? Daha Ucuz Elektrik faturası ödemek için tedarikçinizi değiştirebilirsiniz.

 

Alaca

Bayat

Boğazkale

Çorum Merkez

Dodurga

İskilip

Kargı

Laçin

Mecitözü

Merkez

Oğuzlar

Ortaköy

Osmancık

Sungurlu

Uğurludağ

 

Çorum Hakkında

 

 

Çorum Karadeniz Bölgesi'nin Orta Karadeniz Bölümü'nde yer alan bir şehirdir. Şehrin bir bölümü Karadeniz Bölgesi'nde bir bölümü ise İç Anadolu Bölgesi'nde yer alır. Toplam 13 ilçesi bulunan Çorum ilinin en büyük ilçesi Sungurlu'dur. İç Anadolu Bölgesi karasal iklimi etkisi altındadır. Çorum ilinin etrafı doğusunda Amasya, güneyinde Yozgat, batısında Çankırı, kuzeyinde Sinop, kuzey batısında Kastamonu, kuzey doğusunda Samsun, güney batısında Kırıkkale illeri ile çevrelenmiştir. Çorum il toprakları tarihi devirlerin en başından beri insanların yerleşimine sahip olan bir şehirdir. Hititlerin başkenti olan Hattuşaş ilçesi Çorum iline bağlıdır. Çorum’un tarihi devirlerine bakıldığı zaman Çorum ve çevresinde yapılan arkeolojik kazılar sonucunda geçmiş tarihten araç, gereç ve silahlar bulunmuştur. Çorum’da günümüzden 7 bin yıl öncesine ait kültürel verilere rastlanmıştır.

Çorum dünyanın en iyi leblebi üretimini yapan şehridir ve leblebisi ile meşhurdur. Ayrıca Türkiye'de pek bilinmeyen ama Avrupa ülkelerinin özellikle İspanyanın en önemli geçim kaynağı olan kapari bitkisinin Türkiye'deki anavatanı yine Çorum ilindeki Osmancık ilçesidir.


Nüfus: 527.220
Posta Kodu: 19xxx
Telefon Kodu: 364
Plaka Kodu: 19
Görevli Elektrik Dağıtım Şirketi: YEDAŞ

 

Çorum Elektrik Kesintisi

 

Elektrik kesintisi, mevcut ilin dağıtım görevini üstlenmiş olan YEDAŞ planlanan ve planlananın dışında olan elektrik arızaları olarak gerçekleşmektedir. Arıza sebebinden oluşan Çorum elektrik kesintisi için Alo 186 çağrı merkezi ile iletişim haline geçerek arıza bildirimi ve tahmini elektrik kesintisi süresi gibi bilgileri öğrenebilmeniz mümkün olacaktır.  Ayrıca EnCazip sayesinde ise YEDAŞ tarafından açıklanmış olan planlı Çorum elektrik kesintisine dakikalar içerisinde online olarak ulaşabilirsiniz.