Ücretsiz Hizmet Ücretsiz Hizmet   Anında Karşılaştırma Anında Karşılaştırma   Güvenilir Güvenilir   Hızlı Başvuru Hızlı 1 Dakikada Başvuru

Çanakkale Elektrik Kesintisi


Elektrik tedarikçinizi hemen değiştirebilirsiniz!
EnCazip Elektrik İlinizde
EnCazip Elektrik Abone Grubu

EnCazip FacebookEnCazip TwitterEnCazip Google+EnCazip Whatsapp

 ( 0 Oy )EnCazip sayesinde Çanakkale şehrinde gerçekleşen elektrik kesintilerinden güncel olarak haberdar olma imkanı buluyorsunuz. Aşağıdaki listeden ilçe seçimi yaparak güncel kesinti bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Çanakkale Hakkında

Çanakkale Marmara Denizi’ni ve Ege Denizi’ni birbirine bağlayan, Avrupa ve Asya kıtalarını birleştiren şehrimizdir. Trakya Bölgesi’nde İstanbul’dan sonra gelen en büyük şehir konumundadır. Baba Burnu ile İncir Burnu il sınırları içerisindedir. Bozcaada ve Gökçeada Çanakkale iline bağlıdır. Merkezi ilçe ile birlikte 12 ilçe bulunmaktadır. Çanakkale sınırları içerisinde ki ilçeler Çanakkale Merkez, Ayvacık, Bayramiç, Biga, Bozcaada, Çan, Eceabat, Ezine, Gelibolu, Gökçeada, Lapseki ve Yenice’dir. Merkez ilçeden sonraki en büyük ilçe Biga’dır. Çanakkale il sınırları içerisindeki en büyük yükselti Biga Dağları’dır. Çanakkale’nin ismi bu yörede oldukça gelişmiş olan çanak-çömlek sanatına dayanmaktadır.

Çanakkale’yi ülkemiz için önemli kılan bir diğer özelliği ise Çanakkale Savaşı’dır. Bu savaşta çok insan hayatını kaybetmiştir ve birçok insana da yaşama hakkı doğmuştur. Çanakkale Savaşı bir milletin destanı olmuştur. Şehirde birçok şehitlik, anıt, mezarlık, Truva ve Assos Antik Kentleri gibi turizmde önemli rol oynayan yerler bulunmaktadır. Çanakkale’de her yıl Ağustos ayında yapılan Truva Kültür ve Sanat Festivali gerçekleşmektedir. Fakat tarihi açıdan bu denli anlamlı ve zengin şehrin oldukça az turist çektiği görülmektedir. Bunun başlıca sebebi Çanakkale’de yeterince yerleşime açık alan olmamasıdır.

Nüfus: 159,758
Posta Kodu: 17xxx
Telefon Kodu: 286
Plaka Kodu: 17
Görevli Elektrik Dağıtım Şirketi: Uludağ Elektrik UEDAŞ

Çanakkale'deki Kesintiler

Çanakkale ilinin içerisindeki 12 ilçede arıza kaynaklı elektrik kesintisi bilgilerini bu ilin görevli elektrik dağıtım şirketi Uludağ Elektrik vermektedir. Planlı durumda yapılan Çanakkale elektrik kesintisi durumlarını EnCazip sayesinde online olarak öğrenebilirsiniz.

 

 


ÖNERİLEN DİĞER SAYFALAR