Ücretsiz Hizmet Ücretsiz Hizmet   Anında Karşılaştırma Anında Karşılaştırma   Güvenilir Güvenilir   Hızlı Başvuru Hızlı 1 Dakikada Başvuru

Bursa Elektrik Kesintisi


Elektrik tedarikçinizi hemen değiştirebilirsiniz!
EnCazip Elektrik İlinizde
EnCazip Elektrik Abone Grubu

EnCazip FacebookEnCazip TwitterEnCazip Google+EnCazip Whatsapp

 ( 0 Oy )Bursa şehrinin sınırları içerisindeki 17 ilçe için elektrik kesintilerini EnCazip’te bulabilirsiniz. Aşağıdaki listeden ikamet etmiş olduğunuz ilçenin seçimini yaparak güncel kesinti bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Bursa Hakkında

Bursa, Marmara Bölgesi’nin 2. büyük şehridir. Türkiye'nin İstanbul, Ankara ve İzmir'den sonraki 4.büyük ili durumundadır. Bursa Türkiye’nin büyük Metropol kentlerinden birisidir. Kuzeyinde Marmara Denizi ve Yalova, kuzeydoğuda Kocaeli ve Sakarya, doğuda Bilecik, güneyde Kütahya ve batıda Balıkesir illeri ile çevrelenmiştir. Bursa iline bağlı toplamda 17 ilçe bulunmaktadır. Bunlar Osmangazi, Nilüfer, Büyükorhan, Yıldırım, Gemlik, Gürsu, Harmancık, İnegöl, İznik, Karacabey, Keles, Kestel, Mudanya, Mustafakemalpaşa, Orhaneli, Orhangazi ve Yenişehir’dir.

Türkiye'nin önemli sanayi kentlerinden birisi olmanın yanı sıra medya, iletişim, ulaşım ve sağlık hizmetlerinin de en yoğun olduğu kentlerden biridir. Bursa doğal güzellikleri ve tarihsel zenginlikleri ile de oldukça önem taşır. Osmanlı Devleti’nin ilk başkenti Bursa’dır. Bu sebeple Bursa’da Osmanlı Devleti’ne ait yapılar oldukça fazladır.

Bursa, M.Ö. yıllardan bu yana birçok medeniyete ve birçok ülkenin egemenliği altında kalmış ender şehirlerimizden birisidir. İlde Müslümanlık, Hıristiyanlık ve Musevilik dinleri yaşanmıştır ve bu dönemlere ait birçok yapı hala koruma altındadır.

Kara ve deniz ulaşımından en iyi yararlanabilen şehir olan Bursa, hava ulaşımında da son yıllarda gelişme göstermeye başlamıştır. Ulaşım alternatiflerinin gelişmesinde ve artmasında şehrin coğrafi yapısı ve gelişmiş merkez şehirlerine yakın olması etkili bir faktör olmuştur.

Nüfus: 2,842,547
Posta Kodu: 16xxx
Telefon Kodu: 224
Plaka Kodu: 16
Görevli Elektrik Dağıtım Şirketi: Uludağ Elektrik UEDAŞ

Bursa'daki Kesintiler

Türkiye’nin Metropol şehirlerinden biri olan ve toplamda 17 ilçesi bulunan Bursa’nın elektrik kesintilerini görevli dağıtım şirketi olan Uludağ Elektrik’in verileri doğrultusunda açıklanmaktadır. Bildirim halinde yapılan Bursa elektrik kesintisi bilgilerini EnCazip’te bulabilirsiniz.

 

 


ÖNERİLEN DİĞER SAYFALAR