Ücretsiz Hizmet Ücretsiz Hizmet   Anında Karşılaştırma Anında Karşılaştırma   Güvenilir Güvenilir   Hızlı Başvuru Hızlı 1 Dakikada Başvuru

Balıkesir Elektrik Kesintisi


Elektrik tedarikçinizi hemen değiştirebilirsiniz!
EnCazip Elektrik İlinizde
EnCazip Elektrik Abone Grubu

EnCazip FacebookEnCazip TwitterEnCazip Google+EnCazip Whatsapp

 ( 1 Oy )Balıkesir ili ve kapsadığı tüm ilçeleri için planlı elektrik kesintisi bilgilerine EnCazip'ten ulaşabilirsiniz. Elektrik kesintisi bilgilerini görüntülemek için sorgulamak istediğiniz ilçeyi aşağıdaki listeden seçerek online olarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Balıkesir Hakkında

Türkiye’nin batısında yer alan illerimizden birisi olan Balıkesir ili, ülkemizin Marmara Bölgesi’nde yer almaktadır. Balıkesir’in hem Marmara Bölgesinde hemde Ege Bölgesinde toprakları bulunmaktadır. Ayrıca hem Marmara Denizine hemde Ege Denizine kıyısı olan 6 şehrimizden birisidir. Bursa, Kütahya, Manisa, İzmir ve Çanakkale ve Yunanistan’ın Midilli Adası da Balıkesir’in komşularıdır. Yüzölçümü bakımından da ülkemizin 12. büyük şehridir.

Balıkesir ili genelindeki pekçok höyük, mağara ve düz yerleşim yerlerinde yapılan araştırmalarda bu topraklara M.Ö. 8000-3000 yılları arası yerleşildiği ortaya çıkmıştır. Havran’a 8 km. mesafedeki İnboğazı mağaralarında Paleolitik, Neolitik ve Kalkolitik devirlerinden kalma kalıntılar bulunmuştur. Babaköy (Başpınar) kazılarında, Yortan mezarlığında, Ayvalık Dikili yolu üzerindeki Kaymak Tepe’de Bakır Çağı’na ait kalıntılar ve yerleşim yerleri bulunmuştur. Bu bölgede ilk defa adı geçen şehir Agiros (Achiraus)’dur. Anadolu Selçuklu Devleti’nin yıkılmasından sonra bölgede Karesi Beyliği kurulmuş, ardından bölge Osmanlı Devleti’nin eline geçmiştir.

Nüfus: 1.189,057
Posta Kodu: 10xxx
Telefon Kodu: 266
Plaka Kodu: 10
Görevli Elektrik Dağıtım Şirketi: Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş

Balıkesir'deki Kesintiler

Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK)’nın belirlemiş olduğu Balıkesir ilinin ve kapsadığı 20 ilçenin kapsamış olduğu elektrik dağıtım görevini üstlenmiştir. Balıkesir elektrik kesintisi planlı olmayan, beklenmedik herhangi bir arıza sebepli kesintilerde Alo 186 çağrı merkezine ulaşarak kesintisi ile alakalı detaylı bilgileri alabilirsiniz.  Planlı olan  elektrik kesintilerinde ise EnCazip sayesinde internet sayfasından UEDAŞ’ın vermiş olduğu bilgiler dahilinde elektrik kesintisi bilgilerinizi online şekilde öğrenebilirsiniz.

 

 


ÖNERİLEN DİĞER SAYFALAR