Ücretsiz Hizmet Ücretsiz Hizmet   Anında Karşılaştırma Anında Karşılaştırma   Güvenilir Güvenilir   Hızlı Başvuru Hızlı 1 Dakikada Başvuru

Ankara Elektrik Kesintisi


Elektrik tedarikçinizi hemen değiştirebilirsiniz!
EnCazip Elektrik İlinizde
EnCazip Elektrik Abone Grubu

EnCazip FacebookEnCazip TwitterEnCazip Google+EnCazip Whatsapp

 ( 2 Oy )Ankara ilinin ve tüm ilçeleri için planlı elektrik kesintisi bilgilerine EnCazip'ten ulaşabilirsiniz. Elektrik kesintisi bilgilerini görüntülemek için sorgulamak istediğiniz ilçeyi aşağıdaki listeden seçmeniz yeterli olacaktır.
 

Ankara Hakkında

Ankara'nın Kurtuluş Savaşı'nın merkez üssü olarak başlayan ve Türkiye Cumhuriyeti'nin başkenti olarak süregelen başkentlik serüveni, Ankara tarihinin milattan önce 10000 yıl geriye kadar uzanan tarihi içinde en önemli zamanıdır. Ankara'nın en önemli özelliği, Kurtuluş Savaşımızın ve milli mücadelenin merkez üssü olmasıdır. Ancak Ankara, çok uzun bir geçmişe sahiptir. Şehirde yaklaşık 12 bin yıl öncesine ait kalıntılar bulunmakla birlikte, Hitiler dönemine ait kalıntılar Ankara ve Ankara civarındaki bölgelerde oldukça fazladır. Tarih sahnesinde Hitilerin Ankara civarında önemli bir medeniyet kurdukları ve kurmuş oldukları bu medeniyeti ilerleyen dönemlerde ilk önce Friglere bir anlamda devretmiştir. Bu dönemlerden sonra pek çok imparatorluğun egemenliği altona girmiş olan Ankara, Osmanlı Sultanı Birinci Murad tarafından Osmanlı İmparatorluğu topraklarına katılmıştır. Tarihin derinliklerine doğru uzanan bir geçmişe sahip olsa da Ankara'nın önemi Cumhuriyet Dönemi'nde doruk noktalara ulaşmıştır. Bugün kolaylıkla söyleyebilriz ki; Ankara'nın tarihteki en önemli dönemi cumhuriyet dönemidir. Ancak ev sahipliği her medeniyet şehre bir şeyler katmıştır. Günümzde açığa çıkmış olan bu değeler şehrin pek çok yerinde bulunan müzelerde sergilenmektedir.

Nüfus: 5,270,575
Posta Kodu: 06xxx
Telefon Kodu: 312
Plaka Kodu: 06
Görevli Elektrik Dağıtım Şirketi: Başkent EDAŞ


Ankara'daki Kesintiler

Kanunlar ve Enerji Piysası Düzenleme Kurumu (EPDK) karar ve yönetmelikleri ile Ankara bölgesinin görevli elektrik dağıtım kuruluşu Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. olarak belirlenmiştir. Ankara elektrik kesintisi ile ilgili görevli olan şirket Başkent EDAŞ'tır.

 

 


ÖNERİLEN DİĞER SAYFALAR