Lütfen Bekleyiniz...
Ücretsiz Hizmet Ücretsiz Hizmet   Anında Karşılaştırma Anında Karşılaştırma   Güvenilir Güvenilir   Hızlı Başvuru Hızlı 1 Dakikada Başvuru
Ana sayfa > enerji > elektrik karsilastirma > tedarikci karsilastirma

Tedarikçi Karşılaştırma

 

Elektrik Tedarikçileri Karşılaştırma

 

EnCazip FacebookEnCazip TwitterEnCazip Google+EnCazip Whatsapp

 

Elektrik fiyatları karşılaştırması yaparak faturanızda tasarruf edebilirsiniz. Elektrik fiyatları karşılaştırarak en cazip elektrik fiyatını bulabilmek için neye para harcadığınızı bilmek ve tedarikçinizi seçerken pek çok faktörü göz önüne almak önemlidir. Bu faktörleri aşağıda şu şekilde sıralayabiliriz:

 

Elektrik tedarikçilerini karşılaştırıp ucuz elektrik kullanabilirsiniz!

 

Güncel Harcama ve Kullanım

 

Kullandığınız tarifenin yanı sıra güncel elektrik tedarikçilerinizin kim olduğunu öğrenin. Ayrıca geçtiğiniz 12 ayın kullanımlarını (harcanan veya aylık birimleri) not edin. Etkili birim elektrik fiyatları karşılaştırması yapmak için size yardımcı olan bu anahtar bilgilere sahip olmak önemlidir. Tedarikçiler ve tarifelerinizi bulmak için rehberimize göz atabilirsiniz.

 

Ödeme Yöntemleri

 

Tedarikçilerin sundukları ödeme yöntemlerini göz önünde bulundurun. Otomatik ödeme ile ödeme yapmak genellikle tüketiciler için çok daha kolay olan bir seçenek olmaktadır. Ayrıca bazı tedarikçilerin internet siteleri üzerinden ödeme yapabilir, internet bankacılığı veya havale ile ödeme yöntemini seçebilir, dilerseniz de PTT şubeleri aracılığı ile de ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Müşteri Hizmetleri

 

Müşteriler elektrik fiyatları karşılaştırması yaptığında bir en önemli önceliği, en ucuz fiyatı veren tarife ile maksimum tutarda para tasarrufu sağlamaktır. Ancak seçeceğiniz tedarikçinizin müşteri hizmetlerinde ne kadar başarılı olduğunu incelemenizi tavsiye ederiz. Zira, müşteri hizmeti önemlidir ve birkaç kuruş tasarruf için kurban edilmemelidir. Tüm elektrik tedarikçileri ile ilgili detayları inceleyebilmek için karşılaştırma bölümünü inceleyin.

 

Tarife Türleri

 

Elektrik fiyatları karşılaştırılırken, tarifeleri incelemek ayrıca önemlidir. Değişken bir tarife şimdi daha ucuzken artan elektrik fiyatları ile yükselebilir, sizi daha zor bir durumda bırakabilir.

 

İndirim garantili tarifeler; Enerji Piyasaları Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından 3 ayda bir belirlenen ulusal tarife elektrik fiyatları üzerinden tedarikçinin belirli indirim oranı uygulayarak sunduğu tarifelerdir. Bu tarifelerde 3 ayda bir elektrik fiyatları güncellemesi yapılırken fiyatların artması yada düşmesi halinde tarifelerdeki birim elektrik fiyatları da etkilenir.

 

Sabit fiyatlı tarifeler; diğer adıyla zamlanmayan tarifeler, ulusal tarife elektrik fiyatları artışından veya düşüşünden etkilenmeyen tarifelerdir. Bir birim fiyata sabitlenmiş olan bu tarifeler ile sözleşme süresi boyunca aynı birim fiyattan elektrik kullanmış olursunuz.

 

Fiyat garantisi olmayan tarifeler ise; elektrik tedarikçileri tarafından belirli bir indirim uygulanmış olan fakat tedarikçinin bu indirim oranını uygulayıp uygulamamakta serbest olduğu ve dilediği zaman elektrik fiyatları üzerinde değişiklik yapabileceği tarifelerdir. Diğer tarifelere bakıldığında tercih edilme oranı düşük olan bu tarifeler tüketicilerin ne kadar tasarruf edebileceğini kesin olarak belirtmediğinden dolayı avantaj sağlayamamaktadır. Tedarikçi ile yapacağınız sözleşmelerinizi mutlaka inceleyin. Sözleşmelerin minimum süresine ve cayma bedellerine dikkat edin. Düşük birim fiyatlı ucuz bir elektrik tarifesi size çok cazip gelebilir fakat eğer uzun süreli ve yüksek cayma bedeli talep eden bir tarife sözleşmesi ise bu, sizi tasarruftan çok zarara sokabilir. Ayrıca tarifede teminat bedeli ödemeniz gerekip gerekmediğine ve PSH dediğimiz Perakende Satış Hizmet Bedeli alınıp alınmadığına dikkat etmenizi öneririz.

 

Faydalar

 

En ucuz elektrik fiyatları olan tarifeyi veya indirimi az olmasına rağmen daha çok faydası olabilecek tarifeleri de seçebilirsiniz.Hangisinin daha çok fayda sağlayabileceğini düşünün. Şöyle ki; Migros’tan alışveriş yaparak Money Club Kart için puan biriktirdiğinizi varsayalım. Seçebileceğiniz tarifeler arasında Migros ile işbirliği yapan ve tarifesini seçen tüketicilere yüksek oranda puan kazandıran bir tedarikçi olabilir. Böylelikle ucuz elektrik kullanabilmenin yanı sıra alışveriş sırasında kazandığınız bu puanları paraya çevirebilebilirsiniz. Böylece tabiri caizse bir taşla iki kuş vurmuş olursunuz. Bu da daha ucuz olan elektrik tarifesini seçtiğinizde yapacağınız tasarruftan daha kazançlı olabilir.

 

Bazı elektrik tedarikçileri ise yılık yapacağı küçük bir indirim karşılığında online fatura almayı kabul edenlere e-fatura gönderebilir. Bu da biraz daha ucuz elektrik kullanabilmeniz anlamına gelebilir.

 

TedarikçiBirim Fiyatİndirim OranıYıllık Tasarruf 
Aksa Elektrik0,192 TL%13,13323 TL
ELEKTRA ENERJİ0,198918 TL%10246 TL
Sepaş Enerji0,1995 TL%9,74239 TL
Direkt Enerji0,203338 TL%8197 TL
Kolen Enerji0,206307 TL%6,66164 TL
Age Enerji0,208 TL%5,89145 TL
Akedaş0,21881 TL%125 TL

*Aylık ortalama 300 TL ödeyen bir ev tüketicisi için öne çıkan cazip elektrik tarifeleri ve yıllık tasarruf tutarlarıdır.TedarikçiBirim Fiyatİndirim OranıYıllık Tasarruf 
Türel Elektrik0,186 TL%15,921.295 TL
Aksa Elektrik0,192 TL%13,21.074 TL
ELEKTRA ENERJİ0,194663 TL%12976 TL
Age Enerji0,1985 TL%10,27835 TL
Sepaş Enerji0,19875 TL%10,15826 TL
Kolen Enerji0,202053 TL%8,66704 TL
Direkt Enerji0,203511 TL%8651 TL
Akedaş0,218995 TL%181 TL

*Aylık ortalama 1000 TL ödeyen bir işyeri tüketicisi için öne çıkan cazip elektrik tarifeleri ve yıllık tasarruf tutarlarıdır.Tasarruf fırsatlarını kaçırmayın!


EnCazip tasarruf fırsatlarından haberdar olmak için bize e-posta adresinizi bırakabilirsiniz!
E-Posta
Elektrik tedarikçinizi değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz ?

Aylık 120 TL ve üzerinde elektrik faturası ödüyorsanız cep telefonu operatörü değiştirir gibi elektrik tedarikçinizi değiştirebilirsiniz. Daha az elektrik faturası ödemek ve tasarruf etmek için hangi elektrik tedarikçisinin en cazip elektrik tarifesini verdiğini EnCazip'te hemen bulabilir ve tedarikçinizi kolayca değiştirebilirsiniz.

Elektrik tedarikçinizi değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz ?

Aylık 120 TL ve üzerinde elektrik faturası ödüyorsanız cep telefonu operatörü değiştirir gibi elektrik tedarikçinizi değiştirebilirsiniz. Daha az elektrik faturası ödemek ve tasarruf etmek için hangi elektrik tedarikçisinin en cazip elektrik tarifesini verdiğini EnCazip'te hemen bulabilir ve tedarikçinizi kolayca değiştirebilirsiniz.